Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért közösítik ki az egyik...

Miért közösítik ki az egyik cicánkat?

Figyelt kérdés

Van egy Szederke nevű kislány cicánk, meg két kandúrka, Csuporka és Pitypang, nagyjából egyidősek. (2017 május környékén születtek)

Szederke volt az első macskánk (kb 12 hetes lehetett, amikor hazahoztam), utána jött úgy 2 héttel később Csupor. Kezdetben ugye nem csípték egymást, de kb egy hét alatt összehaverkodtak, onnantól folyton összebújva aludtak, kergetőztek az udvaron, stb. Aztán úgy 5-6 hónapos korukban befogadtuk Pitypangot, akinek elég nehezen ment a beilleszkedés, de végül, kb 3 hét alatt eljutottak odáig, hogy megtűrték Pitypangot maguk mellett. Aztán hirtelen Csupor és Pitypang nagyon jó barátok lettek, összebújva aludtak, nyalogatták egymást, stb. Szederkével meg eközben nem is nagyon foglalkoztak.


És úgy másfél hónapja észrevettük, hogy Szederke egyre kevesebbet jár haza, azaz most már konkrétan csak reggelizni meg vacsorázni jön, egyébként mindig átmegy a szomszédunkhoz és az előkertjükben alszik. Nem tudtam, mi lehet az oka ennek, hogy ennyire utál itthon lenni, aztán rájöttem.

Kiderült, hogy Csupor és Pitypang ok nélkül rátámadnak (főleg Csupor), elzavarják itthonról.

Ma is épp a szemtanúja voltam egyébként, ahogy Szederke nyalakodott az udvaron, amikor egyszer csak Csupor odaszaladt és rávetette magát, majd elkezdtek dulakodni. Le akartam szaladni, hogy leszedjem Csuprot Szederkéről, de mire leértem a lépcsőn, Szederke már elment. Ugyanis van a kertkapu alatt egy rés, ami alatt ki tud bújni, míg Csupor már valamivel nagyobb és dagadtabb is nála, szóval ő már nem fér ki és csak annyit láttam, ahogy Csuporka ott pucsít a kapu mellett és nézi a kapu alatti résen keresztül, ahogy Szederke elmegy.


Pitypang is sokat macerálja, igaz, ő nem támadja így meg, de láttam már párszor, hogy odamegy Szederkéhez és random rácsap a fejére vagy valamit csinál vele és Szederke felborzolja a hátát meg fúj rá.

Miért utálhatták meg ennyire a kislánycicát? :( Mit csináljak, hogy ne zavarják el itthonról? (Egyébként februárban, amikor olyan 9-10 hónaposak voltak, ivartalanítva lettek mind a hárman, ha ez számít)


2018. júl. 9. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:
32%

Először is: nem feltétlenül volt jó ötlet ez a rövid időn belüli macskafelhalmozás. Jó lett volna előbb gondoskodni a tartási körülményekről. Azt ugyanis törvény mondja ki, hogy mindenki köteles megoldani, hogy a tartott bármilyen állata ne mehessen át máshoz. Igaz, hogy az ország fele törvényt szeg, de azért nem árt tudni erről.

Szóval szerintem akkor vállalunk 3 macskát, ha megoldott a macskabiztos kerítés. (Ha ráguglizol, sok tipp van a neten.) Vagy a csak benti tartás. Illetve, ha elég gazdagok vagytok ahhoz, hogy finanszírozzátok a tápot és az állatorvosi költségeket + elég szabadidőtök van foglalkozni velük, szocializálni, összeszoktatni őket. Elérni, hogy mindhárman kötődjenek a gazdájukhoz, mert akkor nem mennek el csak úgy máshova élni.

Hogy ezek után mit lehet tenni? Tartok tőle, hogy már nem sokat. Nem véletlen, hogy nem özönlenek a válaszok...

2018. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem pont az a baj,hogy Szederke kislany.Kisebb,gyengebb konnyebb elzavarni.En "megorokoltem" a szomszed ket kiscicajat.Es mostanaba nekem is feltunt,hogy a kandur nagyon durvan jatszik.Es amig o mindig a kozelbe van es szinte azonnal jon amikor hivom a lany azert hosszabb idore elszokott tunni.Lehet nincs osszefugges,de pl,ha a kandurt simogatom a kislany nem jon oda,pedig egyebkent o is nagyon ragaszkodik hozzam es szeret olbe lenni.Szerintem,ha kevesbe lesznek jatekosak ez majd megszunik,addig meg figyelek,hogy ne durvuljon el a jatek es probalok tobbet foglalkozni a kiscsajjal.Lehet,hogy meg dolgoznak a hormonok a cicakba es amiatt van az egesz.Azt olvastam,hogy ivartalanitas utan honapok is kellhetnek mig helyreallnak a dolgok.
2018. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!