Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy állát, azaz macska sem...

Egy állát, azaz macska sem mászkálhat a telken kívül! Szerintetek nem kéne betartatni valahogy az emberekkel ezt a törvényt?

Figyelt kérdés
Pl. magas bírságokkal?
2019. febr. 27. 14:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
30%
Kertes házban élek, ez pedig azzal jár, hogy bizony vannak állatok is. Hozzám is járnak idegen macskák és nem mindig örülök neki (pl. az amikor az ivaros kandúr körbepisili az ablakot, hogy amikor kinyitom, akkor a kandúrpisiszag árad befelé). Azt is megszoktam, hogy vannak a kertben sünök (néha még az is előfordul, hogy itt pusztul el egy és ásni kell), meg az is előfordul, hogy rovarok jönnek, pl. darazsak, lódarazsak, nekik sem örülök. Egy ismerősömhöz őzek járnak be és rágnak meg mindent, máshoz rókák, menyétek, nyestek, stb. A keresztapámék háza előtt gólya fészkel, mindent telepotyogtat. Manapság ha valaki nem tud/akar együtt élni a természettel, az be tud költözni a városba, ott nem fognak állatok mászkálni a kertjében. Megjegyzem, a macskáim azért összefogdossák az egereket is, sőt, patkányt is fogtak már nem egyszer. Azért azt annyira nem bánja a szomszéd (mert az ő kertjében fogják meg). Azt gondolom, hogy ezért cserébe egy-két macskakakit el lehet viselni, bár megjegyzem, az enyémek itthon intézik, túlnyomórészt alomba. (Merthogy bentiek IS.)
2019. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
78%
4 macskám van, két törzskönyvezett, és két mentett házicica. Mindegyik benti. A legkisebbet én neveltem cumival. 9 hónapos, ivartalanított kislány, és iszonyat hiperaktív. Napi minimum egy órát játszom csak vele, nagyon sokat játszik a másik mentett cicámmal is, és alapvetően ha itthon vagyunk folyamatosan foglalkozunk vele, mégis rengeteget ül az ablakban, és vágyódik ki. Biztos vagyok benne, hogy ha egyszer kiengedném, iszonyatosan hisztizne ha nem mehetne ki többet, és hajlamos lenne szökni. Tervben van a kinti kifutó, de sajnos rengeteg más dolog is van, amire költeni kell. Nyilván addig nem fogom kiengedni őket, mert nekem fontos az épségük, de el tudom képzelni, hogy van olyan macska, amelyik annyira hozzászokik a kinti élethez, hogy problémás a bent tartása! Az a baj, hogy már annyi macska van, hogy erre nem megoldás a bírság. Eleve rengeteg a gazdátlan köztük, sok ember pedig inkább megszabadulna tőlük, minthogy fizessen miattuk. Az első és legfontosabb lépés a szaporodásuk számottevő mérséklése lenne, aztán jöhetnének a továbbiak...
2019. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
90%

21-es, nem zavar a sün, a veréb, tojok rá, ha a vakond feltúrja a kertemet. Tele az udvar madarakkal, mert jönnek a csirkék kajájára. Nem zavar. Ha a salátámat ellepik a csigák, odaadom a tyúkjaimnak. Teljesen természetközeli ember vagyok. Biokertem van, komposztálok, igyekszem ellátni a családomat friss zöldséggel a kertemből, tojással, csirkehússal. Épp azért, hogy ne kelljen a bolti kaját ennem+ jóval olcsóbb némi munkával megtermelni magamnak.

Ne haragudj, ha kifogásolom, hogy a szomszéd macska elviszi a frissen kikelt csibéket. Hiába kerítettem el őket, nem tudtam őket megvédeni.

Nem a salátámat rágta meg a nyúl, hanem azok a csibék pusztultak el, akiket nagy izgalommal vártuk, hogy kikeljenek. Nagy boldogság volt látni, ahogy fejlődnek.

Apum meg konkrétan zokogott, amikor meglátta a pusztítást, amit a szomszéd kandúr a fürjeivel művelt.

Gyerekkorom óta állatok között élek, együtt a természettel, nem egy angol gyepes házból osztom az észt, mert dühít, hogy egy macska átsétál a kertemen.

De felőlem most már mindenki szélnek eresztheti a cicáját, engem nem zavar. A kutyáim csak a saját macskámat tűrik a kertben.

2019. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
94%
Nekem 2 bentim van. Egyrészt nem szeretném ha elütné őket egy autó, megmérgezné őket valaki, vagy egy kutya áldozatai lennének. Másrészt van a kertben madáritató és etető. És bizony nagyon utálom, amikor a szomszéd macskája átjár és terrorizálja a "cinegéimet". A kutya nem mindig van a hátsó kertben, így a macskái átjárnak néha-néha. És macskatartóként nem örülök neki, ha a veteményesembe szarnak vagy ha a madárfészket piszkálják. Nyilván nem bántom őket, mert eszembe sem jut, a szomszédnak a jó édes anyját, amiért az ivaros Bercikéje szerinte szabadságra vágyik.
2019. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
42%
# 23: Sajnálom a csibéket, de a róka, a nyest, a menyét is elviszi... nálunk pl. azoktól kell félteni a madarakat, nem a macskáktól! Ha egy árva kijáró macska sem lenne a környéken, akkor is veszélyben lennének!
2019. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
91%

" Sajnálom a csibéket, de a róka, a nyest, a menyét is elviszi"


Na de nem fényes nappal!

