Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem jött haza a macska. Mit...

Nem jött haza a macska. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ma reggel kiengedtük a benti macskánkat, mint minden nap. Mindig max 1-2 órát van kint aztán hazajön. De ma egész nap nem jött haza, hívtuk a nevét, nem jött. Felültem biciklire, szétnéztem a környéken, semmi. Nagyon félős, autó nem üthette el. Már vagy fél éve minden nap kiengedjük és nem volt eddig ilyen. Olvastam másoknak is ilyen helyzetét, és szinte mindenhol pár nap múlva visszajött. A macska ivartalanított nőstény. Mit tehetek, hogy előkerüljön? Nagyon hiányzik :(

#macska #nem jött haza
2019. jan. 3. 21:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
42%
az állatvédelemben dolgozónak szólt, nem nekdd kedves kérdező :)
2019. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
27%
Nekem egyszer 2 évre tűnt el a kedvenc cicám, mert a nénjém megütötte, aztán sértődötten kiugrott az ablakon és mintha tudta volna, hogy most egy időre lelép, az útról még visszanézett és két évig nem láttam többet. Aztán hazajött és mint aki jól végezte dolgát betolt három tál kaját, majd felfeküdt a radiátorra és két napig aludt:D
2019. jan. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
90%

Ha szebb cica akár valaki magához is vehette a környéken szegény "kóbor" állatot.


Az állattartónak kötelessége a portáján tartani az állatát, ha nem megy, ne engedje ki. Akkor is, ha macska, amiről köztudott, hogy egy kerítés nem akadály neki. Szép világ lenne, ha hasonló elvek alapján a lovamat csapnám ki az utcára, hogy menj egyet Szellő mert, ha éhes leszel úgyis hazajössz. Aztán meg csodálkozok, ha nem jön haza, mert valaki megfogta és elvitte, vagy elüti valaki, esetleg balesetet okoz.

Csak egy macskának ugye nehezebb kinyomozni ki a gazdája...


És mindig ezt mondjátok, hogy a mi cicánk nem ilyen ilyen, mindig hazajön... aztán egyszer csak nem, utána itt sírtok, hogy mit lehet tenni.

Olvasd vissza a mcskás kérdéseket, minden héten van ilyen vagy 4-5 és sose tanultok egymás hibájából.


De hogy ne legyek off a kérdésre is válaszolok:

Posztolj Facebookon, helyi városi csopiban is fényképpel, hogy keresitek, várjátok haza. Illetve körbe kérdezhetsz a környéken, hogy nem-e látta valaki. De ki tudja az is lehet, hogy ha nagyon félős ráijeszetett egy kutya és valahol el van bújva, mert nem mer előjönni.

2019. jan. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

#23-as, pontosan ugyanezeket gondolom én is.

Ha egy kutyát kóborolni, akkor mindenki fel van háborodva, mert egyrészt félnek, hogy megharap valakit, másrészt meg összekakilja az utcát és senki nem szedi össze utána a cuccot.

A macskát pontosan ugyanúgy bent kellene a gazdinak tartania a saját udvarán. Ja, hogy az nehezebb? Az. Valaki azt írta, hogy a gazdi dolga, hogy vállalja a kockázatot. Igen a gazdi dolga, de a saját udvaromon pl. nem örülök az idegen macskának.

Off vége.

Városi csoportban, az Álladvédőrség saját megyédre vonatkozó csoportjában oszd meg a Facebookon. Környéken plakátolj. Ha egy mód van rá, kapjon pénzjutalmat a megtaláló. Így többen fogják keresni.

Ha meglesz a cicus, csak akkor engedd ki, amikor te is az udvaron vagy. Így szemmel tudod tartani. Én legalábbis csak így engedem ki a macsekot. Mászkál a kertünkben, fel a fára, be a bokorba. 1-2 órát kint tölt, jól elfárad, aztán szól, hogy be akar jönni.

Annyi veszélyforrás van a szabadon közlekedő macskák számára, hogy fel sem tudnám sorolni.

Aki azt mondja, hogy régen is kint voltak, annak annyit tudok mondani, hogy régen nem volt ennyi autó. Egy kutya elől meg el tudtak menekülni, ha volt a közelben egy fa. Ha olyan portán lakott a cica, ahol állatok voltak, ott mindig akadt egér, akik a takarmányra jöttek. A macskának nem is nagyon kellett az udvarból kimozdulnia egy kis vadászat kedvéért.

2019. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta sem ment haza?
2019. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
MEGLETT!!! Ma reggel ott várt az ajtó előtt! Csak azt nem értem, hogy hol volt ilyen hidegben, mert nem volt semmi baja!
2019. jan. 5. 07:42
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Hála Istennek!
2019. jan. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
most már ne engedd ki,nagy szerencséd volt.
2019. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy meglett :) Szerintem ne engedd ki többet felügyelet nélkül, mert ha legközelebb elkóborol, akár nagyobb baja is lehet. Cicapórázzal tudod sétáltatni, ha mindenképp ki szeretnéd engedni. Illetve, ahogy mások is írták már, csináltathatsz neki kifutót. Sokkal jobb viszont, ha odabent biztosítasz neki mozgásteret: macskabútorokkal, kaparófákkal. Így nehezebben szed össze bolhát, férgeket, fertőző betegségeket amitől az oltás nem biztos, hogy 100%-ban megvédi. Egyébként van egy olyan törvény, hogy minden ember köteles saját telken belül tartani az állatát, már csak ezért sem kéne hagyni, hogy elkóboroljon.
2019. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Jaj de szuper! Vigyázz rá! 😊
2019. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!