Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ismerősöm veszélyezteti a...

Az ismerősöm veszélyezteti a macskáját?

Figyelt kérdés

Van egy kedves ismerősöm, akinek van egy aranyos lány házicicája. A macska van már vagy öt éves, de nagyon apró és szerintem túlzottan vékony is.


Szobacicaként van tartva, mindig van neki kitéve víz meg száraz eledel. Illetve esténként kap egy fél tasak szaftos eledelt is.


Ez csak szerintem kevés egy felnőtt macskának? Ahogy én látom, a cica többet is ehetne. Nem betegesen vékony, de körülbelül egy évesnek se tippeltem volna első látásra, olyan kis vézna.


Természetre se túl bújós, csak akkor dorombol, ha huzamosabb ideig egyedül van hagyva a lakásban. A tipikus cicás játékokat se szereti, és elég emberkerülö is. Lehet amiatt viselkedik így, amilyen körülmények között él? Vagy csak én aggódom túl a dolgot?


(Nekem nem volt sose cicám, de a mamámnak igen. És az ő macskái se voltak kövérek, de ennél sokszorosan többet ettek és változatosabb étrendjük volt.)



2018. dec. 30. 16:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A mi macskánk is olyan sovány tavasszal hogy azt hinnéd éhezik és kenyérvéget kap. Pedig nagyon nem,egy egész szárazzal kevert konzervet elpusztít naponta és még vadászik is. Télen meg olyan kövér+téli bunda hogy terhesnek néz ki tavaszig amíg levedlik.
2019. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!