Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem jött haza a macska. Mit...

Nem jött haza a macska. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ma reggel kiengedtük a benti macskánkat, mint minden nap. Mindig max 1-2 órát van kint aztán hazajön. De ma egész nap nem jött haza, hívtuk a nevét, nem jött. Felültem biciklire, szétnéztem a környéken, semmi. Nagyon félős, autó nem üthette el. Már vagy fél éve minden nap kiengedjük és nem volt eddig ilyen. Olvastam másoknak is ilyen helyzetét, és szinte mindenhol pár nap múlva visszajött. A macska ivartalanított nőstény. Mit tehetek, hogy előkerüljön? Nagyon hiányzik :(

#macska #nem jött haza
2019. jan. 3. 21:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
31%

Minden macska életében megesik többször is, hogy eltűnik egy-két-három napra, aztán előkerül. Az persze sose derül ki, hogy hol a bánatban volt. Persze olyan is megesik, hogy sose kerül elő. Az egy dolog, hogy a macska a territóriumán másik 3-4 "gazdinál" is etetteti magát, de attól nem kell félni, mert onnan pontosan ugyanúgy vissza fog járkálni az eredeti gazdihoz is.


Esetleg előfordul, hogy valahol véletlenül rázártak egy ajtót, mikor épp egy pincében, szobában, sufniban, padláson volt. Majd holnapután kinyitják megint. Ha meg talált egy jó fotelt, ahol melegedhet, akkor simán elalszik ott 20-25 órát egyhuzamban. Szomszédom macskája is gyakran megteszi ezt én nálam a lakásban, meg a harmadik szomszédnál is.

2019. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
46%
ha állatvédelemben dolgozol, akkor tudhatnád, h egy alapvetően makacs és önfejű állatot, aki nem feltétlenül érti meg azt h "jó helyed van itt ne akarj kimenni", elég nehéz korlátok közé zárni... benti macskám van, faltól falig érő macska mászókával, és több játékkal mint ami nekem volt gyerekkoromban... foglalkozunk vele eleget, de... van az a pillanat amikor meglátja az ablakból a szomszéd pajtit (akit sétáltatás közben ismert meg), meg a cuki csicsergő kis madárkákat a fán, és előjön a macska belőle, az az ősi ösztön .. na és akkor nem lehet vele bírni, kikell engedni mert különben nyávog,rohangál és nem lehet lefoglalni semmivel... hidd el próbáltam sok mindent..de ez is személyiségtől függ.. de egy benti macskát sem szabad szenvedtetni csak azért mert nekünk macskab*zi gazdiknak az a jó, mert h így biztonságban tudhatjuk őket... :) és egyébként a lekezelő stílusod elég undorító :)
2019. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Brit kék keverék lehet valaki meglátta és elvitte :( remélem meglesz
2019. jan. 3. 22:51
 14/30 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó:

Kifutó, Póráz! Ennyi.

Ha nem érted, magadra vess, meg akkor is ha SOHA többet nem megy haza Micike meg Móricka. 1x kell csak baj legyen.


Pont az ilyen gyakoris kérdések miatt is és a rengeteg felelőtlen ember miatt lehetetlen a magyar állattartási kultúrát felküzdeni a béka segge alól! Szépen válaszolgatni/irogatni pedig már rég nincs türelme annak aki a frontvonalban van, ez nem óvoda!

2019. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
33%
*Utolsó elöttinek szólt a 22.53as válaszom.
2019. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Egyébként hozzánk is úgy jött, kiraktuk fb-ra, szóltunk a környéken mindenkinek, senki se jött érte így megtartottuk. Mint mondtam, alapból benti macska, de kiengedjük, hogy tudjon mozogni. Csak nálunk evett eddig (legalább is úgy tudom)
2019. jan. 3. 22:54
 17/30 anonim ***** válasza:
42%
Volt olyan kinti cicám aki 3hétre tűnt el. amikor már feladtam a keresését, egy napon iskolából hazamenet, a bejárati ajtónál várt lesoványodva, valószínűleg valaki befoghatta, vagy a nyakörvével felakadhatott valahol, mert az már nem volt rajta amikor hazajött. az biztos, hogy ha baja nem lett, akkor haza fog találni a tiéd is :)
2019. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
61%

Mi pont a múlt héten zártuk be véletlenül a szuterénünkbe a szomszéd cicáját, mert ha nincs itthon a szomszéd, folyton körülöttünk van.

Reggel volt, utána elmentünk egész napra, csak este jöttünk haza, ahol aztán hatalmas nyávogás fogadott minket a szuterén ablakából.

Remélem meglesz a cica, kérlek írd majd meg, mert ismeretlenül is rossz érzés!

2019. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
45%
az állattartási kúltúra ott kezdődik h ivartalanítod persze, ez legyen kötelező... de ne egy magát állatvédőnek kikiáltó személy mondja már meg alpári stílusban, h xy milyen módszerekkel elégíti ki a macskája igényeit... ez egy olyan kockázat amit vagy bevállal a gazdi, vagy sem, had legyen már az ő dolga ;) ha meg zavar, h ilyen kérdésekkel bombázzák az oldalt, görgess tovább, nem kötelező okoskodni :) a kérdező tapasztalatokra volt kíváncsi, talán megnyugtatásra vágyott, de az biztos, h nem kioktatásra :)
2019. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Mint írtam, ivartalanított a cica.
2019. jan. 3. 23:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!