Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fázhat a cicám éjszaka?

Fázhat a cicám éjszaka?

Figyelt kérdés
Az udvaron semmi hely nincs, ahova elhúzódhatna. A szomszédba nem megy, nincs fészerünk, semmi fedett. Persze cicaháza van, de oda meg b*ik bemenni. Sose szokott nyávogni (csak a kajáért) de most addig hisztizik az üvegajtó mögött, amíg be nem engedjük, fázik. A kérdés, hogy inkább legyen bent éjszakára (ez egy nagy harc lesz a párommal) vagy jó neki kint -7 fokban?

2018. nov. 29. 23:37
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit kérdező? Keress normális gazdát a macskádnak. Szegény jobbat érdemel egy magadfajtánál.
2018. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, hanem tájékozódj.

Nem fogsz elkapni semmit sem tőle, hacsak nem az almot saját kezűleg takarítod utána. A toxoplazma ugyanis a széklettel terjed.

Úgy jött le, hogy nálatok alom sincs, mivel kinti macska. A házban meg úgyse fogja tehát elvégezni a dolgát, úgyhogy nincs mitől tartanod.

2018. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ha a macskád a múltkor dorombolva jött, akkor idén már nem lesz többet hideg az éjszaka. Világos.

A toxoplazmózisról meg nőgyógyásszal beszélj, nagyobb eséllyel kapod el mosatlan gyümölcstől. Csak mondom.


Ezzel a stílussal meg tényleg nem való neked semmilyen állat.

2018. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Toxoplazmózist mosatlan gyümölcstől vagy nem megfelelően átsütött hústól jóval nagyobb eséllyel kaphatsz, mint cicától. A toxoplazmózis a magzatodra csak akkor jelent veszélyt, ha még nem estél át a fertőzésen; ez pedig vérvizsgálattal kimutatható.

[link]

Íme, itt egy kis ismeretterjesztő videó is, mert a fenti cikkből kihagyták, hogy egy macska, egész élete során mindössze 2 hétig fertőzőképes: https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI


A kérdésedre válaszolva, a cicának természetesen nem jó kint a -7 fokban. Ha a pároddal nem tudtok gondoskodni a macskáról, akkor próbáljátok elajándékozni; facebookon, állateledelesnél, apróhirdetéses oldalakon vagy más, személyesebb profilotokon (pl. instagram) hirdethetitek. Szerintem minden állat megérdemel egy biztonságos otthont és szerető gazdit, aki gondját tudja viselni és nem hagyja megfázni, vagy megfagyni a téli hidegben.

2018. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Hogy minek ilyen embernek macska mint a kérdező...
2018. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Édes istenem...azt ne mondd,hogy egy ekkora felelőtlen, tájékozatlan nőszemélynek gyereke lesz. Előre sajnálom a gyerekedet kérdező! Tudod,, köztudott, hogy ahogy az állatoddal bansz,pont úgy fogsz a gyerekeddel is ! Nem véletlenül mondják,hogy aki állatot bántalmazott,az embert is fog előbb-utobb. És hogy aki egy állatot nem tud megfelelően gondozni,annak nem való gyerek! Neked egyik se való kérdező!
2018. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg szerintem se vagy te terhes ,csak hirtelen Hipp hopp mentségvárat kellett keresned a sok támadó kommentre. Ha terhes lennél, főleg nem lenne szíved kint hagyni a síró macskádat a fagyban,mert terhesen százszor érzékenyebb is érzelmileg egy nő és már nagyon tombolnak az anyai ösztönök. Továbbá, ha ez így lenne, gondolom, a leírásban azért feltüntetted volna ezt az "apró részletet".
2018. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
86%

Hm. Jó gyökér család lehettek, ahogy előttem is írták. Szerencsétlen gyerek, okosabb anyát érdemelne.


A stílusod egyenesen gusztustalan kérdező! Hogy beszélsz te, LEENDŐ ANYA létedre (ba**atlan p***a) ? A gyereked is ezt fogja majd tanulni tőled?


Süllyedj szépen el szégyenedben, jó mélyre a föld alá.

2018. dec. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. 2 kisgyerekem van, és 4 macskám. Engem a toxoplazmózissal való riogatás sem tartott vissza attól, hogy terhesen is beengedjem a cicákat a lakásba, ilyen hidegekben a nap nagy részét bent töltik, ha akarnak, kimehetnek. Az almot is én takarítottam, odafigyeltem a higiéniára, ennyi. Gyerekkorom óta voltak macskáink, szerintem már kicsi koromban áteshettem a toxoplazmózison, nekem és a gyerekeknek sem lett semmi bajunk. Persze megértem, ha valaki fél ilyenektől (én nem), de erre is biztosan van más megoldás, mint hogy a cicát mínuszokban is kint tartsuk. Én nem bírnám nézni, hogy kint fáznak egész nap, és nem is azért tartok cicákat, hogy csak kint simogathassam meg őket. Vállalom a több takarítást, a törött virágcserepeket, a szétkarmolt bútorokat, mert szeretem, ha a közelemben vannak.
2018. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Válaszolok egy mondatodra. A macska családtag, mint a gyereked, vagy a párod. Ugyanolyam jogai vannak.Élőlény.! Én USa-ban szocializálódtam, ezen a téren is. Macseknak nincs több rossz szokása, mint a családtagoknak. 15 éves tapasztalatom van, más országban, ahol cicus bent alszik, ha akar, éjjel zörög ha akar, ugrál, szőröz, kakit pisit hagy, amit el kell takaritsál, ha beteg orvoshoz kell vinned,nem kifogás a hétvége, hogy nincs pénzed.Itthon cigiznek isznak, drogoznak, az is pénzbe keül.Ha ezt valaki nem vállalja,nem kell kisállat.
2023. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!