Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatkínzó vagyok? ..

Állatkínzó vagyok? ..

Figyelt kérdés

Szóval amiből megítéltek:

-Nem oltatjuk be a kinti cicát ami csak 4 hós korig lessz odbent.

-Ha éppen a cica még kicsi vagy fogzásban a végsőt járja nem hívunk áll.orvost.

-mindig etetem.

-macska almot naponta cserélem.

-vizet illetve tejet kap napi szintem 2-3-szor.

-szerintetek állat kinzó vagyok? Sokan azt mondják ezen az oldalon hogy akkor ne tartsak állatot-ne tartsunk a családdal.

Szerintetek?


2010. jún. 26. 16:10
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
14%

olyan érdekes hogy volt 2 kutyánk, mind2 azért halt meg mert a szomszéd megmérgezte, volt legalább 20 macskánk, abból 10et elloptak, 2t elütött az autó, 7et elajándékoztunk, 1 maradt, és egyiknek sincs semmi baja mindenféle sz*r orvosság nélkül! amikor egyiknek eltört a lába persze rögtön vittük, hisz az komoly. ékszerteknősöm is nemrég múlt 14 éves (ami azért szép kor) és eddig 1* volt állatorvosnál..

a macskák fincsi igazi bocitejet kapnak, és szebbek mint a s*ggnyaló gazdikedvencek, és tovább is élnek. ENNYI! tudni kell jóltartani, és akkor nem kell orvos!

2010. jún. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
25%
ja és. én sem megyek orvoshoz ha beteg vagyok minden szrért. anyum sürgősségin dolgozik. nevetséges hogy 90%ban hiszti probémákkal mennek be oda az emberek (jaaj elvágtam a kezem, juuj fáj a hasam stb.) totálisan hisztis ez a mai társadalom. állatokkal is kell törődni igen, de nem kéne átesni a ló túlsó oldalára.
2010. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
85%
Vajon a fincsi bocitejecske megvédi a macskád a veszettségtől is?
2010. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
21%
szerintem aki elég tájékozott az tud arról hogy M.o-ról szinte teljesen "kipusztult" a veszettség.. több év óta elősször találtak mostanában valahol veszett rókákat, az is külföldről jött be.. mondom, nálam majdnem 30 állat tanuskodik arról hogy mindenféle vacakolás nélkül lehet őket jól tartani..
2010. jún. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
93%

Vajon a Kiszomboron kilőtt veszett kutya is külföldről jött?

Amit most csinálsz az mentegetőzés. A kutyáidat beoltatod? Ha nem lenne kötelező beoltatnád?

Tudod mit, ne válaszolj. Egyszerűen szeretném elfelejteni, hogy léteznek ilyen emberek.

2010. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:

Hát akkor nekem is be kell látnom,itt változtani kell.

Köszönöm a válaszokat.

És a 4 éves cicámért nagyon sokat sirtam.

Ő azért pusztult el mert megmarta a szomszéd kutya.

:( :"(

És ezentúl áll.orvost fogunk hivni ha baj van.

Nagyon sok olyat láttam mikor kínozzák az állatot.

NEM NEM ÉS NEM leszek olyan.

Köszönöm a válaszokat

2010. jún. 26. 20:48
 27/59 anonim ***** válasza:
100%
Na. Legalább a kérdező képes változni, nem értem, hogy mások mért nem. Lehet, hogy kipusztult a veszettség Magyarországról (mégis rengeteg bejelentés érkezik országszerte), de a törvény az, hogy be kell oltani a kutyát és a macskát évente legalább egyszer ezellen. Ha itt elkezdesz önfejűsködni és szembeszállsz a törvénnyel, nyugodtan mehetsz a sittre. Nem vagy különb azoknál, akik állatokat kínoznak. Én sem édelgek a macskával. Errős szó sincs. Hagyom, hogy élje a saját kis életét a saját törvényei szerint, de elviszem oltatni minden évben, ha baja van azonnal cselekszem. Elővigyázatosság mindig kell. Egyszer én is azt hittem a macskámról, hogy csak verekedett egy fajtársával és azért vérzik az oldala, de elvittem állatorvoshoz és kiderült, hogy meglőtték. A kezelések ellenére is elpusztult. Jobb lenne, ha az a nagyon "okos" hozzászóló is elővigyázatosabb lenne az állataival, vagy adja le őket egy menhelyre és vegyen helyettük plüssfigurát.
2010. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjunk, hogy a 19:06-os egy parasztbácsi (vagy néni, most a korától függetlenül) és boldogan él egy tanyán, elszigetelve a külvilágtól az állataival és emiatt azt hiszi, hogy nem kell engedelmeskednie a "buta" szabályoknak, amiket a sok "ostoba" tudós kitalált.
2010. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
100%
vállalj több felelősséget értük, így van:)
2010. jún. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
Manapság aki állatot tart(társként-barátként)annak fontos,hogy kis kedvence sokáig és boldogan éljen(akárcsak az ember gyereke)Nemrég találkoztam egy idős házaspárral az állatorvosnál,akik vitték elaltatni a 20 éves cicájukat,szívszorító volt látni,ahogy az öregember sírt,mint egy kisgyerek,azért az nem semmi idő, egy ilyen kedves és ragaszkodó(mert nem csak a kutyák tudnak ragaszkodni)kis állattal.Az enyémek még csak 3 évesek,de már valószínű,hogy én jobban sírnék,mint a bácsi,ha valami bajuk lenne,mert úgy hozzám nőttek ennyi idő alatt is.Ők csak szobacicák,de mégis évente viszem őket oltásra,veszettség ellen nem kapnak,mert nincs kitől elkapni,de a többi nyavaját én is hazavihetem magamon.A világ el kezdett jó irányba fejlődni,csak egyes emberek maradtak ott ahol voltak,akiknek az csak egy állat,lesz majd helyette 1000 stb.Egy ember erkölcseit abból lehet megállapítani,ahogyan az állatokkal bánik.Az ilyeneknek az a szerencséje,hogy mi állunk a tápláléklánc csúcsán,de én úgy vagyok vele,hogy ő is egy élőlény,mint én,és ha egyszer már kordában tartom,akkor kötelességem gondoskodni róla és megóvni mindentől,amitől lehet.Aki azt írta,hogy balesetben meg ilyesmiben halt meg csak cicája,annak azt mondom,hogy nem tudott elég ideig élni,hogy beteg lehessen,attól még nagyon sok macskabetegség létezik,és igen a macskák szívósak,de azért nem annyira,hogy ellenálljanak az ilyen kóroknak,régen is ugyanígy volt és nem a mai állattartó társadalom hypochondersége,csak régebben még ennél is több nemtörődöm ember volt akinek 1 macska = 4év.
2010. jún. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!