Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül ma már egy...

Mennyibe kerül ma már egy kiscica oltás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 év telt el az előző cicám óta mire eldöntöttem, jöhet egy kiscica hozzánk. Sok év telt el és érdeklődöm, mennyi lehet a kiscicák kötelező "kezdő" oltásai ma már? Emellett ha nem tolakodó, körülbelül mennyi nálatok a cica "tartása"? A napi fogyasztási cikkekre gondolok, mint kaja, álom...

2018. jún. 3. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Havi szinten: kb.2400 ft az alom, de inkább másfél hónapra elég egy cicának(Biokats),

Száraz táp : Josera Léger, 2 kg kb. 3500 ft, de ez sem fogy el egy hónap alatt, inkább 2...

Heti egy nagyobb konzerv (rossmann 199ft/db) vagy alutasakos, ha van akciós gourmet vagy iams nedves, akkor abból betankolok. Jutifali, ebből a normalisabbakat veszem, nem a dreamiest és társait. Fressnapfban mindig találok valami "egzotikusat",vagy szárított halat.

Féreghajtó tabi évente 2*3-400 ft. Bolhacsepp: Advantage, én a 3db-osat veszem kb 5000ft.

Ízületekre kúraszerűen kap zöldkagyló port (kb. 5000 ft, barfshop)

Nem veszek játékot, el van mindennel. 😋

Tehát havi szinten kb. 5000 ft körül költök, hiszen próbálok mindig nagy kiszerelést venni.


Mikor pici volt folyton vettem neki minden sz...rságit,tök feleslegesen.

2018. jún. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező oltás nincs a macskáknál.Én kombinált oltást adatok neki.4500 forint házhoz jön,de a kutyát is oltja hasonlóval és veszettség ellen az meg 7500 forint.3 éves ivartalanított kandúrom van,5,5-6 kg kb.6 ezerbe kerül egy hónapban a kaja.Falun élek,kijáró macska.Alom nem kell neki mert ha benn van kikéredzkedik,volt benn alom de nem használta,inkább kimegy.Így tanulta meg.
2018. jún. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja még annyit ,hogy először két oltás kell 30 napos eltéréssel és utána évente már csak egy.
2018. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az oltások ára függ attól, hogy szobacicád vagy kinti-benti lesz, előbbi esetben elég a kombinált, ahogy írták fentebb, kinti cicának azonban sokkal több az ajánlott oltás, hogy védve legyen fertőzésektől, veszettség, fiv/felv stb.

Havi szinten nálunk... Hát, ha lebontom, olyan 7-8ezer mondjuk.

- 2ezer körül van az alom

- 4ezer körül a nedves (12db-os alusat veszünk, reggel-este kap egy fél tasakkal általában, két doboz elmegy egy hónap alatt)

- 4500 a száraz, de ez több mint két hónapra elég egy cicának (4 kg-os kiszerelésben veszünk közepes minőségű tápot)

- 1-2 ezer Ft a vitamin, szőroldó, jutifalat stb., ha lebontom havi szintre.

2018. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az alomra csak 2-3 hónapig volt szükség. Kevés száraz tápot kapnak (puffaszt). Csirkenyakat bárddal 1-2 centis darabokra vágok, a csirke farhátat is felaprítom a zsíros részével együtt, ezenkívül sertésszívet is kapnak felcsíkozva mert a természetben ők ragadozók és csak húson élnek. A növényi rostokat vitaminokat a zsákmány állatok előemésztett gyomortartalmából szerzik be. Ezért ha panelban laksz és nem kijárós a cicád egy virágládában tarts közönséges füvet mert szükségük van rostokra is ezt akár főtt rizzsel is pótolhatod ha összekevered a zselés vagy szószos táppal, esetleg pörkölt maradékkal/szafttal. Ritkán csirke vagy sertésmáj ezt nagyon kedvelik, hébe-hóba a hal is szóba jöhet (már ha sikerül fognom).Az átlagos havi költség 5-6000 ft. Az oltás ára állatorvosonként változó. A kölyökcicák által szétkarmolt foteleket, szőnyegeket, széttört vázákat nem vettem figyelembe mert ezeknél a károknál én is hibás voltam. Megéri mert mindenért kárpótolnak a játékukkal, trükkjeikkel,szeretetükkel, dorombolásukkal. Egyszerűen az életed részévé válnak.
2018. jún. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-5ezer körül per oltás.

Kaja az napi 30gramm táp(2300 per kiló, akkor 2070 per hó)+ napi egy alutasak 160 forint(4800 per hó).

Álmodni ingyen szokott :)

2018. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem benti macskám van, a kombinált oltás 6000 Ft/év.


A féreghajtó 300 Ft / negyedév, bolhás nem szokott lenni bent, úgyhogy azt nem veszek emiatt.


Alom, kaja, szerintem max egy 10-es egy hónapban, de ez prémium táppal. Mivel mindig egyben rendelek mindent, ezért nem tudom pontosan egy hónapra mennyi jön ki, durván egy tízes. Nem veszek már neki játékokat, mert nem érdekli, van pár labdája, meg mániákus kupakgyűjtő. A kezdő dolgai (kaparófás torony, tálkák, vécé, stb) volt kb 20 ezer forint. Az ivartalanítás még kezdő költség úgymond, az nálam 13 ezer volt (nőstény).

2018. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!