Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Több macskások, ti hogy etettek?

Több macskások, ti hogy etettek?

Figyelt kérdés

Két cicánk van, a második nemrég költözött be, ezért még új nekem a dolog, nem találtam megoldást.

Ahonnan elhoztuk (felnőtt), azt mondták, hogy nem dézsmál, elég volt az elején néhányszor odébb tessékelni, hogy mi az övé, és ennyi.


Na most, a másik cicánk jóval kisebb testű (alig 3,5 kiló), madárétkű. Eszeget egy kicsit vacsorára, majd rájár éjszaka, és talan hajnalra elfogy a kaja... Szóval falatozgat.

Nedvestápot csak vacsorára kapnak, amolyan nasiként a száraz mellé, azzal is ezt csinálja, kétszerre eszi meg legalább.


Az új cica viszont zabálós. Az a fajta macska, aki rádveti magát, hogy tedd már le a kaját.

Az első napokban elzavartuk a másik macska táljától. Végül a tálat át is helyeztük a règi cica "területére", kedvenc fekhely stb közelébe, hogy messze legyen egymástól a két tál, és egyértelműsítsük az újban, hogy nem az övé.

De ez sem érdekli igazából, csak pàr napig működött, amíg kerülték egymást az ismerkedésnél. Ha rászólok, otthagyja, de utána ugyanúgy megy vissza. Tegnap már az se érdekelte, hogy ott ülök mellette.


Pedig amúgy az ő tálja is tele, csak este nyilván a nedves izgatóbb. A szárazból is kiválogatja a finomabb falatokat, a maradékot otthagyja, és inkább enné a másikét.

Ez a kis lüke meg alapvetően hiába domináns vele, ha a kajájàt eszi, csak bámul, és nem zavarja el...

Éjszaka meg nem leshetem, hogy mikor eszi el előle, viszont ezáltal a kisebbik cicánk majdhogynem koplal, a töredékèt eszi a megszokottnak. Már azt csinálom, hogy vacsoránál megfogom és a tál elé teszem, hogy most egyél, de nála ez ugye csak pár falatot jelent...



2019. márc. 17. 10:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést!


Ha valakinek van hasonló gondja a cicáival, továbbra is várom a tapasztalatokat, javaslatokat. :)

Hátha van még olyan, amire nem gondoltam.

2019. márc. 18. 00:34
 12/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is szemtelenebb volt a kandúr, a nőstény macska kajájához mindig odapofátlankodott. Én párszor rácsaptam a seggére, azóta nem megy. Én régen azt hittem a macskákat nem lehet fegyelmezni, de lehet, én vizet is szoktam a pofijukba spriccelni ha pl felmegy oda ahova nem kéne. Jó, nyilván 0-24 be nem vagyok ott, de jóval kevesebbszer sumákolnak.
2019. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!