Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ideig tartó "éhezés"...

Mennyi ideig tartó "éhezés" után adnátok fel?

Figyelt kérdés

Macska csirkeallergiás. Vettem hipoallergén tápot és konzervet. 2 napig ette, utána otthagyta. Vettem csak nyúl hússal készült csirkementes tápot és bárány - nyuszis konzervet. Nem eszi. 2 napja csak ímmel-ámmal, inkább a szárazból ropogtat. Nedves ott marad.

Bár tudom, hogy kapott szárított kacsahusit. Azt bezzeg eszi. Mennyi idő, amit el van így "nélkülözve"? Ott van a kaja előtte, ha elég éhes lesz csak nekilát az evésnek, nem? A táp prémium kategóriás, a konzerv sem cba-s minőség. Dagi macska, inni iszik ettől függetlenül is. Inkább lelkileg visel meg, hogy kuncsorog, most meg direkt a függönyből kilógóu cérnát rágja (tudja, hogy utálom, ha ezt csinálja). Meddig lehet ezt bírni?

Ötletek csirkementes tápra?



2018. okt. 24. 17:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
De, én meg pont hogy úgy értettem, (valahol írtam), hogy pont hogy adjál neki nasit is, bármit, az átmeneti időszakban úgy könnyebb átszoktatni. (most csináltam végig). Minden ilyen tàplálékmegvonàs nem szerencsés macskánál. a linken is ott van.
2018. okt. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

De ha tudja, hogy ha nem eszi meg a kaját, ami ki van rakva elé, akkor kap mondjuk virslit vagy husit, akkor hülye lenne utána megenni a szárazat. Éhen lehet halni, miközben 3 tálka kaja van kirakva elé?

Korábban is volt tápváltás,de nem volt probléma ebből.

2018. okt. 26. 06:35
 13/18 anonim ***** válasza:

igen. egy macska éhen tud halni terítezt asztalnál. 1. a fokozatosság miatt írtam, ne gondolj erre, hogy "hogyha tudja hogy ehet virslit, meg nasit" , akkor nem fogja enni az újat. Azért egy macskát piszok nehéz ám átszoktatni.

2. szerintem nem tetszik neki az új kaja és másik márkával kellene próbálkoznod. Sorry, de ha napokig hozzá sem nyúl, akkor sajnos leszavazta. (esetleg ugyanaz a márka más ízben?)

Kis segítség az ötleteléshez: eddig milyen ízű (milyen állat húsa) konzervet szeretett/evett meg? Az milyen állagú volt? aszpikos? Látható húsdarabok aszpikban/lében (ilyen a cosma), pástétom? (pl Yarrah Bio paté, ezt esszük most, holland kaja, honlapja szerint bio, mondjuk a világ minden táján tenyésztik hozzá a húsnakvalót - ennek annyira nem örülök) mindkettő zooplusrol van, én azt a shopot ismerem jobban. Van a "német konyha" Mac's, Grau pl olyan mint a mi húskonzervünk, csak olyan nyersebbnek, vaskosabbnak tünik, kevésbé agyon feldolgozott.

Számomra ismert példákkal próbáltam elmagyarázni, azt nem tudom, hogy pont ezek közül van-e hipoallergen, lehet pont nincs.

Tehat a lényeg:milyen ízü és milyen állagú /kinézetü kaját szeretett eddig enni a cicád? Ahhoz hasonlót próbálj keresni sztem. Zoopluson sok minden van, már rövidebb a szállítás, 2 munkanap.

2018. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Erre jutottam én is, eddig kivétel nélkül minden kaja csirkés volt, így gondoltam azért nem jön be a halas meg a nyulas. Meg ugye amit vettem az magasabb fehérje tartalmú is volt. De tegnap délután vettem kacsa ízesítésű tápot, szárított kacsamell csíkokat meg egy hipoallergén struccos konzervet. Aznap reggel, előtte este se evett, csak marhapáizsit... Szóval elmostam a tálkáit, és beleöntöttem a szárazat. Egyből nekilátott, nagy örömmel ropogtatta, tök boldog voltam. Úgy tűnik ez az ízesítés áll hozzá közel. A konzerv megint kuka, bár jó minőségű táp mellett lehet nincs szükség rá, előtte sem kapott sokat, reggel, este egy kanál, így egy alutasakos is vagy 3-4 adagba ment neki. Max még sima kacsásat megpróbálok keresni neki, igazad is van, a szaftosat szerette abból eddig vagy a kisdarabosat, ezek inkább paszteom
2018. okt. 27. 18:25
 15/18 A kérdező kommentje:

*pástétom szerűek. Bocsi!


Arra is gondoltam, hogy szárított husit vagy sima főtt húst adok neki nasiként, úgy sem árt, ha fogyókúrázik kicsit. Persze nem csirkét, sertést vagy halat.

2018. okt. 27. 18:28
 16/18 anonim ***** válasza:
Ez jó! A hús, főtt hús szerintem jó ötlet. A szárított is, olyat még nem vettem, majd kipróbálom (illetve olyan snacket eszik).
2018. okt. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat.

A macskának nem szabad éheznie, mert a mája tönkremegy, néhány nap után.

Milyen tünetei voltak?Ki és hogyan állapította meg az allergiát?

Vegyél neki hentestől marhahúst, marha belszervet.Nyersen, vagy főve is adhatod.Elege lehet már a számára nem finom szárazaktól, konzervektől.Húsevő állat lenne.

Nekem több macskám van, húsokat kapnak, mellé kevés szárazat, néha konzervet, de a főtt, nyers, sült hús nekik az alap.

Soha nincs olyan, nem ennék meg, kivéve mikor valamelyik beteg volt, de ez alig fordul elő.

2018. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Állatorvos állapította meg neki.


Sikerült rájönnöm, hogy a szárnyas ízeket kedveli. Kacsás (monoproteines) tápot kap és Kacsás konzervet (szintén nem állati és hússzármazék, hanem csak Kacsás).

Ezeket jó étvággyal eszi, hála az égnek, de nem volt egyszerű menet.


Biztos a csirke a probléma, mert múlt héten lakótársam maradék csirkemellet neki adta, mikor nem voltam itthon és megint kiütés lett a pociján. Kap rá sprayt, viszketés ellen, a szőre jobbnak tűnik a hasán, combján (ott hiányzott)

2018. nov. 21. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!