Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Rosszul etetem a babámat?

Rosszul etetem a babámat?

Figyelt kérdés

babám mindjárt 10hónapos, nem eszik változatosan.éjjel kétszer eszik tápszert (200ml)nappal3szor megint ennyit.egyszer fogad el tejpépet, gyümit, zöldséget, húst egyszerűen pár kanál után nem kér.nem tudom rávenni, hogy egyen ilyeneket, kiváltani étkezést meg pláne nem,türelemesen próbálom, de mégsem megy,valamit biztos elrontok:((

Probáltam kaja elött, után, közte is eteni mikor még csak kicsit éhes, de nem izlik neki.krémturot szereti és kb ennyi.félek nehogy baja legyen mert nem eszik mást, pedig biztosan igényli a szervezete.ha mi eszünk akkor néha pici falatokat bekap, de ez kevés.mas is volt igy??


2014. okt. 30. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Már régen kellene ennie neki majdnem mindent, mint amit ti esztek.(Nem csülökpörköltet).

Próbáld meg, hogy veletek egyen az asztalnál. Kínáld, amit ti esztek (leveszöldség, tészták, krumpli stb). Akkor talán hamarabb elfogadja.

2014. okt. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz csinálni,hogy minden tápi elött megkínálod gyümivel,főzivel,akármivel (aztán kaphatja a tápszert) Én azt vettem észre,minél többször kínáltam a Fiamat egy nap,másnap annál könnyebb lett...
2014. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igy csinálom és mar vagy 3honapja, mindennel kinálom, együtt eszünk,mondom pár falat és nem kér,jön a foga, 2van neki már.türelemesen és hagyom azt is hogy fogja, nem eszik csak kis kostolót.nem tudom, hogy mikor fog annyit enni, hogy jol lakjon valamitől ami nam tápi.köszi a választ,ha van ötleted még kerlek irj.
2014. okt. 30. 16:27
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és főzök is neki, probáltam ízesebben, kapott vadast, bele hust és tésztát is, abbol egyszer evett szép adagot, azota megint csináltam de nem kéri.
2014. okt. 30. 16:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom 1 liter tápszert eszik egy nap. Ez rengeteg egy ekkora gyereknek tápszerből. Én megpróbálnám az éjjeli tápszerezéseket elhagyni, vagy legalább csökkenteni. Nem eszik, mert nem éhes. Más ételekre is szüksége lenne.
2014. okt. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Éjszaka 2x eszik? Az szerintem is sok. Próbálj neki üveges ételt adni, hátha arra rákap.
2014. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sok babakaját vettem már, probálgatom, nem adom fel.egyszer csak megszereti:)ma reggelizett kb negyed virslit, gyümölcs püret egy babapiskotával.föztem neki ebédre krumplifözeléket hussal, remélem enni fogja.éjjel igényli a kaját,ezalatt azt értem h fél2kor és fél 6kor.utána 9körül reggelire az enyémből ha nem kér tejpépet kap.ebéd főzelék proba, du szereti a krémturot, este tápi vagy tejpép.amit azelején irtam azt ugyértettem ált4 táp egy nap, és egy pép.szerintetek ha letudnám csökkenteni a tápit 2-3ra az még belefér,félek nehogy éhes maradjon,igazábol mindig ettől félek, hogy nehogy keveset Adjak neki, a mai reggelin is annyira nyámmogva ette meg.látszik h nem esik jól neki,és nem követel még ha éhes,viszont ha megprobálom ezek a kaják után a tápit, befalja az egészet.
2014. okt. 31. 12:03
 8/14 anonim ***** válasza:

Foga nem jön esetleg? Lehet azért issza szívesebben a tápit...

Amúgy meg,szerintem jól csinálod. Először mindenképpen a főtt kaja,gyümi, stb utána meg kis tápi.

2014. okt. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De jön neki, szegénynek olyan csunya az inye:((mindig azt hiszem ez már át fog törni, de nagyon lassan megy.én is ebben reménykedek, hogy utána már jobb lesz az étvágy:))köszi a választ.még ha volt valaki hasonlo helyzetben szivesen meghallgatnám, hogy hogyan indult be a jobb izű evés:)))
2014. okt. 31. 12:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám az egyik éjszakai tápszert elhagyni, vagy kettéosztani az egyiket, tehát 100-100ml-re, hátha megelégszik vele. Ha nem sír, szerintem nem kell neki többet adni. Reggel ébredéskor ehet tápszert, délelőtt gyümi, keksz, babapiskóta, stb., ebéd főzelék, tészta hússal, stb., uzsira tejpép, vacsira főzelék, vajas kenyér sajttal, stb. lefekvéskor tápszer. Mindenből kb. 200g, ennyinek elégnek kell lennie, ne aggódj! Napközben ne adj tápszert, ha nem muszáj! Mennyi a súlya?
2014. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!