Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rosszul etetem a cicám?

Rosszul etetem a cicám?

Figyelt kérdés

Cicám egy éves félperzsa nőstény, kb 3,5-4 kiló körül van, ivartalanított, 100%-ig benti. Orvos rendszeresen látja. Mikor ivartalanítva volt, a doki azt mondta, hogy dagi. :( Lecsökkentettük az adagját, pedig előtte sem kapott sokat, de most egy fél marokkal kap naponta 2x-3x,attól függ, hogy dolgozunk. Purina One steril cicáknak, ezt kapja. Sok tápot kipróbáltunk, ez vált be, fényes szőr, szép kaki, stb. Szokott néha nasizni, imádja a sajtot és a főtt borsót. Ja és rengeteget szalad, ugrik, kúszik, játszik. Viszont! Állandóan kunyizik, nem hagy békén, ma éjjel feltette az I-re a pontot, az elmosott tányérokat nyalogatta. Folyton vernyákol, ha eszünk, vagy ha főzök, olyan, mintha éhen lenne halva. Tényleg nevelhetetlen. Kb 40g kaját kap naponta, plusz néha juti fali, vitamin, nasi, mit hogy. De még így is van pocakja. Lehet nem megfelelő a táp? Megnéztem, 60-85 grammot ajánl ilyen korban, de szerintem az nagyon sok. :(

Köszönöm ha segítesz!

24N



2018. júl. 7. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Ez tényleg nagyon kevés.

Ez már koplaltatás.

2018. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nem fogy, pocakja van.
2018. júl. 7. 21:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Féreghajtva volt? Ilyen esetben ez már nem az egészséges kategória, én konzultálnék az orvossal. Főleg ha csak a pocakja nagy.
2018. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze, volt. Sokat olvasgattam, mindenhol azt írták, állandóan ennének, de félek, ha többet adok neki, akkor leteremt a doki megint. De a jövő héten elviszem, jó ötlet. Köszönöm a választ.
2018. júl. 7. 21:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a zacskón, hogy egy 4 kilós túlsúlyos macskának mennyi az előírt adagja. De egy 4 kilós perzsa nem hiszem, hogy kövèr lenne, a nőstènyek átlagosan 4-6 kilósak...

Ha megteheted vegyél jobb minőségű tápot, pl.: applaws aminek 80% a hústartalma a purina one 18 százalékával szemben. Vagy: visan optimanova, purizon, brit care, Taste of the Wild.

2018. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Megnéztem már, 60-85 gramm között írja. Köszönöm, ezekről még nem is hallottam... Azt hittük ez jó táp. Ismerősöm cicája például Sziámi és csak a 300 Ft-os whiskast eszi meg 16 éve.. :(
2018. júl. 7. 21:34
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanított nőstényeknek lóg egy kicsit hasuk, a perzsa meg eleve nagyobbnak néz ki, az átlag házicicákhoz képest, a szőre miatt is. A dokik eleve nincsenek hozzászokva az ilyen cicákhoz. Nekem a 4 kilós brit macskámnál kérdezte meg, hogy nem nagy ez britnek? 😂 Ha a cicád csak szárazat kap, akkor minimum 70 gramm kellene neki..
2018. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is arról lehet szó, hogy lóg a hasa.

Az én cicámnak is lóg a pocak, pedig ő is kistermetű, 3-4 kg, és neki még nagy bundája sincs.

Tápváltás lehet, hogy érdemes, szerintem is sok, ami ajánlott adagként szerepel, ami azt jelenti, hogy valószínűleg kisebb a tápanyag tartalom.

A miénk premiere-t kap, 36g a napi ajánlott ilyen testsúlynál. Kétszer eszik, 18-20g egyszerre, ahogy sikerül. Mellé még kap nedveset is egy keveset, úgyhogy simán van, hogy marad is a szárazból.

2018. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen tápból kétszer ennyit kéne ennie, ez borzasztó kevés. A perzsák pedig eleve nagyobb macskák a sima háziaknál, az orvosotok ezt nézhette félre. A perzsa nőstények átlagosan 5-6 kilósak, ezt figyelembe véve a macskád egyenesen sovány, ami nem is csoda, hiszen koplal szegény. Ha továbbra is ezt a tápot szeretnéd adni neki, akkor kétszer ennyit! De ajánlom, hogy keress egy SOKKAL jobb minőségűt! Ha megtaláltad, nézd meg, hogy mennyit kell adni belőle! Ott ugye kötőjellel van írva. Ajánlom, hogy annyit adj, amennyi a kötőjel után van, hiszen őt fel kell hizlalni!
2018. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokan ajánlják itt a Premiere-t, ki fogom próbálni.
2018. júl. 8. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!