Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csontvázzá fogyott macskával,...

Csontvázzá fogyott macskával, aki nem hajlandó enni mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 éves ivartalanított kandúr. Szó szerint csont és bőr. Az állatorvos szerint vérszegény, arra 3 hete kap kétféle gyógyszert is. Hogy mi az oka azt nem tudni, tesztekkel több dolgot kizárt. Kicsit javult már az állapota, de nem hízik, nem is nagyon lenne mitől, mert alig hajlandó enni. A szószt lenyalogatja a kajáról, de a húst otthagyja. Maximum addig eszik pár falat húst is amíg van rajta szósz, de annyi. Látom hogy éhes, mert bármilyen zacskó csörrenésre felkapja a fejét és nyávogva nézi a tányérját ami tele van hússal, de nem eszi. Az orvos szerint a fogaival nincs gond.
2018. okt. 12. 23:38
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Hát már két kezemen nem tudom megszámolni hányféle macskaeledelt kipróbáltunk. Olcsót is, drágát is. Többféle formájú tányért is. De csak a szósz, a szósz. Eddig nem volt baj az alutasakossal, télire mindig szépen kigömbölyödött. Van egy másik macskám is, ugyan azt kapja, ő szépen gyarapszik. Egyébként általában Premiert kapnak.

És sajnos nem nem tud, hanem tényleg nem hajlandó enni. Ha kézből adom neki falatonként, vagy a tenyeremből, akkor eszik, de ez hosszútávon nem egy fenntartható megoldás. Most vettem neki csirke mellett, felkockáztam, bepuszilta elég gyorsan (ugyan abból a tányérból, amiben a macskaeledelt otthagyta). De nem vagyok gazdag, nem tudom folyton színhússal etetni.

Az állatorvosnál volt vérvétel. Oltva van rendesen, féreghajtót szeptember elején kapott utoljára.

Kipróbálom ezt a Royal Canin tápot, meg akkor kap minden nap csirkemellet és remélem erőre kap.

Írta még itt valaki a tojást is. Az nyersen adjam neki?

2018. okt. 13. 14:26
 12/25 anonim ***** válasza:
Nyersen és főve is adhatod neki, de ha mindennap szeretnéd, akkor inkább főve, mert a nyers tojásfehérjében van egy anyag, ami a B-vitamin felszívódását gátolja.
2018. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nálam a cica is csak lenyalta a szószt,de amikor kipróbáltam vele a zseléset azt ette és eszi is.Azóta mi lett a cicussal?
2018. okt. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Száraztápot kap? Arról semmit nem írtál.

Jó-jó a premiere, de az alutasakos... nos, az alutasakos. A nagy része folyadék, fehérje alig. Magában nincs tápértéke.

Félre ne érts, mi is premiere-t veszünk, és szereti is: a szószt lenyalni. A falatkák maradnak a tányérban, pont, ahogy írod. :) Pedig a mi cicánk nem beteg. De ott van mellette a száraztáp (szintén premiere, van belőle szobacicának ivartalanítottnak stb., és minőségéhez képest nagyon olcsó, 4kg 4500, nekünk ez majdnem 3 hónapig kitart egy cicánál...), aminek viszont már igenis van tápértéke, és szép egészséges cicánk van. A nedves, az csak nasi. Magában kevés.

2018. okt. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 4 éves koráig imádta a szárazat. Az mindig volt és most is van kirakva egész nap. Csak tavaly lett egy kiscica és az nem hajlandó szárazat enni, és azóta a nagy sem eszi, csak nagyon ritkán.
2018. okt. 14. 13:28
 16/25 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos ismerősen hangzanak a tünetek: mindkét macskámra jellemző volt amit írsz. Veseelégtelenségük volt, és pár hónap kezelés után mindkettőjüket el kellett altatni, annyira súlyos volt az állapotuk. (8 és 12 évesek)

Remélem hogy itt nem ez a helyzet, de ha mégis, akkor ezek tűnhetnek fel a cicánál: sok vízivás és pisilés. Ha ezeket nem tapasztalod, akkor vagy nem ez a gond vagy pedig már az utolsó stádiumban van.


