Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti is meg szoktatok ijedni,...

Ti is meg szoktatok ijedni, ha az elmúlt 24 órában nem láttátok a macskátokat?

Figyelt kérdés
Nekem félig benti, félig kinta macskáim (4) vannak. Általában a közelben vannak, és rögtön szaladnak hozzám, ha hallják, hogy a közelben vagyok, de van, amikor eltűnnek fél napokra, ilyenkor mindig megijedek, hiszen ők nem olyanok, mint a kutyák, akik (jó esetben) nem tudnak kijutni a kerítésen keresztül, a macskák mennek, amerre látnak. Annyi veszély leselkedik a macskákra, annyira aggasztó, mert imádom a macskáimat, nem akarom, hogy bármi bajuk esne. :(
2018. dec. 24. 02:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Ezért nem lenne sose kinti cicám. Ha félted őket ne engedd ki. Annyi veszélynek kiteszed őket így, pl elütheti az autó, vagy széttépi egy kutya, de az is lehet hogy valakinek megtetszik és mivel az utcán kóborol elviszi, vagy valaki megmérgezi stb. Szóval én felelőtlenségnek tartom így tartani.

Barátnőmnek benti macskája van, de pórázon 2 naponta kiviszi a környéken sétálni.

2018. dec. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is megijednék ha nem jönne be egy napig.
2018. dec. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
17%

Meg is érdemelnéd, hogy jól elüsse a mácskáidat valami autó!

Ha állatot tartasz, akkor gondoskodj róluk, és ne add meg a lehetőségét annak, hogy a portádról kijussanak!

Csinál drótháló vagy bármi más segítségével rendes nagy kifutót, amiből nem tudnak kiszökni, de mégis van nekik terük, meg a szabadban lehetnek... Ha erre nem vagy hajlandó költeni, akkor meg tartsd őket non-stop a lakásban, vagy pedig ne tarts macskát, mert egy felelőtlen alak vagy!

2018. dec. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy aggódtunk. Már bentiek.
2018. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ezen az oldalon bármilyen kérdést feltesz az ember, mindig arra lyukadunk ki, hogy az illető felelőtlen állattartó, és ne is tartson állatot... Persze, akkor maradjon minden állat menhelyeken, ott biztos jobb helyük van, mint nálunk, hiszen hogy merjük nem bezárni a macskákat a nap 24 órájában, mégis hogy tudunk a tükörbe nézni minden nap?!

Nem hiszem, hogy felelőtlenek lennénk, mindegyiket ivartalanítottuk (fiút is), minden nap etetjük őket, van kinti-benti helyük, ahol épp lenni szeretnének. Születésük óta nálunk vannak, amikor megtudtuk, hogy a befogadott macskánk vemhes, nem dobtuk ki, hanem úgy döntöttünk, hogy megtartjuk őt és a babákat is, pedig váratlanul ért minket a dolog. Csináltunk neki helyet, a szülésnél is végig segítettünk neki. Amikor szülés után egy hónapon belül már újra tüzelni kezdett, állandóan figyeltünk rá, nehogy újra vemhes legyen, addig nem vittük el ivartalanítani, amíg a kicsik szoptak. Két kutyát összeszoktattunk velük.

Ezek után ha valaki azt mondja, hogy felelőtlenek vagyunk csak azért, mert nem zárjuk be a macskákat, az igazságtalan, a körülményeinkhez képest mi igenis mindent megteszünk azért, hogy jó dolguk legyen itt. Bezárni biztos, hogy nem fogjuk őket, nem is lennének úgy boldogak, ha jó idő van, kint szeretnek lenni.

2018. dec. 24. 09:02
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Megszámolni se tudom, hogy 30 év alatt a falusi nagymamámnak hány szeretett macskáját ütötte el az autó vagy tűnt el nyomtalanul... Pedig szerette őket, etet e voltak, ivartalanítva, orvos is látta és mégis megtörtént a baj...
2018. dec. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: nem írtam, hogy felelőtlen vagy. De ha kiengeded őket, akkor igen, abban van kockázat, ezt tudomásul kell venni. Nem tudom, te merre laksz, a mieink azért bentiek már, mert a kertváros, ahol lakunk, már túl veszélyes környék lett nekik. (Mondjuk 10 éve még nem volt az, akkor még a mieink is kijárósak voltak, de sokan költöztek ki, sokkal zsúfoltabb lett a környék, nagyobb a forgalom, FIP járvány is volt stb.) Persze, szerintem is a kinti-benti lét a legjobb egy macskának, de a mostani benti macskáink legalább élnek, nem úgy, mint a kijárósak, akikkel bizony időről időre történt valami:()
2018. dec. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon megijednék, mert főleg bent lakik a cicám.

Minden nap kiengedem egy kicsit, amikor én is kint teszek-veszek, így nem próbált meg még soha kimenni az utcára, csak az udvaron bogarászik.

Mivel én nagyon nem vagyok a kinti macskatartás híve, nem szeretém, ha az enyém sokat kint lebzselne.

-Elütheti az autó

-Ha valaki nem szereti, hogy egy macska bejár az udvarára, megmérgezheti

-Összeverekedhet más macskákkal, elkaphatja egy kutya stb.


Csak gondolj bele, hogy milyen felháborodás van abból, hogy a kutyatartók otthagyják a kutya ürülékét. A macska pontosan ugyanúgy otthagyja a kakit, csak épp rákapar egy kis földet. Nagyon bosszantó tud lenni ez egy veteményes kertben.

Egy rokonom macskái eddig mindig mérgezésben haltak meg, mert az egyik szomszédjának tele lett a hócipője azzal, hogy a gyönyörű kertjét telekakilják a környék macskái. Elkezdett fagyállós kaját kitenni. Sorra pusztulnak a macskák.

Elítélem a viselkedését, de értem, hogy zavarta a macskasz@.aros kert. Engem is zavart, amíg nem volt kutyám. 3 kutya mellett szerencsére elszoktak tőlünk a macskák. Nem szeretném, ha a benti cicám bármilyen betegséget elkapna valami elhanyagolt macskától. Javaslom, te is vigyázz a saját cicáidra.

2018. dec. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem neked válaszoltam, 4-es, te hozzászólásodat megértem és egyetértek. Ahogy idősebbek lesznek, egyre kevesebbet járnak ki szerencsére, nagy kertünk van, sokszor, amikor eltűnnek hosszabb időre, a kerten belül bújnak el, az utcán csak ritkán barangolnak, és akkor is behívom őket, ha kint vannak.
2018. dec. 24. 09:21
 10/25 anonim ***** válasza:
3%
A macska megjegyzi az utat. Még az istenhátamögötti helyről is haza talál, ha éhes. Volt egy macskám, aki mindig követett, amikor mentem suliba, de már nem volt időm visszavinni, de tudtam, hogy visszatalál. Van, hogy eltűnnek csak úgy, de visszatalálnak.
2018. dec. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!