Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem baj, ha nem nagy az alom?...

Nem baj, ha nem nagy az alom? Hozzá érhetek a picihez?

Figyelt kérdés

Első fialásunk során egyetlen picúr jött világra. Kerestünk, kutattunk, de nincs több. Normális, hogy csak egy cica született?

Illetve, szobacicáról van szó, szabad a picihez hozzáérnem? az én plédemen fialt a cica, az én illatomon, a vemhesség alatt pedig nem volt gond a pocakvizsgálattal sem, nekem engedte. El fogja taszítani a kölyköt, ha egy picit megcirógatom? Vagy ez inkább a kerti vagy az utca macskákra igaz?



2018. jún. 1. 18:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Fél éves kortól egyébként lehet ivartalanítani, fiút és lányt is. Nekem ként benti fiúm van, mindkettő fél évesen lett ivartalanítva és egy kinti lány (már túl idős hogy beszoktatva legyen és nem tudta megszokni), aki szintén ilyen korán lett ivartalanítva.


Ha befejezte a szoptatást ivartalanítsd, a kicsit pedig akármilyen nemű szintén fél évesen viheted. A kandúr pedig akár már most is. Náluk is fontos az ivartalanítás, nem jelölgetnek, nem akarnak kimenni feleslegesen és nem szagosabbak.

2018. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen állatorvosokhoz jársz de ezek utan minden infót kétséggel kezelnék. A legújabb kutatások szerint is az első tüzelés előtti ivartalanítás a legoptimalisabb, így szinte 0% az esély az emlődaganat kialakulására. Na de mostmár mindegy. Én első körben a kandúrt vinném el herélésre, majd az anyamacskát ha már megtörtént az elválasztás. A kismacdkát pedig még mielőtt ivarérett lesz, 6-7 hónaposan.

Az egészben egyébként az a legszomorúbb, 3! állatorvos is szar tanácsot adott, holott az egyik legfontosabb szerepük a tájékoztatás lenne.

2018. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Lépjünk túl az állatorvosok által adott téves tanácson, miegymáson, ezt már leírták.


A picit megfoghatod nyugodtan, emiatt nem fogja az anyja eltaszítani magától. Sőt kézhez is kell szoktatni a kiscicát, mielőtt elkezd mászkálni.


Viszont, anyacicát meg kellene nézetni dokival, hogy biztosan minden kijött-e belőle, aminek ki kellett.

Ha már nem szoptat, a kiscica 10-12 hetes kora után pedig ivartalanítani, és javaslom a kandúrt is ivartalanítatsátok.

2018. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

NEM vagy felelős állattartó, és SZPORÍTASZ!


ALAP, hogy ha két ellenkező nemű ivaros macskád van, akkor legalbb az egyiket ivartalanítod. Nem "szerttem volna", meg "tervben volt", hanem elviszed orvoshoz!

2018. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A kislányt úgy fogadtuk örökbe, hogy "ivartalanított", vagyis az előző gazdája ezt mondta róla. A saját kandúrunkat pedig ezért nem ivartalaníttatuk. A megszületett kiscica teljesen egészséges és csupán ő volt egyedül.
2018. szept. 10. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!