Ellenük jól záródó ketreccel, óllal lehet védekezni.

Mert ugye estére illik bezárni a baromfit (is).


De a macska fényes nappal vadássza le a legelésző szaladgáló kiscsibéket.



Átéltem kisgyerekként, hogy reggel van csibe, délután nincs csibe...

Pár naposak voltak.

Még megdögönyözni sem volt időm, mert napközben óvodában voltam.


A mai napig nem hevertem ki azt a sokkot. (kb 28 éve történt)

A szemem előtt van a zöld M30-as rekesz, ami alatt voltak a kotlóssal, de a macska a kotlós alól szedte ki a csibéket...


Akkor olyan is volt, hogy a kerti tóból az aranyhalakat halászta ki a macska.


Mostanában a veteményesben, frissen rostált komposztban hagyja ott a "nyomát".

Nem egy nagy élmény belemarkolni.

A teraszon nem lehet kint hagyni semmit, mert lepisálják.

Nem lehet nyáron nyitott ablaknál aludni, mert a teraszon kufircolnak elképesztő hangokat kiadva.


Szomszédnak a papagájait riogatja a kerti volierben.

Gondolom mennyire használ a szaporodási időszakban 1-1 durva sokkolás.



A feketerigó fiókákat is rendszeresen felfalták a macskák.



De olyan is volt, hogy bejött a házba és az asztalon a tányéromból ette a csirkecomb csontját, amit meghagytam.

2019. febr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
83%

"Szerintetek nem kéne betartatni valahogy az emberekkel ezt a törvényt?

Pl. magas bírságokkal?"


Vagy pl befogással és sintértelepre szállítással.

Még mindig humánusabb megoldás, mint egy pár díszmadaras, akinél ott van a volier mellett a tányérvas vagy a mérgezett csalétek.

2019. febr. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
3%

#3 macskákat nem kötelező chip-elni!

Ennek ellenére, a kint járkáló macskák legtöbbször valóban kóbornak minősülnek. De ki, hogyan és miért vinné őket, és melyik menhelyre? Mindegyik fullon van a leadott és a kóbor kutyákkal, felesleges szaporulatokkal, stb. Majd pont mások kijárós macskáit kezdenék el gyűjtögetni, 0 hellyel és minimális adományokból.

2019. febr. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Most az, hogy a macskák ilyenek és szükségük van több kilómétert bejárni, meg szocializálódni egymással nem érv, nert ilyen formában nem igaz...

A kutyára is lehetne ezt mondani.


Ugyanúgy, ha kiengednék falkákba rendeződnének, a különböző falkáknak meg lennének a maguk területeik, vadásznának és több kilóméteres körzeteket járnának be... Harcolnának is.


Ha a macskáknak falkáik a klasszikus értelemben nincsenek is, minden más igaz rájuk is. És néha egymást is összeverik, sérüléseket okoznak...


Mindkettő egy háziasított állat és egészen másképpen viselkednek ha az ember foglalkozik is velük, XXI. századi módon. A macskákkal egyelőre sokkal kevesebben foglalkoznak így, ezért is maradt meg jobban a mai napig a vadabb arcuk is, de ez a mai világgal nem kompatibilis.

Vidéken sem.

Nem tarthatod már haszonállatként egerészésre, mert ha nem is kifejezetten a macskának, de tuti hogy tettek ki valamilyen rágcsálónak mérget, vagy rókának, esetleg csapdát. Akkor tarts inkább valamilyen erre a célra kitenyésztett kutyát, de az sem sokkal jobb, annyival csupán, hogy könnyebb a telken tartani. De az sem véletlen ám, hogy az ilyen célra "kifejlesztett" fajták magas százaléka már társasági kutya.

Az emberiség már túl van azon a szakaszon, hogy egy megmérgezett macskát járulékos veszteségnek nevezzen, vagy sz.rjon rá, mert az amúgy is csak egerészésre volt.

Már szerencsére törődünk az állataink érzéseivel is, vannak állatvédelmi törvényeink.


Egyébként sok más munkát sem végeznek ma már az állatok, a kutyák sem őriznek házat, mert vannak hatékonyabb riasztó rendszerek... A személyes védelmre való használatot pedig konkrétan az állatvédelmi szabályok, illetve a BTK lehetetleníti el, mert már van hatékonyabb módszer.

2019. febr. 28. 06:32
 30/36 A kérdező kommentje:

A menhelyeknek nem minimális adómányokból vannak, csak a kisebbek, melyek amúgy pont a jobbak általában...

A nagyobbak csak az adók 1%-ából 100 milliókat kapnak, + azért elég sok étel adományt. Több online állateledel bolt is rá állt a támogatásukra.

2019. febr. 28. 06:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!