Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a csengos...

Mi a véleményetek a csengos macska nyakörvről?

Figyelt kérdés
szeretnek a cicámnak egy nyakörvet . a csengos nagyon tetszik . van valami tapasztalotok az ilyen fajta nyakörvekkel ? háljatok h hol van a cica ? nem fog tudni egerészni ? mennyire zavarja ?
2018. dec. 22. 20:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
6%
:(
2018. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

A macskát is és engem is idegesített... Egy hétig kellett volna hordania, hogy ne tudjon kiszökni a nyíló ajtónál (betegség miatt szobafogságban volt). Borzalmas volt mindkettőnknek. Szegény enyhén be is depizett tőle.

Szóval vagy vedd ki a kis golyót, ami miatt cseng vagy csak akkor add rá, ha ki akarsz vele szúrni :D

2018. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Rengeteg cuki nyakörvet lehet kapni csengő nélkül is. Vannak színesek, mintásak, masnisak. Csak azért ne vegyél csengőset, mert cuki. Nem minden macskát zavar, de a többséget igen.
2018. dec. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva a macskát is és téged is zavarni fog a csengés. Vedd ki belőle a kis golyót. Attól még látszatra cuki lesz. Viszont! Lehet olyan nyakörvet venni, ami műanyag összepattintós zárral van ellátva. Ha azzal felakad, ahogy erőlködik a macska szétpattan a zár. Így nem tud megfulladni. Fressnapfban is lehet kapni, 1000,-Ft kb. Van csengős is meg mintás is.
2018. dec. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Mi szobacicának levettük a csengőt, a nyakörv anélkül is cuki. Van olyan ismerős, aki szintén szobacicán rajtahagyta - cica érdekében leginkább, mert ő olyan típusú matricacica, aki mindig láb alatt van, és piciként volt, hogy egy-egy oda nem figyelő mozdulattal felrúgták, ezt akarták megelőzni a nyakörvvel. Egyáltalán nincs olyan éles zavaró hangja amúgy mint sokan gondolják, de én azért nem teszem vissza. :D


A jó macskanyakörv pedig biztonsági kapoccsal rendelkezik, amely hirtelen rántástól kinyílik, ìgy ha fennakad valahol a macska véletlen, akkor nem fojtja meg. Persze pontos méret kell, itt nem a minél lazább a jó, mint kutyánál, ahok több ujjad befér alá ideális esetben.

2018. dec. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A pontos méret beállítására én is felhívnám a figyelmet. Első cicám, édes csengettyűs nyakörvet vettem neki, biztonsági kapoccsal. Csengő lekerült róla, nyakörv rá a cicára, majd leszaladtam a boltba (kb 10perc). Mire visszaértem, a nyakörv beakadva a cica szájába, a cica totál sokkban, próbál kiszabadulni. Még én is alig tudtam leszedni, szétpattintani a kapcsot. Hiába a biztonsági kapocs, nagyobb erő kell ahhoz, hogy szétkapcsolódjon.

Azóta semmi pénzért nem adnék rájuk nyakörvet. Szerintem nem biztonságos.

2018. dec. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Lehet, ha pontosan állítom be a méretet, ez nem történik meg.

De a cicák igazi akrobaták és szabadulóművészek. Úgy vagyok vele, hogy sose tudni. Inkább nem kockáztatok.

2018. dec. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17, azért nem sikerült szétkapcsolnod egyszerűen, mert más irányba rándul, ha beakasztja valahova magát, nem szétfele húzza, mint ahogy te teszed kapásból. Én is így vagyok vele, ha le akarom szedni valamiért róla, akkor percekig szenvedek, mire kikapcsol, de mikor eleinte szokatlan volt neki, hogy rajta van, rendszeresen kábé másfél percébe telt leszedni magáról, azóta se jöttem rá, hogy, mert nekem nem sikerült semmilyen szögben szétrántani a kapcsot... :) Pedig próbálkoztam, pont ezért, tesztelni akartam a biztonsági kapocs mibenlétét.


Persze, nálunk szobacicánál nem is lenne lényeges, hogy rajta legyen, de az ördög soha nem alszik, hiába van benne chip, macskánál nem jellemző, hogy nézik - inkább legyen rajta nyakörv, ha neadjisten bármi történne, ez is egy ismertetőjel.

2018. dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kinti vagy benti macska?
2018. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges, max csinálj róla pár képet csengős nyakörvben aztán vedd le minél hamarabb szegényről.
2018. dec. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!