Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg 10 hónapos koráig...

Tényleg 10 hónapos koráig kellene várnom, hogy a cicámat ivartalanítsam? Vagy csak hülyeséget mondott az orvos?

Figyelt kérdés
A kérdés azért merült fel bennem, mert voltam az egyik állatorvosnál, és ott azt mondták, hogy 10 hónapos koráig nem lehet ivartalanítani, mert gátolni fogja a fejlődését, azt megjegyezném, hogy a cicám nőstény, és most tüzel először, 6 hónapos, és az agyamra megy ezzel az idegesítő nyarvogásával.

2019. jan. 3. 13:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%
Az én lány cicám nem tüzelt, 7 hónaposan ivartalaníttattam. Nekem azt mondták, jobb tüzelés előtt. Hogy ne tudja meg milyen az. Biztos, hogy nem vetette vissza a fejlődését mert baromi nagy lett. Szóval te is nyugodtan elviheted.
2019. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, voltam másik orvosnál, holnap már ivartalanítva lesz. :)
2019. jan. 3. 22:15
 13/16 anonim ***** válasza:
50%

6hónapos kor után, ivarérettség előtt (1év)


Nekem annó ezt mondta a doki aki ivartalanította a cicám. már nem emlékszem pontosan, de azthiszem 7-8 hónapos volt akkor... most 3éves 4,5kg-os, gyönyörű nagy kandúr már :)

2019. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

6 hónaposan már simán lehet ivartalanítani. A miénk 4 hónaposan lett. Az előző cicánk 5 hónaposan. Semmiben nem gátolja a macska fejlődését a korai ivartalanítás. Aki ezt mondta, az tévedett sajnos.

Tüzeléskor kockázatos az ivartalanítás, de utána nyugodtan vidd el egy jó orvoshoz, aki elvégzi rajta a műtétet. Semmiképp se olyan dokival csináltasd aki házhoz megy, hanem állatorvosnál.

Ivartalanítás után minél hamarabb át kellene váltani vesekímélő tápokra.

2019. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a doki h ráér 8 hónapos kora után, de már egész nap a lány cicám s.eggébe lógott... aki még kicsi volt akkor az ivartalanításhoz, ezért már 5 hónaposan elvittem a kandúrom. A doki nagyon meglepődött mert ennyi idősen is bazi nagy golyói voltak. Szóval inkább előbb mint később.
2019. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, még egyszer is! Ment mindenkinek a zöld pacsi. :) Esetleg tudnátok segíteni ebben a kérdésben is? https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__9685574-a-c..
2019. jan. 7. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!