Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Több macskások, ti hogy etettek?

Több macskások, ti hogy etettek?

Figyelt kérdés

Két cicánk van, a második nemrég költözött be, ezért még új nekem a dolog, nem találtam megoldást.

Ahonnan elhoztuk (felnőtt), azt mondták, hogy nem dézsmál, elég volt az elején néhányszor odébb tessékelni, hogy mi az övé, és ennyi.


Na most, a másik cicánk jóval kisebb testű (alig 3,5 kiló), madárétkű. Eszeget egy kicsit vacsorára, majd rájár éjszaka, és talan hajnalra elfogy a kaja... Szóval falatozgat.

Nedvestápot csak vacsorára kapnak, amolyan nasiként a száraz mellé, azzal is ezt csinálja, kétszerre eszi meg legalább.


Az új cica viszont zabálós. Az a fajta macska, aki rádveti magát, hogy tedd már le a kaját.

Az első napokban elzavartuk a másik macska táljától. Végül a tálat át is helyeztük a règi cica "területére", kedvenc fekhely stb közelébe, hogy messze legyen egymástól a két tál, és egyértelműsítsük az újban, hogy nem az övé.

De ez sem érdekli igazából, csak pàr napig működött, amíg kerülték egymást az ismerkedésnél. Ha rászólok, otthagyja, de utána ugyanúgy megy vissza. Tegnap már az se érdekelte, hogy ott ülök mellette.


Pedig amúgy az ő tálja is tele, csak este nyilván a nedves izgatóbb. A szárazból is kiválogatja a finomabb falatokat, a maradékot otthagyja, és inkább enné a másikét.

Ez a kis lüke meg alapvetően hiába domináns vele, ha a kajájàt eszi, csak bámul, és nem zavarja el...

Éjszaka meg nem leshetem, hogy mikor eszi el előle, viszont ezáltal a kisebbik cicánk majdhogynem koplal, a töredékèt eszi a megszokottnak. Már azt csinálom, hogy vacsoránál megfogom és a tál elé teszem, hogy most egyél, de nála ez ugye csak pár falatot jelent...



2019. márc. 17. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne ajtóval elválasztani a két macskát, vagy hasonló módon lehetetlenné tenni hogy a másik hozzáférjen a régi cica táljához.


Az egyik ismerősöm ideiglenes befogadó volt, volt egy kisebb szobakennele (nagyobb szállítódoboz is megteszi) ahol a saját macskáját etette. Sok ex-kóbor volt nála, akik falánkak voltak, de a cica nyugodtan tudott enni elzárva.

2019. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Eleve a legrosszabb gyakorlat kint hagyni a macska előtt a kaját, mert ezzel pont azt tanulja meg, hogy bármikor ehet, mindig lesz kaja. Pontosan ezért nem izgatja ha a másik eszik a táljából, mert ha eddig is volt mindig kint kaja, miért aggódna bármiért is.

Szóval először ezen változtassatok, mert ha nem vagytok következetesek, akkor sosem lesz rend és a régi cica sem fogja megtanulni, hogy akkor egyen amikor van kaja és az új cicával is lesznek komoly bajok és viselkedési problémák ha mindig "rugdalni kell" etetésnél.

2019. márc. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
A macskáim tudják, hogy mikor kapnak enni, reggel és este. Harangszóra kapják az adagjukat, amit elfogyasztanak, ha nem, akkor elveszem, és majd csak reggel kapnak. Így rájönnek, hogy érdemes megenni, mint éhezni.
2019. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem "mindig" van előtte étel. Reggel és este kap/kapnak, testsúlyának megfelelően kimérve és adagolva. Ha elfogy, akkor nem kap másikat a következő etetésig - márpedig el szokott fogyni, csak nem habzsolva, hanem többször lép vissza enni. Szerintem ez teljesen normális, az egerésző macska is több alkalommal eszik, a sikeres vadászatok arányában. Egy macskának jóval kisebb a gyomra, mint egy kutyának, nem arra van kitalálva, hogy egyszerre megtömje.


A különválasztás sem működik, egy az élettere a két macskának, lakáscicák, nem kijárósak. A fent leírtak értelmében pl éjszakára ki kéne zàrnom az új macskát, meg úgy általánosságban, amikor mem vagyunk otthon. Ezzel nem segíteném elő az összeszokásukat sem, csak plusz konfliktusoknak adnék teret.

2019. márc. 17. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanerre a problémára csak a microchipet felismerő és arra kinyíló etetőtál volt a megoldás (SureFeed a neve) Bár elég drága, de egyszerűen nem tudunk már mást csinálni, már el is kezdett fogyni a nagycicánk a heteken át tartó koplalástól.

Ez a tál amúgy azért is jó, mert légmentesen zár és sokáig friss marad benne a nedves és a száraz eledel is.

2019. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért a vadászó, egerésző macskának kicsit más a pszichológiája, mint az otthon tartott etetett macskának, szóval fölöslegesen kevered ide, ez nem ugyanaz a témakör.
2019. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pont megtudja tömni a hasát, akkor lenne igaz amit mondasz, ha két székelés között enne egyszer. Nyilván kêpes annyit megenni a macskáknak kêpes erre a szervezete, a többi macskaalakú is tud ennyit enni, pl a hiéna egyszerre 14 kg-t is tud ahhoz képest, hogy 25-45 kg az állat
2019. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A pszichológiája lehet más, de macskának macska mindkettő, a biológiai felépítése stimmel.

Leírtam, hogy megfogom a macskát és odateszem a tál elé, hogy egyen, ha vacsoraidő van. Eszik is. Keveset. Később újra eszik, hogy éhes. Annyit kap, ami neki elég.

Most mit csináljak, kötözzem ki és tömjem kiskanállal, hogy márpedig most kell enni? :/


Abban egyetértek veled (vagy aki azt válaszolta fentebb), hogy a korlátlan mennyiségű táp nem jó, ezért azt nem is érezném megoldásnak, hogy többet teszek ki eléjük. Az új macska is annyit kap, amennyi való neki, nem làtnám értelmét felhizlalni, mert nyilván több kajánál többet akarna lopni a másiktól, az meg senkinek sem jó.

De nem fogom makacsságból éheztetni, annak ugyanúgy nem làtom értelmét.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat. :)

2019. márc. 17. 12:55
 9/12 A kérdező kommentje:
A táltippet is köszönöm, utánanézek!
2019. márc. 17. 12:56
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A macskák többször esznek keveset, gyárilag úgy vannak összerakva. A többször az nem reggel és este, hanem még tobb, felnőtt korban is, tehát a n@ci módszerek annyira nem javasoltak. Van fent a neten állatorvosi tanulmány, mely összefüggésbe hozza a hugykő kialakulását a táplálék bevitellel es lebontásával, magyarul hogy a macska nem a biológiai ritmusának megfelelően eszik, hanem kevesebb alkalommal. Teljesen más így a táplálék lebontása, amely a lerakódásokat okozza. Meg kell keresni guglin.
2019. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!