Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicám van, de ha kedve...

Szilágyiné takács er kérdése:

Benti cicám van, de ha kedve van és jó az idő, kiengedem. A TV-ben a "cica-tudós" azt mondta, ne tegyük, veszély leselkedik rá, betegségeknek van kitéve, stb. Szerintetek jogom van megtagadni tőle a természetes cica életet?

Figyelt kérdés

2019. jan. 9. 13:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, hosszú leszek. A macskák kóborolni szeretnek, főleg a nem ivartalanítottak. De az ivartalanítás sem oldja meg a kérdést, a szomszédnak 10 (!!) macskáját ütötték el, pedig ki voltak ivartalanítva, de mégis csavarogtak. Nem maradtak meg a lakásban, tépték a függönyt, kaparták az ajtót. Mert jellemzően menhelyről fogadták be őket, vagy utcáról mentett kölykök voltak. A szabad életet szokták meg.


Én gyerekként kaptam egy vad kölyköt, aki eleinte kijárkált, aztán miután a kettővel mellettünk lakó szomszéd megverte, meg rálőtt, soha többé nem akart kimenni. Békés benti macska lett, néha kiült napozni a teraszra, és annyi. De elég fájdalmas lecke árán tanulta meg, hogy NEM járkálunk el.


Barátnőmnek két macskája volt, néha kiengedte őket a kertbe, de elcsavarogtak rendszeresen. Aztán az egyiket elütötték. A másikat ez annyira megviselte, hogy soha többé nem szökött meg. Most csak a kertkapuig megy, és már öreg cica.


Nálunk nagy kert van sok fával és bokorral, és nem akartam ettől megfosztani a macskám. Még kölyökként került hozzánk, és bitang sok időbe telt, míg "rá tudtuk nevelni", hogy a kerítésnél ne menjen tovább. Gyakorlatilag egy évbe telt különböző trükkökkel, és a szomszédság segítségével elérni, hogy már csak a szomszéd bácsihoz jár át napozni a teraszra. Néha úgy éreztem, megőszülök, de visszagondolva megérte.


Úgyhogy röviden összefoglalva: a lakásban született, lakásban élő cica van a legnagyobb biztonságban, és ha esetleg van egy másik macsek, a legboldogabb lehet a világon.

De az a macska, aki megtapasztalta a "szabad" életet, már csak keserves tapasztalatok után marad meg a négy fal közt. Ettől még lehet boldog később.

Egy zártabb kert is jó hely lehet egy nem csavargós (!!), nyugodt (!) macskának. De akkor nagyon figyelni kell rá, megszokott időben behívni naponta többször is, minden ellen beoltani, és sötétedés előtt feltétlen beszedni.


Az a macska, aki az utcán szabadon kószál, sajnos előbb-utóbb az autók alatt végzi...

2019. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!