Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy állát, azaz macska sem...

Egy állát, azaz macska sem mászkálhat a telken kívül! Szerintetek nem kéne betartatni valahogy az emberekkel ezt a törvényt?

Figyelt kérdés
Pl. magas bírságokkal?
2019. febr. 27. 14:58
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy előttem már írták, a róka és a nyest éjszaka vadászik. Felénk is járnak. A kutyák jeleznek, ha arra járnak.

A tyúkok ólban vannak éjszakára, oda nem tudnak bejutni a ragadozók. A kotló és a csibék is egy külön, zárt épületben vannak. De napközben nem tarthatom őket ablaktalan kicsi helyen. Márpedig a macskák simán jöttek-mentek nappal is.

Én semmilyen állatot nem bántok, de ismerek olyat, akinek elege lett a macskákból és rak ki az udvarára mérget. Bizonyítani nyilván nem tudom, csak sejtem, hogy ő az, aki megritkítja a macskaállományt. Én a magam részéről inkább a telken belül tartom a cicámat, minthogy másnál kárt okozzon, elüssék, vagy méregtől kínok között elpusztuljon.

A macska egy jópofa állat, én imádom őket. Hihetetlen egyéniségek. De mivel sok a felelőtlen gazdi, aki nem ivartalaníttatja a cicuskáját, hagyja elszaporodni és csatangolni, szabadon "gyilkolászni", ezért rengetegen utálják a macskákat.

2019. febr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Nem értem miért lett lehúzva a válaszom.

Holott nagyon szeretem a cicákat és én is utálom ha kiengedik őket kóborolni.

Az enyémek is mindig csak bentiek voltak, és chipjük is volt.


A 3as válaszolóra reagáltam, hogy nem az a járható út amit ő mond.

Nagyvárosban oké, hogy azt a pár kinti macskát be lehetne vinni a menhelyre, de nálunk vidéken kb minden macska kinti vagy kijárós, a menhely is tele, ki és hova vinne több száz macskát? Eleve a menhelyek önkéntes alapon működnek, az önkénteseknek pedig munkája van emellett, nem érnek rá macskákat gyűjtögetni az utcán.

2019. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
5%

Igaz, de ezen kéne változtatni.

Ugy, ahogy a kutyáknál már megcsinálták.

Legyen kötelező a chip.

Nyilván kell átmeneti időszak, de utána sokan szívesen begyűjtenék a kertjükből a macskákat.

Ha nincs hely a menhelyen, akkor mehetnek a fehérjefeldolgozóba...

2019. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
24%

Megkérdeztem a településünk jegyzőjét, mint jogalkalmazót. Egyértelműen közölte, hogy a macskákat NEM KELL telken belül tartani. A törvény a fajnak és egyednek megfelelő tartási körülményeket ír elő, és a macskák esetében ez nem jelenti a telken belül tartást.

(Mivel a települési jegyző hatásköre, hogy állattartási szabálysértések esetében eljárjon, ezért a jogértelmezése a mérvadó. Legalábbis nálunk ez a helyzet.)

2019. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

# 34

ez így oké


De mi van, ha baja esik a macskának és valaki feljelent?

A bíróság is biztos hogy felelős állattartásnak fogja minősíteni a "félvad" tartást?

2019. márc. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
69%

Nekem mikor 2-3 cicám volt, kinti-bentiek voltak.

Utána többször találtam kidobott, sérült cicákat, akiket befogadtam, így megnőtt a létszámuk.Ennyi kijáró cica esetén már nem lehet hogy átjárjanak szomszédba.Benti cicák lettek.Ez viszont rossz volt nekik, folyamatosan ki szerettek volna menni a szabadba.A lakást is tönkretették unalmukban.

Ezért csinálni kellett neki egy biztonságos kifutót az udvarra,így ki tudnak menni,de senkit nem zavarnak, őket sem éri baleset, mérgezés.Mindenkinek ezt javaslom, ha tud, áldozzon rá.

2019. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!