Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fűthető cicaházat szeretnék a...

Fűthető cicaházat szeretnék a macskáimnak, de nem tudom hogy lenne megoldható?

Figyelt kérdés
A lényeg. kinti cicáknak lenne, de bízom a fűthető fekhelyekben - vizes lábbal is rámehetnek, hiába van fedett helyen a házikó. Pincébe kerülne, száraz helyre, egy pici ablak van állandó jelleggel nyitva, hogy bejárhassanak a cicusok. Van aki használt kintre fűtött fekhelyet, esetleg tudnátok ötleteket adni, hogy hogyan oldjam meg a házikó melegítését? Szigetelt kuckó, műanyag ajtóval.

#hideg #fűtés #macska #szigetelt ház
2018. okt. 31. 19:14
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*nem bízom a fűthető fekhelyekben, elnézést
2018. okt. 31. 19:16
 2/22 anonim ***** válasza:
viccces mert én 1x elkezdtem épiteni 1 ilyet a cicámnak de aztán nem vettem használatba viszont a tapasztalataim leirom... én vettem 1 füthető pokrocot amiből kiszedtem a fűtőszálat és azt szereltem fel a cicaház oldalaira és aljára, ez sokszorsoan be volt amúgy vonva midnenféle szövettel meg puhával, de mégse mertem beengedni a cicát, mivan ha valahoyg belekarmol és felrésri a fütő kábel burkolatát. akkor megvágja a 220... igy az egész project ment a kukába mikor készen lett.. még egy olcso ebayes thermosztátot is épitettem bele aminek meg tudod adni h hány foknál kapcsoljon ki. Ha minden áron ragaszkodsz ehhez az egészhez akkor azt tanácsolom h ebayről rendelj ülés fütés betétet. mert ezek 12 voltosak és aránylag olcsok. valami jó 12 Voltos tápegysére szükséged lesz persze, ehhez jo lehet 1 régi PC tápja is. abban van 12 volt, a thermosztátot erősen ajánlom különben állandoan megy a fűtés és túl meleg lesz. ja és a macskának ha kint nagyon hideg van semmi képp ne csinálj 30+fokokat mert megbetegszik a hirtlen hőmérséklet külnbségtől amikor kimegy :) sok sikert!
2018. okt. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Igazából alapból aggasztott hogy ne ártsak nekik a túl meleg kuckóval. A termosztát nagyon jó ötlet!
2018. okt. 31. 19:40
 4/22 anonim ***** válasza:
49%
Egyetlen macskának sincs szüksége fűthető pincelakásra. És ajtó sem kell neki a házikójára. Ő olyan bundát fog növeszteni magának, amilyen az időjárása. Viszont azt nem tudja felölteni, meg levetni, amikor ki-be járkál.
2018. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én elhiszem hogy te igy gondolod kedves utolsó, de én nem. Azért köszönöm hogy válaszoltál.
2018. okt. 31. 19:45
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

"bízom a fűthető fekhelyekben - vizes lábbal is rámehetnek, hiába van "


Tegyél nekik lábtörlőt is. Jesszusom, egy botcsinálta macskabarát.

2018. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Ha szerinted az, aki nem akarja, hogy a macskája áramütést kapjon, az "botcsinálta macskabarát", kedves utolsó, akkor mit keresel ebben a kategóriában? Mindenesetre ajánlom, hogy soha ne menj állatok közelébe.
2018. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Fűthető helyett egyébként én hőszigeteltet ajánlanék. Egy masszív faház, hungarocell szigeteléssel, és úgy befűti magának, hogy melege is lesz.
2018. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Csak, hogy tudd, mit értek masszív alatt. Én lemértem az egyik ilyen költeményemet, és 60 kiló volt.
2018. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy apró szigetelt kuckóban én is ellaknék fűtés nélkül, egy emlős teste elég sok hőt termel. A macska valószínűleg kevésbé fűtené be a bundája miatt, de nem is igényel meleget a bundája miatt. Van kinti macskám, láthatóan nem fázik, viszont ilyenkor nem Caroline a neve, hanem Felfújt, hatalmas bundája van. Soha nem problémázik, ha a benti melegedés után kirakom a fagyba. Van háza, szélvédett helyen, szigetelés nélkül, apró ajtónyílással. Szerintem ez így korrekt, de persze ha fűteni akarsz neki, az nem baj, csak túl meleg ne legyen, egy kinti macskának ilyenkor nagy bundája van (már amelyiknek, van egy másik macska is itt, az kevésbé torzonborz, de nem tűnik úgy, hogy fázna)...
2018. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!