Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fűthető cicaházat szeretnék a...

Fűthető cicaházat szeretnék a macskáimnak, de nem tudom hogy lenne megoldható?

Figyelt kérdés
A lényeg. kinti cicáknak lenne, de bízom a fűthető fekhelyekben - vizes lábbal is rámehetnek, hiába van fedett helyen a házikó. Pincébe kerülne, száraz helyre, egy pici ablak van állandó jelleggel nyitva, hogy bejárhassanak a cicusok. Van aki használt kintre fűtött fekhelyet, esetleg tudnátok ötleteket adni, hogy hogyan oldjam meg a házikó melegítését? Szigetelt kuckó, műanyag ajtóval.

#hideg #fűtés #macska #szigetelt ház
2018. okt. 31. 19:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
A fűtést felejtsd el, azzal többet ártasz, mint használsz. Hőszigetelés viszont nagyon kell, hogy mégis meleg kuckó legyen. Hungarocell, plédek, és valami olyan külső réteg, ami vízhatlan.
2018. nov. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve a Fressnapfban vettem mikróban melegíthető párnát, este beraktam a cicaházba, reggelig tartotta a hőt. De ezt csak nagyon hidegben használom, amúgy elég a kuckó és a saját testmelege.
2018. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ha szélvédett helyen van a házikó, extra hidegig elég lesz nekik a hőszigetelt házikó is, a hőfüggönyös ajtóval? A fűthető ágyaknak utánanézek, és gondoskodok róla hogy ne legyen vizes a lábuk mire bemennek. Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Igazából aggasztott hogy a túl meleg házzal is árthatok nekik, megerősítettetek ebben. Szóval egyelőre marad a sima szigetelt ház.
2018. nov. 1. 15:07
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem kell neki fűteni, úgy befűti magának a hőszigeteltet is, hogy melege is lesz.
2018. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van utolsó! Csak szeretném hogy a lehető legjobb helyük legyen nálam.
2018. nov. 1. 15:53
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Fűthető ágyat csak idős, beteg macskáknak szoktak adni, vagy újszülött árva cicáknak.

Most rákerestem, de még itt is úgy szerepel a leírásban.


[link]

2018. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linket, hasznosnak találtam. Azért beszerzek egy ilyet, még ha egyelőre nem is a házikójukba, hanem betegség esetére.


Mindenkinek köszönöm a választ, hasznosnak voltak: megerősítettetek benne hogy a túl meleg hely sem lenne jó. Nem szeretném ha a hőmérsékletkülönbség miatt megfáznának, tüdőgyulladást kapnának a cicáim.

2018. nov. 1. 16:14
 18/22 anonim ***** válasza:
Mi amikor megörököltük a meghalt szomszéd macskáit, akkor infra lámpát tettünk a pincébe az ágyuk fölé. Amikor fázik alá tud menni. Lehet a hőfokot is szabályozni az infrán. Az a lényeg, hogy rendesen legyen rögzítve a lámpa. Legjobb a mennyezetről lelógatni.
2018. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ez elég biztonságosnak hangzik, köszönöm az ötletet.
2018. nov. 4. 13:10
 20/22 anonim válasza:
Az állatok alkalmazkodnak a hideghez, nem kell nekik semmi fűtés, sem klímás helység nyárra.
2018. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!