Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadott sovány kandúr,...

Befogadott sovány kandúr, fura szőrcsomó? Valaki látott ilyet? (hosszabb leírás)

Figyelt kérdés

Pár hónapja befogadtunk egy kifejlett kandúr cicát aki hozzánk járt kaját lopni, és mikor rájöttünk hogy nem a miénk dézsmált (miután szegénykém elpusztult egy kutyatámadásban) befogadtuk szépen lassan.

Nem volt csont sovány, de nem volt megfelelően táplálva. Nem tudjuk melyik szomszédé, ha szomszédé, vagy hogy mennyi idős, mostmár azért jó kis pocakot és bundát növesztett így a télre.


Már egy ideje - de talán a kezdetek óta észrevettük, de azt hittük csak mert rosszul volt tartva korábban, hogy hanyagolva volt - a szőre fura volt.

Féregirtott macska egyébként, az volt az első.

Át lett vizsgálva, mert azt hittük kullancsos vagy valami élősködőt összeszedett, de kiderült a szőrtüszője volt csomókban.

Kis apró csomók, 2-3 mm kiterjedésben, amiket ki lehet húzni és vagy a tiszta bőrfelület vagy egy kis hámseb jelentkezik.

(még mindig nem tudjuk melyik verekedésbeli sérülés, melyik szőrcsomó miatti, ezért figyelem)


Szóval a pici átmérőben a becsomósodott szőr kihúzható, olykor hámostul. Szerte szét van mindenhol - főleg a hátán és a fején, nem bizonyos tájékokon.

Szőre van rengeteg, nincs abszolút semmi jelentős szőrhullásról szó.

Sima tarka cica amúgy, nem hosszúszőrű. Füle rendben van, picit koszos néha, de semmi elváltozás.


Mivel nem gomba és nem élősködő - és allergiát nem tartom kiváltó oknak - látott már bárki hasonlót, vagy tapasztaltatok ilyet már a kedvenceteken?


Lehet ez simán valami bőr-hámbetegség?



2016. jan. 8. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, most akkor összetapad a szőre és könnyen kijön nek csomókban? De nincsenek csupasz foltok, ugye? Ha simogatod látszanak apró csupasz foltok?
2016. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
pici pontokban szétszórva, mintha az a ragacsos golyó lenne benne, így tudom csak megfogalmazni, úgy lehet kiszedni belőle, de nincsenek kopasz foltjai
2016. jan. 10. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Kinti, benti? Nem lehet, hogy csak vedlik?
2016. jan. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ez elhalt szőr. Próbáld kifésülni, ha hagyja. Ha a kihullás után nincs más probléma, nem kopaszodik, nem vakarózik sokat, akkor szerintem nincs gond.

Nem tudom, mivel féregtelenítettétek, de ajánlatos 3-4 havonta Advocate-cseppet tenni a nyakára. Ha bolha, atka, kullancs van benne, ettől minden elpusztul, és a legtöbb belső féreg ellen is jó. Az én cicám egyszer tépkedte a szőrét. Azóta sem tudom, mi miatt volt, de az Advocate használata után már nem csinálta.

2016. jan. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De mondjuk pontosan az ilyen cseppek is okozhatnak bőrirritációt, szőrhullást, allergiát. Elvégre mérgek.
2016. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!