Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatkínzó vagyok? ..

Állatkínzó vagyok? ..

Figyelt kérdés

Szóval amiből megítéltek:

-Nem oltatjuk be a kinti cicát ami csak 4 hós korig lessz odbent.

-Ha éppen a cica még kicsi vagy fogzásban a végsőt járja nem hívunk áll.orvost.

-mindig etetem.

-macska almot naponta cserélem.

-vizet illetve tejet kap napi szintem 2-3-szor.

-szerintetek állat kinzó vagyok? Sokan azt mondják ezen az oldalon hogy akkor ne tartsak állatot-ne tartsunk a családdal.

Szerintetek?


2010. jún. 26. 16:10
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

Nem jól fogalmaztam abba a kérdésben igy kell elképzelni ahogy most le irtam :)köszönöm a válaszokat.

Én azt hittem csak egy macska 4 évig él :o

2010. jún. 26. 16:21
 12/59 anonim ***** válasza:
72%
Nem állatkínzás, "csak" felelőtlen állattartás! A macskát be kell oltatni macskanátha És pánleukopénia (macska AIDS-nek is mondják) ellen, akkor is, ha csak szobacica. A cipőd talpán is vihetsz be fertőzést. Ha kijáró vagy kint élő, akkor veszettség ellen is és féreghajtót adni neki, bolha- és kullancs elleni szerrel kezelni. Ezek alapdolgok és ha nem tartod fontosnak, inkább ne tarts állatot.
2010. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
86%

Hát mivel te kérdezted ezért ÁLLAT KÍNZÓ VAGY!(vagy ha jobban tetszik szívtelen!)hogy képzelted el az hogy nem hívtok álat orvost vagy azt hogy nem oltatjátok be?így semmien körülmények között ne válalj állatot!(még halat se!) te írtad ezt: -Nem oltatjuk be a kinti cicát ami csak 4 hós korig lessz odbent.

-Ha éppen a cica még kicsi vagy fogzásban a végsőt járja nem hívunk áll.orvost.

szóval szerintem a többi ami utána jön az csak rizsa...

és ha meghal 3 hét múlva? jön egy másik fél órán belül hogy meghaljon?

2010. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
80%
Először is nem vagy állatkínzó. A macskát nem csak azért kell beoltani, hogy neki jót tegyél (ez csak részben igaz), hanem azért is, mert ha megharap valakit, komoly fertőzést vihet ré és, ha kiderül, hogy ez a te hibád, akkor lecsukhatnak. Az viszont már elég nagy baj, hogy a láthatóan beteg macskát nem vitted el orvoshoz (ez részben állatkínzás). Mielőtt macskát veszel jó lenne, ha tudnád, hogy 20 évig is elél, de a legidősebb macska 36 éves volt. Tehát a macska egy negyed életen keresztül a barátod lehet (már akinek). Bizony ilyen tekintetben semmiképp se tarts állatot. Mind az állatra, mind rád nézve.
2010. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
85%

Fogalmazni nem tudsz, az biztos. Elég nehezen értelmezhető amit írkálsz.

Amúgy sztem nem vagy állatkínzó, de jó gazdi sem. Mivel érző lényekről beszélünk, ha beteg vagy fájdalma van, a gazdinak kötelessége orvost hívni hozzá. Ha ezt nem tudod megtenni, ivartalanítsd és ne tarts állatokat.

Az, hogy azt gondoltad, hogy egy macska 4 évig él jól mutatja szánalmas emberségedet. Rászámolhatsz még legalább 10 évet az életkorára- persze ha nem éri baleset.

2010. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egész egyszerűen szívtelen vagy.

Nincs annál szívszorítóbb mikor egy kismacska elpusztul, és nincs annál dühítőbb, amikor egy macska azért pusztul el mert a gazdája nemtörődömségből nem oltatja be.

Az én macskám 18 éves, és eszem ágában nem lenne lemondani róla csak azért mert már öreg. Így is, hogy makk egészséges negyedévente látja az orvos.

Ezen a felelősség dolgon még kicsit el kellene gondolkodnod.

2010. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
89%
Visszaolvasva az előző kommenteket, inkább módosítanék az első mondatomon. Mégis ÁLLATKÍNZÓ VAGY!!!
2010. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
14%

pff azért ennyire elszállni. mennyi elvakult ember van itt. jó én is szeretem az állatokat, és sajnálom ha valami baja van, de nem fogom a kajapénzt a macskára kidobni (hisz egy hozzánkszokott macska ittmaradt kölyke van itt) tanyán élő ismerőseim is csak röhögnek a sok szánalmas "jaj mennyük álaltorvoshoz" típusú emberen. egy macskának kell olyan erős szervezetének lenni hogy ne murgeljen meg egy kis betegségtől. eddig egyetlen macskánk se a betegségbe halt bele, pedig jópáran átestek. csak normálisan kell tartani, nem vackokkal etetni, állandóan bent tartani hogy legyengüljön az immunitása, meg halálra kényeztetni, és akkor nem lesz semmi baja!

szóval nem vagy állaítkínzó, de nem is marhanagy állatbarát, csak szimplán van macska, aztán jólvan.

2010. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
90%
16:43: Mi az, hogy van macska b.zmeg. Akkor tartsá plüssmacskát, csak hogy legyen. Minek igazi? A plüssmacskát nem kell orvoshoz vinni és az etetése se kerül pénzbe. Az ilyen idióta felfogású emberek annyira szánalmasak. Ha macskát vagy kutyát veszel számolni kell azzal, hogy legalább évente egyszer be kell oltatni veszettség ellen és, ha baja van el kell vinni orvoshoz. Mit szólnál, ha az orvosaid azt mondanák, hogy minek gyógyítsam meg ezt a hülyét, úgyis születik a helyére másik? Idióta! Az ilyen embernek közel sem való állat. Én még egy tücsköt se mernék rábízni. Hányingert kapok az ilyenektől.
2010. jún. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
82%
16:43- asnak: emberből is sok van, mégis orvoshoz mész ha beteg vagy... vagy nem?
2010. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!