Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadott vemhes macskával...

Befogadott vemhes macskával mit kezdjünk?

Figyelt kérdés
Ideszokott hozzánk egy nőstény macska, eddig próbáltuk elzavarni, de fél év után feladtuk, és engedtük, hogy nálunk aludjon és egyen. Úgy döntöttünk, ivartalanítjuk, jövő hétre már kértünk is időpontot az állatorvostól, de nagyon úgy néz ki, hogy már vemhes, mert nagy a pocakja és mintha a mellbimbói is egyre duzzadtabbak lennének. Nem szeretnénk még több macskát, mert már így is sokan vannak, és pont így lett hirtelen 4 macskánk, megjelent a kertünkben egy nőstény macska, befogadtuk, majd egy hónap múlva már 4-en voltak... Nagyon szeretem őket, ezt a gazdátlan macskát is befogadtuk, etetjük, de mit tegyünk, ha tényleg vemhes?
2019. márc. 2. 13:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ezt a videót én is láttam. :( Leginkább az bánt, hogy nem szívesen döntenék a cica helyett. Persze tudom, ő nem tudja megmondani, mit is csináljunk, de mégis csak nehéz más élőlény helyett ilyen fontos kérdésben dönteni.

Ha voltunk állatorvosnál, megírom, mi lett a vége. :)

Nagyon szívesen felnevelném a kiscicákat, nem arról van szó, csak egy kicsit sokan vagyunk már. Én legszívesebben hagynám megszülni, de meglátjuk, mit mond majd az állatorvos.

2019. márc. 2. 21:51
 12/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lenne gazdi a kiscicáknak, de:

Sokszor kerestem már kiscicáknak gazdit, nem mindig sikerült. Az is benne van a pakliban, hogy néhány bizony elpusztul és nem éri meg az elválasztást.

Ami pedig az érzelmeket illeti: az anyamacska a 12 hetes kölykeit már úgy zavarja el, hogy rossz nézni. Nem olyanok ám, mint az emberek... ha már megelégeli a szoptatást, simán elkezd újra tüzelni, akár még szoptatás alatt is (volt ilyen befogadottunk, őt tüzelve kellett vinni ivartalanítani, úgy szoptatott, tapasszal a hasán).

A legegyszerűbb tényleg az lenne, ha ivartalaníttatnád, különben könnyen lehet, hogy a nyakadon marad pár macska, utána őket is viheted ivartalaníttatni...

2019. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
12-es, igen, ezzel tisztában vagyok, mert egyszer már végigmentünk ezen, az anyamacska még mindig szoptatott, amikor már ismét el kezdett tüzelni, úgyhogy vittük ivartalanítani, amint lehetett, kb. amikor már 5 hónaposak voltak a kicsik, mert ekkor már hozzászoktak más táplálékhoz is. Aztán amint lehetett, őket is mind ivartalanítottuk.
2019. márc. 3. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!