Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le fog szokni a harapásról?...

Le fog szokni a harapásról? Mit lehet tenni vele?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes kiscicánk. Mindig úgy játszik hogy harapja a kezünket meg karmolja. Eddig még tűrhető volt, de most már eléggé kezd fájni. Ennél már csak nagyobb lesz, és erősebb, és nem igazán szeretnénk ha akkor is ezt csinálná. Eddig akárhogy próbálkoztunk, nem hagyta abba. Volt, aki azt mondta, hogy kinövi és megnyugszik.. Ez jó, csak mikor? Vagy milyen ötleteitek vannak, amivel le lehetne szoktatni? Sok játéka van, jó sok féle, tehát nem is az a baj, hogy nem tud mivel játszani.. Előre is köszönöm :)
2018. szept. 9. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
38%
Talán igen :) Az Én 7 hónapos cicám még most is úgy játszik, hogy harap. A karomat nem is említem. Nem igazán tudtam én leszoktatni semmivel se róla. De még a Tiéd kicsi szóval még változhat :)
2018. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mikor kicsik van egy ilyen nagyon játékos időszakuk, de ez csillapodni fog.

Soha ne játsz vele kézzel, mindig botot vagy madzagot huzogass vagy labdát guríts el.

Akkor megtanulja hogy a kezed a simi forrása és nem játékra való.

Ha megtámad/karmol akkor pedig rá kell szólni és magára hagyni. Nekik a figyelem fontos, így azzal tudod büntetni ha nem nézel rá, nem foglalkozol vele, esetleg kizárod egy másik szobába tőled.

Viszont ilyenkor segít levezetni az energiáit helyesen ha sokat játszol vele a fent említett módon.

Az enyém kinőtte de néha így is ránk támadt úgy 3 éves korától. Most hogy költöztünk megint nem csinálja.

2018. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!