Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kiscicámmal?

Mit csináljak a kiscicámmal?

Figyelt kérdés
Kaptam egy pár hónapos kiscicát. Nem tudom mit csináljak. Mivel még aktív játszani akar meg ugrál össze vissza így este nem hagy engem aludni. Így ezért kizártam az előszobába a kiságyával meg innivalóval meg egy kis kajával. Az alomtál is ott van a közelébe. Én úgy vagyok vele hogy meg kell szoknia hogy egyedül van mivel nem mindig vagyok én se itthon és a szüleim se főleg suli időben. Ha majd nagyobb lesz és nem fogja ezt csinálni hogy ugrál este is össze vissza akkor majd maradhat a szobámban. Szerintetek ez nagyon rossz döntés? Tényleg nem tudok tőle este aludni de nem nagyon szeretném kinthagyni😥

2018. júl. 5. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Még az előszobában is összetehetné a két mellső lábát, amiért ilyen szerető gazdára talált. Én sajnos még a garázsból is kizavarnám, nem hogy a lakásból. bár nekem nincs is macskám. Szerintem így mindketten jobban jártunk. De te, barátom, nem érezheted rosszul magad.
2018. júl. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Méég piciii és fél

Majd ha nagyobb lesz hidd el önállóbb lesz

2018. júl. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs azzal semmi gond, hogy az előszobában van. Legyen ott neki játék, amivel elgurgulázhat, olyant ami nem zörög. Az enyém teljesen jól elvolt egy üres wc-papír gurigával, (néha sajnos telivel is ha nem figyeltem) vagy parafadugóval. Ezek nagyon beváltak, mert nem zajosak, de lehet gurítani. Egyébként én nem zártam ki, és elég gyorsan rászokott, hogy éjszaka alvás van.
2018. júl. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Az első válaszadó elszégyellhetné magát, ekkora lelketlenség és állatgyűlölet hogy szorulhat egy emberbe?

Mit lehet ennyire utálni egy pici élőlényen, nem is értem.Az ilyenek megérdemelnék hogy magányban éljék le az életüket egy lakatlan szigeten.

Kérdező még fiatal vagy gyerek, de több esze és érzelme van már.

Kérdezőnek:Még kicsi és fél, nem szeret egyedül lenni, még olyan mint egy kisbaba.De az sem lehet hogy te ne aludj tőle.Az a gond, hogy mivel nappal sincs senki otthon, nincs akivel játsszon, egész nap unatkozik, ezért este próbál játszani.Ez így elég unalmas és nem kiscicának való élet.

Én alapból nem is tartanék egy cicát.Kell mellé a fajtárs.Akkor nem fél, nem unatkozik, egész nap van kivel játszania, és akkor éjjel aludni fog.Két kiscica összebújik, játszanak együtt, sokkal érdekesebb neked is nézni amikor játszanak, bírkóznak, nagyon édesek tudnak lenni.

Amire neki szüksége van, azt te nem tudod pótolni, te nem tudsz vele úgy játszani mint egy másik kiscica.

Persze megszokja az egyedüllétet, mert mit tud csinálni?

De ha jót akarsz neki, azt akarod hogy boldog élete legyen, ne magányban teljen el és unalomban, szerzel hozzá egy másik kicsit, hasonló nagyot mint ő.

Látom több helyen is, benti 1 cica, még kiskorában játékos, majd egy tiszta unott, sokat alvó, vagy közönyös, szomorú cicaként éli az életét.

Ahol 2 vagy több van, na ott ez teljesen az ellenkezője.Például nálam.Nem gond nekik, ha egész nap dolgozunk.Együtt játszanak még felnőttként is, összebújnak, egymást mosdatják, nézik mit csinál a másik, stb.

Ha mégse tarthatsz többet, akkor sokat törődj vele ha otthon vagy, és tényleg csak este mikor már aludni fogsz, akkor zárd ki, csak arra az időre, és vegyél neki sok cicajátékot.Este fáraszd le, sokat játsszál vele, akkor megnyugszik és talán elfáradva alszik éjjel.

2018. júl. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz az előszobában. :) még pici és sokat ugrál meg játszik. Ha nagyobb lesz, akkor nyugisabb lesz. Én is elzárom estére a macskáimat egy másik szobába, mert különben nem hagynak este aludni. :)
2018. júl. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, majd megszokja. Ha megnő nyugisabb lesz. Bár az enyémek 3 évesek, de néha rájuk jön hajnalban az 5 perc. Napközben játssz vele azért minél többet, fáraszd le estére. :)
2018. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nahát, ez az utolsó hozzászólás mennyire viccesre sikerült...
2018. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kizárni. Fáraszd le este és akkor aludni fog este. Az enyém 2 éves. Az ágy mellé le van téve egy ágy és minden este odajön és ott alszik velünk.
2018. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes és a nem értelmes válaszokat is. Igen fiatal vagyok (15 éves) és azért fordultam az oldalhoz ezzel a kérdéssel mert kicsit bepánikoltam. És igen vannak nekem is érzéseim mert nem akartam kizárni de nekem is van szükségem pihenésre és nem arra hogy este felkeljek vagy 10x mert a macska meg van veszve úgy ugrál. 2 hónapos még. De már megoldódott minden. Este kint van és ott ugrálgat. Már megszokta. Minden amire szüksége van ki van téve neki. Már hozzászokott és nappal pedig játszik vele mindenki. Szerintem nincs ezzel baj ez az én véleményem. De szerintem mást is idegesítene ha le fel ugrálgatna az ágyán éjszaka. 😊
2018. júl. 11. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!