Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem baj, ha nem nagy az alom?...

Nem baj, ha nem nagy az alom? Hozzá érhetek a picihez?

Figyelt kérdés

Első fialásunk során egyetlen picúr jött világra. Kerestünk, kutattunk, de nincs több. Normális, hogy csak egy cica született?

Illetve, szobacicáról van szó, szabad a picihez hozzáérnem? az én plédemen fialt a cica, az én illatomon, a vemhesség alatt pedig nem volt gond a pocakvizsgálattal sem, nekem engedte. El fogja taszítani a kölyköt, ha egy picit megcirógatom? Vagy ez inkább a kerti vagy az utca macskákra igaz?



2018. jún. 1. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Nem lecseszni akarlak, csak nem értem. Minek szaporítasz, ha ennyire nem értesz hozzá, hogy a gyakorira kell jönnöd kèrdezősködi? A vemhesség alatt már rég elolvashattál volna pár könyvet, és konzultálhattál volna egy állatorvossal. Amit amúgy alap lenne kihívni fialás után.
2018. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Első fialásnál sokszor csak egyetlen cica születik. Nyugodtan megfoghatod a kicsit, nem fogja eltaszítani az anyja. Háznál élő macskák szokva vannak az ember (pláne a gazdi) szagához, nem zavarja őket a kicsinyükön sem, akár a lakásban, akár a kertben tartod őket. Az én macskám felhordta a kölykeit az ölembe.
2018. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
NEM SZAPORÍTOM! Előszőr fordult elő életemben, hogy egy macskám lefialt. 3 állatorvossal beszéltem az ivartalanításról, mind azt mondták 1 éves korig várjak velük. Hiába igyekeztünk megakadályozni addig a szaporulatot, nem sikerült. Viszont a kicsikért vállaljuk a felelősséget! Egy egyszerű kérdés feltétel volt. Ha csak ebben a stílusban megy a válaszadás kedves 1. nem kéri senki. A vemhességről, a felkészülésről az ellésre és magáról az ellésről sokat olvastam. Csak egy-két egyszerű kérdés merült fel, amiben nem voltam biztos, mivel ki ezt mondja ki azt.
2018. jún. 1. 19:33
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
És egy szobacica hogy lesz véletlenül vemhes?
2018. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj hogy csak egy lett (még jobb is), nyugodtan fogd meg, nem fogja ellökni magától. Főleg ha benti cica. Amikor befejezte a szoptatást akkor viheted ivartalanítani, a kicsit pedig féreghajtani és oltani kell majd mint a mamát, ezt majd a doki részletezi. Így, hogy az egy kicsiről gondoskodsz és megtartod nem történt olyan nagy baj, de mindenképp ivartalaníts utána.
2018. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szeretnénk is ivartalanítani, eddig is szerettük volna. De az orvosokra hallgatva próbáltunk tenni. Vemhes pedig úgy lesz, hogy 2 cicánk van, akik ellenkező neműek. Éjszakára külön voltak zárva, napközben figyelve voltak. Egy óvatlan időpontban (pl. amikor boltban voltunk vagy rövidebb időre elhagytuk a lakást) megtörténhetett, amit nem akartunk.
2018. jún. 1. 19:51
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
A macskák ivartalanítását 6-7 hónapos korban mèg ivarérés előtt javasolják az állatorvosok, nem hiszem el hogy 3 állatorvos is azt mondta várd meg az 1 éves kort. Ha annyit olvastál utána valószínűleg feltünt neked is ez az info. Másrészt az 1 èves macskának a vemhesség kb.olyan mintha egy 13 éves kislány lenne terhes. Ivartalanítani pedig vemhesen is lehet, véletlen vemhesség pedig nincs. Úgyhogy nyugodtan gondolkozz el a felelős állattartásról mielőtt másokat osztasz le mert megmondják az igazat.
2018. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
felelős állattartás. Azért vagyok felelőtlen, mert a nekem átadott információt hasznosítottam. 2 egyszerű kérdés feltétel után jönnek az ilyen emberek, akik felháborodva kommentelgetnek. Én legalább felelősséget vállalok érte, nem úgy mint az emberek többsége. Az ivartalanításról pedig nem nyitok több vitát. Amit én olvastam szintén változó volt, de sehol nem olvastam, hogy ivarérettség előtt kellene megtenni. Az orvos azt mondta várjuk meg a fiúnál, hogy leszáljon mind 2 here, és inkább legyen 1 éves a cica. A lánynál pedig, hogy várjuk meg az első bagzást. Ez az az idő ami a vemhesség kezdetét jelentette, mert erre az időre tehető. Vemhesen pedig semmi féle képpen sem szerettük volna ivartalanítani. Ennyi, pont.
2018. jún. 1. 20:01
 9/15 A kérdező kommentje:
A segítőkész, kedves válaszokat nagyon köszönöm. :)
2018. jún. 1. 20:03
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Minek tartasz KÉT ivaros macskát, ha nem akarsz kölyköket. Remélem nem testvérek.

Orvos látta? Biztos kijött minden kölyök? Vagy megvárod, míg hullamérgezésbn elpusztul? Ha már ilyen felelőtlen vagy, legalább vidd orvoshoz.

Mellesleg a párzás után is ivartalaníthattad volna.

2018. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!