Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megváltozhat a cica a játékátó...

Megváltozhat a cica a játékától, vagy csak szimplán sok dolgot kinő, esetleg trauma?

Figyelt kérdés

Most van kb 5-6 hónapos korban a cicám. Amikor hozzánk került még pici volt (8 hetes+nál hoztuk el), és azonnal megtanulta, hogy kell az alomba végeznie a dolgát. Az ágyamat tekintette a "fészkének" mivel alom után ide raktam először, és itt is aludt nagyon sokat. Mindig ahogy tudott rajtam feküdt vagy a hasamon, vagy ha úgy feküdtem rá mászott a hátamra. Persze volt mikor kicsit zavart, de sosem küldtem el. Vettünk neki egy 300ft-os játékot a Pep**-ban (most már nem lehet ott cica dolgokat kapni), ilyen bot egy rugalmas madzaggal ami hosszú, és 1 labda + csengettyű van rajta. Mióta ezzel játszottunk vele többször teljesen ki kelt magából (talán ez az egyik ok). A másik hogy van 1 közepes testű kutyánk, aki sosem bántotta - vagy csak véletlenül rálépett,- és a macska viszont ha játszott, vagy elkattant és mindent ellenségnek nézett azonnal ugrott a kutya fülére és harapott, avagy a lábát harapta. Először próbáltuk spriccelős vízzel, illetve hangos FUJ-al nevelni, de szereti a vizet, kétszer betelt a pohár és grabancánál fogva elkaptam és 2x rá csaptam a fenekére. Nem teljes erőből, csak hogy érezze most túl ment egy határon. (Igen azóta rájöttem egy macskát nem lehet nevelni, főleg nem ütéssel). És ezek így lehet együtt, vagy valamelyik nem tudom, de teljesen megváltozott az amúgy imádnivaló macskám. Most 5-6 hónaposan már utál rajtam lenni, ha huzamosabb ideig felemelem azt se szereti, néha alszik az ágyamon, de nem az én közelemben, inkább az ágy másik sarkában. Vagy most a hidegben az ágyam és a radiátor közötti helyen, mert ott nagyon meleg van. Szoktam mindig simogatni, pár percig engedi, aztán a vakarást is, végül megunja és elmegy inkább. Akkor szokott "hízelegni" mikor várja a kaját, amit mellesleg mindig időben kap, sosincs éheztetve. Egyszerűen nem tudom hogy mi lett vele, és hogy vissza lehet-e hozni azt a macskát akit imádtam (jelképesen). Főleg a húgához képest fura. Mert ő ugye maradt az eredeti tulajnál és kint van full kerti cica, mégis teljesen jámbor, sőt még nyalni is szokott kezet. Persze az enyém is dorombol, kiszokta nyilvánítani a tetszését, de a nyalás egy olyan dolog amit ő sosem csinált. (teljesen benti cica mellesleg a sajátunk, lány)

Tehát amit ki akartam ebből hozni, hogy a macska inkább csak kinőtte a régi szokásait, vagy megutált?



2019. jan. 2. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A macskák ilyenek, ezt jobb ha megtanulod. :D Amúgy serdülő korban van és a harapdálás, ugrálás csak játék illetve ösztön.
2019. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem verted félholtra akkor nem az az ok.

A macska egy egyéniség. Olyanja van, jön nekem is hizelegni, mellettem alszik a birkaszőrön. Viszont ha úgy dönt, hogy a kandalló előtt dől el, akkor hivhatom, úgysem jön.

Ő szeretné, hogy simogasd, akkor oda fog menni. Ép nem, akkor jobb ha békén hagyod.

2019. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki van már ivartalanítva?
2019. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, az embergyerek is ilyen. Először mindenkire mosolyog, mindenkit ölelget, később meg már az anyja pusziját is letörli, meg elbújik minden idegen elől. De majd ez a korszak is elmúlik.
2019. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A macskáknál is van kamaszkor. A játék felébreszti a vadászösztönét, normális, hogy olyankor megőrül. De ez jó, játssz vele minél többet, hogy a játékkal levezesse a feszültséget és kielégítse a mozgásigényét, és akkor utána nyugisabb lesz.

A másik dolog az, hogy eljött az ivartalanítás ideje! Talán ébredeznek a hormonjai is. Ne hallgass azokra, akik szerint 1 éves korban kell ivartalanítani, ez egy régi, elavult nézet! Ha fiú, fontos még azelőtt ivartalanítani, hogy elkezdene jelölni, azaz odapisilni mindenhova. Mert ha azt egyszer elkezdi, a szokás ivartalanítás után is megmaradhat, csak kevésbé lesz büdös a pisije. De ha időben lépsz, akkor az egésznek elejét veheted. Ivartalanítás után ugyanolyan játékos marad, de valamivel nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz.

Nevelni lehet a cicát is, csak nem könnyű. Az ütés, meglegyezést, hirtelen mozdulatokat játéknak veszi, és csak még vehemensebb lesz. Hiszen a kiscicák egymást is csapkodják játék közben, azt fogja hinni, te is játszol vele. A jó megoldás, ha harapdál vagy ilyesmi: lassan, de határozottan markold meg a nyakán a bőrt, és nyugodt, határozott hangon szólj rá, hogy hagyja abba. A cicamamák is ezzel a nyakfogással fegyelmezik a kicsiket, tehát érteni fog belőle. A fő, hogy ne hirtelenkedj. A játékért, futkosásért viszont ne büntesd. Kaparófája ugye van?

Szóval türelem, idővel vissza fogod kapni az aranyos cicát, de most még kb 1-2 évig elevenebb lehet.

2019. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!