Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatkínzó vagyok? ..

Állatkínzó vagyok? ..

Figyelt kérdés

Szóval amiből megítéltek:

-Nem oltatjuk be a kinti cicát ami csak 4 hós korig lessz odbent.

-Ha éppen a cica még kicsi vagy fogzásban a végsőt járja nem hívunk áll.orvost.

-mindig etetem.

-macska almot naponta cserélem.

-vizet illetve tejet kap napi szintem 2-3-szor.

-szerintetek állat kinzó vagyok? Sokan azt mondják ezen az oldalon hogy akkor ne tartsak állatot-ne tartsunk a családdal.

Szerintetek?


2010. jún. 26. 16:10
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
23%
Na már most! Nekünk valahány kutyánk megkapott minden oltást, a macskáink nem. Egyik sincs ivartalanítva. A macskák kaptak tejet, és sosem fostak. Táp, néha nyers hús, maradék a kajájuk, plusz, amit fognak maguknak. Kutyáknál ugyanez. Soha, egyiknek sem volt még semmilyen betegsége, és a legöregebb példány ma 13 éves. Erről ennyit. Mi is állatkínzók vagyunk?
2010. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

10:36: szigoruan veve, igen.

Attol, hogy "szerencsed van" attol meg nem leszel felelos allattarto.

Akkor leszel felelos allattarto, ha beoltatod, ivartalanittatod, allatorvoshoz viszed az allatodat.

Amugy, a nem felelos allattartok nem egyertelmuan allatkinzok, csak nem felelosek. A allatkinzok azok aktivan rontjak az allat eletkorulmenyeit.


Nemfelelosok, nem az a baj, hogy ugy es azt csinaljatok amit, hanem az, hogy mint pozitiv pelda akarjatok bemutatni - mert " a nagyapaink is igy csinaltak, esatobbi". Nemtudom, nektek nem tunt fel, hogy a vilag valtozik, es neha pozitiv iranyba?

Szoval, akarhogy is olvasom a hsz-eket, egy csomoan azt bizonygatjak, hogy "jo az ugy" (parhuzam vonas kovetkezik a vallas iranyaba) csak akkor lelketek melyen, meg veletlenul se kerdezzetek, hogy hol van Isten (az allam, akarmi "felsobb hatalom") amikor nektek gondotok van - ugyanott, ahol ti, mikor felelos allattartonak kellene lennetek - ami mikromeretekben mukodik, az mukodik a tarsadalomban is - a paradigmavaltast _mindig_ az egyenek szintjen kell kezdeni.

// Bocs a kisregenyert azoktol, akik eddig elolvastak.//

2010. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
Előző előtti vagyok. Kihagytam, hogy a kutyák rengeteget vannak "kint". Úsznak, futnak, még télen is belemennek a vízbe. Minden szärban - szó szerint - megfürdenek. Azért vagyunk felelőtlenek, mert nem ivartalanítunk? Bocsi, hogy visszakérdezek, de erre mifelénk ez a természetes, és nincsenek kóbor vagy gazdátlan állatok a környéken. Közel vagyunk a természethez, erdőknél vannak kihelyezve oltóanyagok. (veszettség)
2010. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

12:23: Nem, azert vagy felelotlen, mert azt, ami nalad termeszetes, kivetited mindenki masra, es azt mutatod, mind hogyha ott is termeszetes lehetne.

Az, hogy en szemeny szerint felelotlennek tartok mindenkit, aki nem ivartalanittat, az az en szemenyes "haklim", de ettol fuggetlenul el tudok kepzelni olyan szituaciot, hogy folosleges. De nem az a altalanos - valoszinuleg, ha mindenki olyan korulmenyek kozott es ugy tartana kutyat, mint te, maga a kerdes is okafogyotta valna - de ez (meg) nem igy va.

Addig meg, torekendni kell a minden helyzetben legoptimalisabb megoldas fele, meg ha ez, bizonyos korulmenyek kozott "tulbiztositasnak" is tunik.

2010. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%
Állatkinzó épp nem vagy, de túl okos sem. Olyan, hogy a macska a fogzástól pusztul el, egyszerűen nem létezik. Okéés? Nem létezik, népi babona, kényelmesebb azt mondani, hogy a fogzásba pusztult bele, mint azt, hogy beteg lett stb. Láttál már ember gyereket, ami belehal a fogváltásba? Akkor a macska miért halna bele?
2010. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:

Tényleg utolsó?? Nekem mindenki azt mondta hogy mikor jön a foguk bele halhatnak. (télen)

Persze a meleg kényelmes ágyon bizti nem,és én ezért nem értettem a feltételezést.

Mert velem alszik macska tápot kap.

És múltkor elbújt kint mert ki szokjuk vini levegőzni,és zokogtam mint egy 5 éves hogy,

eltünt a cicám.

Aztán kiderült hogy benn volt a rácsok között mert ott hüs van.

Örömömben sirtam. :)

2010. júl. 4. 18:39
 57/59 anonim ***** válasza:
2010. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
2010. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon hasznosak. De nem abba halnak bele ha kipotyog hanem mikor jön nekik a foguk.
2010. júl. 6. 07:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!