Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 hetes kiscica elszokott,...

9 hetes kiscica elszokott, vajon hazatalal?

Figyelt kérdés

5 napja hoztuk el es ma arra lettem figyelmes, hogy minden lehetoseget megragadva probal tolunk elszokni. Kiugrott a bukos ablakon, a nagy ablakon meg atvagta a karmaival a szunyoghalot es kiugrott ott is. Ejjelre egy zarhato sufniba rakom ki, most este onnan is megszokott, amit nem ertek, mert full zarhato es sehol egy res.

Kislany 9 hetes cica.

Tegyek le rola, hogy hazatalal ugye?


2018. máj. 30. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne fuzz hozza nagy remenyeket
2018. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennek csak a fele igaz, ez egy nindzsamacska :)
2018. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerinted hobbibol kerdeztem ?
2018. máj. 30. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Esély mindig van rá, hogy visszatalál, de szerintem csekély. Nem nagyon ismerheti még a helyet 5 nap után.
2018. máj. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak elbujt a fasban, nem ment ki a telekrol halisten.
2018. máj. 31. 08:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Még elég kicsi és nagyon kevés ideje van nálatok. Ez negatívum, de azért remélhetőleg hazamegy, ha éhes lesz. Saját, hasonló tapasztalat: Én a kb. 6 éves cicámmal költöztem panel emeletről kertes, földszinti, több lakásos házba. A panelben volt szúnyogháló is az ablakokon és macskaháló az erkélyen, felügyelet nélkül is kinn lehetett nyitott ablakoknál. Az új lakásban már beköltözés előtt raktam fel szúnyoghálókat, és amikor a cicával megérkeztem, kb. 10 perc múlva már csak a lyukat láttam a hálón.. Az az oldal ráadásul egy nagy erdős, bokros területre néz. Kerestem mindenhol, de még magam sem ismertem a környéket, úgyhogy már elsirattam szegényt. Este, már sötétben megjelent az ablakban, rémülten, úgy kellett a rácson keresztül berántanom a szobába. Megkönnyebbülés.. Aztán két nap múlva a másik oldal felőli, közös udvarra néző ajtón rohant ki pillantok alatt, ahogy kinyitottam, és a szögesdrótos kerítésen át eltűnt, mint a kámfor. Újabb kétségbeesés. Este, már szintén sötétben, nyugodtam besétált a nyitva hagyott ajtón. Hazatalált a teljesen ismeretlen helyről, mindkét irányból, pedig út közben kutyákkal és más macskákkal is találkozhatott.

Azóta megcsináltam a macskahálókat is mindenhová, csak az ajtónyitásnál kell nagyon figyelnem. Mindezek ellenére pár nap alatt megszokta az új helyet, ugyanúgy sütkérezik az ablakban, mint a panelban az erkélyen.

Nem szeretném, hogy 6 évesen hirtelen kinti cica legyen belőle, csak így nehezebb dolgom van.

Az estek nagy részében a cicák könnyen hazatalálnak, láthatod, még ismeretlen helyen is, de túl sok a kockázat út közben, egy perc nyugalmam nem lenne kijárós cicánál.

Remélhetőleg a tiéd is előkerül.

2018. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!