Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ügyeletes állatorvos a belváro...

Ügyeletes állatorvos a belvároshoz közel? Ismertek személyesen?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, baj most nincs hál'Istennek, csak infókat gyűjtök hogy ne akkor kelljen kapkodni, ha kéne.

Budapest belvárosában lakunk, természetesen jöhetnek dokik messzebbről is, de jó lenne minél előbb odaérni a cicóval, ha beüt a krach.

Már napok óta kutatok neten, de ha találok is olyan helyet, ami egyértelműen nyitva van éjszakánként és ünnepnapokon is, horribilis véleményeket találok róla. Ilyen pl. az Állatorvosi Egyetem. Itt a közelben, de szörnyű dolgokat hallottam és nem feltétlenül szeretnék vészhelyzetben egy ekkora intézményben bolyongani.

Ha jártatok már megbízható ügyeletes dokinál, akihez akár hajnalban vagy karácsonykor is be lehet ugrani - ilyenkor szeretnek ugyanis a cicóim rosszul lenni -, ne tartsátok magatokban!

Köszi :)


2018. nov. 5. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Állatorvvostudomanyi Egyetemen 30ezer forint az, ha áléped a küszöböt ügyeleti időben. Attól nem kell félni, hogy eltévedsz, a bejaratnál csak a portás enged be autóval, ő pedig úgyis elmondja, hogy merre kell menni, kb 20 méterre van a kisállatklinika bejárata a főbejárattól.

Van még a Lehel úti állatkorház és a Non-stop kórház, mindkettő 0-24 nyitva van, kevesebb az ügyeleti díj, de neked jóval többet kell utazni oda.

2018. nov. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nekem inkább megéri utazni, ilyenkor úgyis gyorsan lehet haladni, mert üres a város. Ez a másik gondom, tudok a 30ezerről. Ritkán van itthon készpénzem, mert mindent bankkártyával szoktam intézni, ha van is, biztosan akkor nem lesz ennyi amikor a macskával baj van. Az egyetemből pont kinézem, hogy nem engednek be addig, míg nem veszek le pénzt. Jobban tetszene az a rendszer, hogy lepasszolom a macsekot az orvosnak és miközben ellátja, kajtatok automata után. Szeretnék biztosra menni. A másik, hogy tényleg iszonyat dolgokat hallottam, olvastam arról a helyről, messze elkerülném akkor is, ha ingyen lenne.

A másik két hellyel kapcsolatban esetleg van tapasztalatod? :)

2018. nov. 6. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miket olvastál de nem kell mindent elhinni, sajnos sok gazda laikusként nem tudja jól megítélni a helyzetet. Szerintem mind3 helyen lehet kartyával fizetni és az egyetem bejáratánál rögtön van egy autómata.

Egyébként en meg csak az egyetemen voltam, a 3 kórház közül, akkor egy már sajnos megfulladt kutyával rohantunk be. A portás 2 másodperc alatt elígazított, a váróban egyből bevittek egy kórterembe és rögtön jött egy doktornő is, de sjanos már csak a kutya halálát tudta megállapítani.

2018. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnálom a kutyát :( Sajnos ez nem túl sok tapasztalat.

Én még jó pár évvel ezelőtt néztem utánuk, amikor ideköltöztünk. Még örültem is, hogy itt van. Tragikus értékelésük volt google-ön és iszonyatos történeteket olvastam. Érdekes módon ezek mind eltűntek onnan, talán töröltethették őket? Facebookon is megszűnt az értékelés, pedig ott is voltak sztorik dögivel.

Most egyet találtam, ami érdekes lehet ilyen szempontból:


"Nem tudom hogy ki volt az a doktornő, aki szept.11.-én éjjel ügyeletben volt, de szégyen ahogy viselkedett!! A nővérem a haldokló kutyájával érkezett éjjel, a doktornő nem azt kérdezte hogy miben segíthet, hanem hogy ez 30000ft lesz, mire mondta a nővérem hogy nincs nála annyi pénz ÜVÖLTVE közölte hogy mit képzel vigye olyan helyre ahol nem kell ennyit fizetni, oda viszik a szegények az állataikat...nézzen utána a neten...közben a kutya haldoklott..majd mondta hogy na jó ott hagyhatja, de fel lesz jelentve..reggelre a kutya elpusztult. Természetesen tisztában vagyok vele hogy ez az ára, de nem hiszem el hogy ezt nem lehet emberi módon közölni..Úgy látszik a kedves doktornő már elfelejtette milyen volt amikor még szerette az állatokat, és azért akart állatorvos lenni hogy segítsen rajtuk.A testvéremnél azért nem volt annyi pénz, mert mindet a kutyára költötte. Hihetetlen hogy lehúzzák az embereket, akik szeretik az állataikat, akkor se altatnak ha szegény állat szenved, mert az nem biznisz. .mindezt flegmán,lekezelően, zsebet tartva...remélem létezik a karma...Takács Szilvia"


Na pont ezt szeretném elkerülni, hogy ne nyúljanak vészhelyzetben a macskához, amíg nem csengetem le akárhogy is a pénzt. Ha nem működik a bankkártya terminál, végignézi ahogy meghal? Normális orvoshoz szeretném vinni az állataimat és nem vágóhídra, kerül amibe kerül :(

2018. nov. 7. 00:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem a vizsgálat előtt kell fizetni, hiszen akkor még nincs is meg a végösszeg. Az ügyeleti díjra jön még a vizsgalati díj és a gyógyszerek ára is. Ezt kell a végén kifizetni. Olyan nincs, hogy először kifizettetik az ügyeleti díjat és később a többit.

De ha neked nem szimpatikus a hely, akkor inkabb a másik kettő közül válassz. En sem az egyetemre vinném a kutyát, ha kéne mert egyrészt nekem a másik kettő közelebb van, másrész nevetségesnek tartom a 30ezer ft ügyeleti díjat.

2018. nov. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!