Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ideig tartó "éhezés"...

Mennyi ideig tartó "éhezés" után adnátok fel?

Figyelt kérdés

Macska csirkeallergiás. Vettem hipoallergén tápot és konzervet. 2 napig ette, utána otthagyta. Vettem csak nyúl hússal készült csirkementes tápot és bárány - nyuszis konzervet. Nem eszi. 2 napja csak ímmel-ámmal, inkább a szárazból ropogtat. Nedves ott marad.

Bár tudom, hogy kapott szárított kacsahusit. Azt bezzeg eszi. Mennyi idő, amit el van így "nélkülözve"? Ott van a kaja előtte, ha elég éhes lesz csak nekilát az evésnek, nem? A táp prémium kategóriás, a konzerv sem cba-s minőség. Dagi macska, inni iszik ettől függetlenül is. Inkább lelkileg visel meg, hogy kuncsorog, most meg direkt a függönyből kilógóu cérnát rágja (tudja, hogy utálom, ha ezt csinálja). Meddig lehet ezt bírni?

Ötletek csirkementes tápra?



2018. okt. 24. 17:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Csirkementes táp, víz legyen előtte. Olyan amit immel ámmal eddig megevett (esetleg konzervet is adhatsz neki, csak az ugye nem maradhat napokig előtte) ha ėhes lesz megeszi. Az ösztön ilyen. Nem hal ėhen nyugi.
2018. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De kiidegel, tudom, hogy arra vár, hogy megsajnáljam, aztán kapjon virslit, párizsit, ilyesmit ... Ott ül a konyhában és nyávog, szerintem a szomszédok lassan azt hiszik, hogy ölöm. Az én étvágyam is elmegy,hogy ezt csinálja...
2018. okt. 24. 17:22
 3/18 anonim ***** válasza:
7%

"arra vár, hogy megsajnáljam, aztán kapjon virslit, párizsit, ilyesmit"

Hát ne adj neki. Ha mindig megkapja, hogyan szokna le róla?

És keress egy hobbit. Nem lehet túl izgalmas egy macska kunyerálása és cérnarágcsálása körül forgó élet.

2018. okt. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Gondolom, nincs háziállatod... annyira releváns a hozzászólásod, mint amennyire bunkó.

Menj, keress egy hobbit. Nem lehet túl szórakoztató az életed, ha a gyk-n éled ki a szánalmas helyzezedből fakadó frusztrációd. Köszi!

2018. okt. 24. 18:18
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom macskát nem szerencsés éheztetni mint a kutyát, hogy pl koplaltatod pár napig aztán majd eszik ha éhes lesz, mert macskánál ez gondot okozhat.
2018. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

5 ös. A macskák naponta többször keveset esznek nem egyszerre sokat. Mindenesetre semmi bajuk nem lesz, ha ott van előtte a kaja ės nem estik. Előbb utóbb rákėnyszerül.

A mi macskánknak vese baja lett. Spec tápot kellett ennie ami nem ízlett neki. A kedvencėt ette volna de nem lehetett. Mondta a doki is, hogy legyen előtte a spec táp. Előbb utóbb megeszi... Ės meg is ette. Szal nem kell aggódni ezen. Ösztön lėny.

2018. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Persze, azért kérdeztem, mert nyilván nem egészséges, hogy nem eszik. Reggel evett egy minimális mennyiséget, illetve most ropogtatott kicsit a szárazból. Az ő érdeke, hogy egye ezeket a kajákat, tényleg jó minőségűt rakok elé,és nem akarom kidobni. Amúgy dagesz macska, kis diéta nem árthat. Éjszaka is ahogy odabújt az esti simiért, hallottam, hogy korog a pocija. Vagy erőteljesen emésztett, ki tudja?

Azt hiszem, nekem kell erősnek maradni és nem megsajnálni.

2018. okt. 24. 19:05
 8/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez így nem lesz jó! Macskát TILOS koplaltatni.

Azt írod: "Azt hiszem, nekem kell erősnek maradni és nem megsajnálni." Ezt NE csináld!


Bármit, de ennie kell!


A macska éhezéséről: ha a macska tartósan nem eszik, a mája elkezdi lebontani a meglévő zsírszövetet, és ezek a zsírsejtek lerakódnak a májban, bekerülnek a vérkeringésbe, és gyakorlatilag megmérgezi magát. A folyamatot, ha egyszer beindul, nem lehet megállítani, és nem lehet visszafordítani. Az állat menthetetlenül elpusztul.


Egy-két nap még elmegy. Tilos ezzel kísérletezni!


Tápváltáskor az új tápra fokozatosan kell átszoktatni a macskát. Kapja a régit, de egy-egy étkezéskor kibontasz először egy dobozzal az újból, megkínálod, otthagyod előtte. De utána kapja a régit hogy jól tudjon lakni valamivel. A másik, hogy a macskák válogatósak. Rendeltem vagy háromféle konzervből próbát, egy ízlett neki. Régebben is voltak kísérleteim.

Bele kell ásnod magad a témába, kis kajamintákat, kis csomag konzervet (pl üssz 6 db több íz összecsomagolva) lehet rendelni a zoopluson, stb. Van több márka, próbálni kell, és addig egyen valamit.

Linkek

zsírmáj

[link]


macskakaja

[link]


vannak fent a neten angolul biztos, de lehet németül is receptek, amikből a gazdi főzhet a cicának, keresőszó cat food recipes (le lehet őket fagyasztani)

van a prey etetés, pl. (tuti egészséges forrást kell találni)

azt biztos tudod, hogy a csirkés tápra lehet allergiás a macska, de ha egy nyers csirkét odatennél elé, nem biztos, hogy baja lenne tőle... (barfos kutyáknál volt ilyen történet)

olyan ételt próbálj neki keresni (alapanyag, tehát milyen húsból van, állag, tehát pástétomos, vagy szilárd valamiféle szószban/zselében, stb.), amiről gondolod, hogy szimpatikus, mert ehhez hasonlót evett korábban.

az átszoktatás egy türelemjáték, és úgy csináld, hogy ne vegye észre, nem kell nagy feltűnést csinálni az új kajának

2018. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A koplalást úgy kell érteni, hogy ropogtatja a szárazat, kicsit evett a konzervesből is. A megsajnálós rész arra vonatkozott, hogy ne adjak neki olyat, ami amúgy is nasi (jutifali, sonka, virsli), hogy azzal lakjon jól. 2 tápot és 3 konzervet nem eszik, holnap megyek beszerző körútra. Jobb a kimérős táp, mert van olyan, hogy 300g 1800ft és azért fáj kidobni... A főzésről, mivel csirkeallergia, így kiesnek a szárnyasok, kivéve a kacsa, ha jól tudom. Meg a sertés is. A halat nem szereti, marad a marha, nyúl és társai... Arra is gondoltam, hogy az a baj, hogy amit vettem nyulas táp, az elég magas fehérjetartalmú, nem szokott hozzá.

Nem hagyom éhezni, van itthon szárított kacsahusi

2018. okt. 25. 22:29
 10/18 A kérdező kommentje:
Meg keverve van kirakva a száraz is, egy tál kevert, és egy sima. De most is tépkedi a szőrét még
2018. okt. 25. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!