Ennél a betegségnél az történik valójában, hogy vesék az évek során tönkremennek és nem tudják már többé kiszűrni a mérgeket a vizeletbe. Ez általában idősebb korban szokott jelentkezni, de ez persze nem kizáró ok. (Az én egyik cicámnak is már fiatalabb korában jelentkezett.) Szóval ilyenkor a toxinok miatt nem eszik, és leállnak ill. kisebesednek a szervei.

Az én cicáim megkapták a megfelelő kezelést, mégsem segített. Mindent megpróbáltunk, az utolsó hetekben fecskendőből etettem és itattam őket, hiába.


Szóval én mindenképp erre gyanakodnék nálatok. Ahogy ezt diagnosztizálni lehet: legegyszerűbben vérvétellel; bemész állatorvoshoz, és megkéred hogy a vese értékeket nézzétek meg (kreatinin!!, karbamid). Vagy ha szélesebb körű diagnosztikát szeretnél, akkor kérj teljes vérképet, de az drágább lesz (15 ezerről indul).


Írd meg hogy mi lett!

2018. okt. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
63%

Igen, utolsó válaszolónak igaza lehet.

Ha már csontsovány, először elvinném jó orvoshoz, aki megállapítja, van-e betegsége.

Sajnos nekem is volt már vesebeteg cicám,12 évesen kellett elaltatni.Azt hittem, ez a betegség csak idős cicákat ér el, de tévedtem, mert 5 éves cicám 2 hónapja nem evett, elvittem kivizsgálásra, kiderült súlyos veseelégtelensége van.Teljesen lefogyott, semmit nem volt hajlandó megenni, 2 hétig csak az infúzió tartotta életben, még a Calopet pasztát, meg hasonlókat se nyelte le, csak folyatta ki a nyálával.Egy reggel olyan keservesen és könyörögve nézett rám, hogy nem bírtam tovább, elvittem elaltattatni.

Ha nem tudsz csirkemellet beszerezni olcsón, bár sok állateledel boltban kapható, itt nálunk is van, pedig kistelepülés, 350Ft kilója, és jó minőségű, akkor vegyél baromfiboltban combot, farhátat,szárnyat, vagy amit meg tudsz venni anyagilag.Lefaragod róla a húst,nyersen adod neki, vagy a farhátat megfőzöd, és ha tök puha, kézzel leszeded a húst róla.Ezekkel ha nem eteted, nem fog hízni.Alutasakostól nem kap elég táplálékot, fehérjét.

Vagy vegyél hentestől sertés, marha belszervet, főzd meg neki.

Vagy állateledelboltból akár csirkefejet, vagy mást.Mellé, de csakis mellé és nem a hús helyett vegyél jó fajta szárazat. Rossz fajta tápot ilyen állapotban nem fog megenni, meg nem is jó neki semmire.

Akármennyire nincs pénzed jó eledelre, akkor is ki kell neki-nekik szorítani, máshol megspórolni, ha már tartod őket.Mindenkinek vannak olyan dolgok, amit ha saját magának nem vesz meg, kibírja anélkül is, és annak az árán tud az állatnak venni.Tapasztalatból mondom.Csak akarni kell.

2018. okt. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

#17

Ha tényleg vesés a cica, akkor mindegy hogy mit vesz neki enni. Ezt mi már tapasztalatból tudhatjuk.

Ha kifekélyesedik a gyomor és a nyelőcső, akkor már csak szenvedni fog, és a legfinomabb falatokat sem fogadja majd el.

2018. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Mi lett vele?
2018. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Igen 18-as, ez így van.

De amíg meg nem állapítják hogy vesebeteg a cica, addig csak próbálkoznia kéne mindenfélével hogy egyen!Úgy írod hogy vesebeteg, mintha tudnád hogy az, holott bármi más is lehet a nemevés oka.

2018. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!