Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fázhat a cicám éjszaka?

Fázhat a cicám éjszaka?

Figyelt kérdés
Az udvaron semmi hely nincs, ahova elhúzódhatna. A szomszédba nem megy, nincs fészerünk, semmi fedett. Persze cicaháza van, de oda meg b*ik bemenni. Sose szokott nyávogni (csak a kajáért) de most addig hisztizik az üvegajtó mögött, amíg be nem engedjük, fázik. A kérdés, hogy inkább legyen bent éjszakára (ez egy nagy harc lesz a párommal) vagy jó neki kint -7 fokban?

2018. nov. 29. 23:37
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kinti-benti cicám van. Tavaly amikor -10 fok és még hidegebb volt egész egyszerűen nem engedtem ki, semmi nappal, se éjszaka.


Amúgy te el tudod nézni ahogy sír a macskád mert fázik? Akkor nektek tényleg nem való állat.

2018. nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem akik azzal érvelnek, hogy "régen is elvoltak a macskák kinn", meg ha "nem engednék be őket, akkor szerinted kihaltak volna" stb., azok elfeledkeznek néhány fontos dologról:

1. Persze, régen nem tartották benn őket, de a konyhába akkor is sokszor bemehettek kicsit megmelegedni. Nálunk gyerekkoromban (tanyán laktunk) a macskák a kemence mellett "ejtőztek" napközben.

2. Ha kinn is volt a macska, sokkal több helyet talált magának, ahol viszonylagos meleg volt. Istálló, szénapadlás, padláson a kémény mellett, ami fűtötte őt stb. Nálunk az esti etetésnél a macskák is kimentek, megkapták a vacsorájukat, s reggelig kinn voltak, DE volt istálló, tehenekkel, lovakkal, ahol mindig jó meleg volt. Nem véletlenül legendás a macskák és lovak barátsága, a cicák szívesen időznek az istállóban, ahol meleg is van, kényelmes fekhely és egerek is.

3. Még az én szüleim generációjában is a macska fogyóeszköz volt. Ha elpusztult, lett másik. Nem kötődtek - kevés kivétellel - a macskához annyira, mint manapság kötődünk - vagy legalábbis a normálisabb tartók - egy társállathoz. Az sem volt baj, ha csak 5-6 évet élt a macska. Nekünk voltak "öreg" macskáink, a legidősebb herélt kandúr 18 évesen pusztult el, de bizony a szaporulat nagy része még kicsi kölyökként "eltűnt" (meghaltak valahol, vagy elvitte őket valami állat), és az "öregek" mellett mindig voltak rövid életű cicák, akik pár év után szintén eltűntek, sokszor a testük sem került elő.

Szóval, persze, nem fog elpusztulni egy kinthez szokott macska odakint, de nem is annyira jó ám neki, főleg a fenti tényeket figyelembe véve, s azt, hogy nektek se istálló, se más enyhébb hely nincsen.

2018. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fázik. Te is fáznál, hiába jössz ezzel, hogy ne hasonlítsunk egy macskához. Minek komolyan macska, ha nem vagytok képesek legalább a mínuszokban beengedni?
2018. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám házba van és ha,éjjel nincs rá fűtve akkor reggel tüszög.Ezért minden éjjel fűtve van rá.És ennek örül.

A kérdésedre válaszolva egy hatalmas nyúlketrecben is lehet ahol van takaró és meleg szobában.

De ennél is jobb lenne ha pl.egy kis szobába,vagy elkerített részen lenne(persze fűtve)

2018. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
#9 de igenis SZÍVTELENSÉG (!!!) vegignezni, ahogy egy - ráadásul KISTESTŰ (!) - állat sírva fagy halálra kint az ajtó előtt! El nem tudom képzelni, valakinek hogy fordulhat meg az a fejében, hogy az (állítólag) szeretett kis allatát ne engedje be a - 7 fokos hidegből, hanem inkább nézi, ahogy kint sír, mert az embertelen párja nem kívánja beengedni! Az egy dolog, hogy van aki nem szereti a macskát, de ne tegyük már ki kínzásnak, vagy egy esetleges csúnya fagyhalálnak! Ez egész egyszerűen szívtelenség, akárhogy szépíted.
2018. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd vissza a kérdésedet, és megkapod a válasz!


"Fázhat a cicám éjszaka?"


"addig hisztizik az üvegajtó mögött, amíg be nem engedjük, fázik."


"jó neki kint -7 fokban?"

2018. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

A cicák nagyon fázósak. Nem véletlen, hogy minden cica a meleghely imádatáról híres. A kinti macskaház NAGYON ki tud hűlni! Abban nem tud felmelegedni a macska. A mi cicáink sem használták azt soha, inkább a szokszéd padlásán aludtak.

Ha nem engeditek be ilyen hidegben, baja eshet, egyrészt megfázhat, másrészt pedig valami meleg hely után kutatva kerülhet életveszélybe (pl. autó motorházába bemászik).

2018. dec. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:
100%
Ijj, te erősen gyenge elméjű vagy, tarts inkább halat, ha ennyire nem hatnak meg az állatok, és ne de tegyél fel full egyértelmű kérdéseket.
2018. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Én szégyelném a helyetekben magam...

Nekem van egy lassan 1 éves cicam, a férjem nem akarta, higy bent legyen a hazba, de mivel közös ház, ezért nem tilthatja meg, mert nekem is van beleszólásom!!( bar nem tudom közös házban laktok e vagy tied vagy övé..) tok mindegy...de ilyen nincs.. en a házban kb 25fok van de meg bent is betakargatom.. fészke van neki szalmával ki tömve, kis haza van... de megis van neki 2-3 meleg pledje..... ugyhogy azert legyszives engedd be szerencsétlen állatot... hiaba ott van neki a bunda.. de szerintem te is ugyan ugy fagyoskodnal...KERLEK ENGEDD BE!!!! Ha nem engeditek be akkor meg kerlek adjatok örökbe....

2018. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Engedjétek be.

Mi is fázunk kint kabátban is, úgy ők is. Kicsi testük ráadásul sokkal hamarabb kihűl.

Pároddal is biztos tudsz valamilyen kompromisszumot kötni.

2018. dec. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!