Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mennyi értelme...

Szerintetek mennyi értelme van a különböző típusú tápoknak?

Figyelt kérdés
Kutyáknál és macskáknál is rengeteg féle táp van: felnőtt, kölyök, senior, ivartalanított, sport, s/m/l, fajtákra specializálódott, benti/kinti macskáknak való, stb. Ezek közül szerintetek melyik az amelyik tényleg fontos? 9 éves, ivartalínított macskám van, most akkor neki pl a senior vagy az ivartalanított macskáknak való táp kéne?

2018. aug. 26. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Kutya:


A tápszemcse mérete nem mindegy. Pl a nagyobb szemű tápokat habzsolós kutyáknak szokták ajánlani. De egy idős, beteg kutya már nem tud úgy rágni, neki jobb a kisebb szemű


A sportkutyák nagy megterhelésnek vannak kitéve így vannak tápanyagok amikből több kell nekik. Ellentétben egy hobbi kutyának nincs szüksége annyi izületvédőre.


Különböző korosztályoknak különböző szükségletei vannak. Pl egy kölyöknek valamivel több kalciumot kell adni mint egy felnőttnek, de nem annyit mint egy öreg kutyának


Fajtákra specializálódott tápot én még nem láttam

2018. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik fontos, hogy megkapjon mindent, amire szüksége van. A te macskádnak pedig senior táp kell. Az "ivartalanított" pedig csak másodlagos dolog, a kor a főkategória.
2018. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A méret szerinti besorolásnak biztosan van értelme, hiszen az szemcse méret, amit egy labrador gond nélkül megeszik, azzal a csivavám rendesen megszenvedne.


Junior/adult/senior. Szerintem ez is fontos. Egy növésben lévő kölyöknek másra van szüksége mint egy felnőttnek. Több tápanyag, vitamin stb.


Sport/light. Szintén jónak tartom. Amelyik kutya naponta dolgozik, vagy sportol, több energiára van szüksége, mint egy otthon lustálkodó társának. Amelyik egyed meg hízékony, sokkal könnyebben kordában tartható a súlya egy zsírszegény táppal, emelett a kutya sem lesz folyton éhes, hiszen normál adagot kap. Sensitve tápokat is ide sorolnám. Valamelyik kutya emésztése gyenge és csak egy fajta tápot bír normálisan megemészteni. Vagy éppen allergiás valamelyik összetevőre.


A benti/kinti tápokat viszont már kicsit hülyeségnek tartom. Lakásban tartott macska is mozoghat sokat, és egy kinti is heverészhet egész nap. Ez inkább egyedfüggő. Én sose használtam "indoor" vagy "steril" tápokat. Attól még, hogy ivartalanítva lett, ugyanúgy macska. Szerintem ezek a steril tápok is inkább marketing fogások. Anyum 14 éves ivartalan kandúrja sose evett "steril" tápot, mégis makk egészséges. Nővéremét (szintén herélt) meg 6 évesen el kellett altatni, mert leálltak a veséi. Ő meg steril macskáknak valót evett. Ez inkább genetika. Valamelyiknek hajlama van rá, a másiknak meg nem. A steril táp szerintem ezen semmit sem változtat.


A kimondottan fajtákra specializálódott tápok csak marketing fogások. Ugyan miért kéne egy labradornak más táp, mint egy golden retrievernek? :D amikor a golden kb egy hosszú szőrű labi :D


Szóval ezek szerintem hasznosak: Small/medium/large, Junior/adult/senior, Sport/light/sensitive/hypoallergenic.

2018. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A Royal caninnál láttam fajtaspecifikus tápokat. Meg talán maine coon macskáknak.

Ja meg ugye ott van még a szőrgombóc elleni tápok... 26 életévem alatt még egy macskám sem volt amelyik szőrgombócot öklendezett volna fel. A senior tápokról meg azt hallottam, hogy azért is kellenek mert az öreg állatok meghízhatnak. Közben meg nekem 3 öreg kutyám és az öreg macskám is fogyásra hajlamos inkább. A steril táppal valahol nagyon beparáztattak, hogy nagyon fontos olyat adni az ivartalanított macskáknak. Amúgy az ára szinte egyforma.

2018. aug. 26. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Sterile tap a kanduroknak fontos! Hugykovesedesre hajlamosabbak. A tap segit ezt elkerulni.
2018. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ami nagyon fontos, és mindig figyelembe kell venni, az a kora. Ez a "főkategória". Az indoor/outdoor dolgot én sem értem, de a fajtatápoknak van értelme. A Labradornak és a Goldennek ugyanazt a tápot gyártják, de mondjuk egy NJ jobb, ha nem ugyanolyan tápot kap, mint egy Mopsz, hiszen kicsit másak az igényei, annak ellenére, hogy kutya-kutya. Például, a sportoló Németjuci lehet, hogy csép szálkás lenne egy bizonyos táptól, de az én Mopszom meg akkora hurkákat növesztene, hogy gurulna. Mondjuk ő fajtamentéses, elrontott gyomrú, extrém módon hízékony kutya.
2018. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A steril táp a kandúroknak tényleg fontos, a nőstények kaphatják a simát, semmi bajuk nem lesz. A senior táp viszont senior macskának alap. Teljesen más mennyiséget igényel úgy kb. mindenből, mint egy felnőtt macska.
2018. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen kandúr macskám van különben ez a rész nem érdekelne.
2018. aug. 30. 02:17
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval mi van akkor ha macskám senior is, steril is és kandúr is? Mleyik kéne neki?
2018. aug. 30. 02:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy a senior, ugyanis az a fő-fő-főkategória.
2018. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!