Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim fején/homlokán a...

A macskáim fején/homlokán a fűlnyílástól a szemöldökig van egy majdnem teljesen kopasz folt, mindkét füllel szemben. Mi ez?

Figyelt kérdés

Egy pici rövid szőr azért található ott is de rendesen kilátszik a macskák bőre azon a részen... A fülük amúgy tömve van sűrű szőrrel, meg rendben van a szőrük mindenhol máshol... Még a fülük hátsó részén rövid eléggé a szőr, de ott a sűrüség rendben van.


Mindig is így volt, kiskorukban is. Nem tudom hogy ez normális e.

2 és 3 éves, ivartalanított szoba cicák, egyszer voltak oltva kombival, veszettség ellenivel, meg még mással is, de az most nem jut eszembe... Talán macska nátha ellenivel.


Nagyon minőségi száraztápot kapnak, amerikából rendelem nagyobb kiszerelésekben.

Nedvesből csak 2-3 naponta kapnak, közepes minőségűt, azt a DM-ben veszem...


Kapnak havi egyszer nyers csirke/pulyka/kacsa szívet/májat és nyers tojássárgáját.


Néha legelnek macskafüvet, illetve még lazacolajat is kapnak... Mindig 8 hétig adom nekik, kúraszerűen aztán 8 hétig nem, majd újra.


Igazából nincs semmilyen problémájuk, nem is vakaróznak sokat, vagy ilyesmi... Csak nem tudom, hogy ez a kopaszság azon a részen mennyire normális.

Amúgy testvérek, úgyhogy gondolom lehet sima genetikai dolog is.


Más macskáknál is van ilyen?

Szerintetek miért lehet?


2019. ápr. 6. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Allergia tán. Allatorvos a tuti.
2019. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Elvileg hipoallergén a táp...

Meg eddig bármit adtam nekik soha nem javult, vagy romlott a dolog.


Ezzel biztosan nem leszek népszerű, de nem szívesen fizetek azért olyan 8,000 forintot, hogy ránézzen 1 percig az orvos, aztán továbbra se legyek 100%-ig biztos benne, hogy mi is ez.

Ugyanis az oltásokkal is mondhatni átvert az orvos... Nem bánom, hogy megkapták, mert végülis jó, de ott akkor azt mondta nekem kerekperec az orvos, hogy ez mind kötelező oltás.

És hát ez hazugság volt, mint azóta megtudtam.

2019. ápr. 6. 22:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden macskánál olyan, csak a sötétszőrűeknél feltűnőbb. Vsz. amiatt van, hogy a hallása tisztább legyen.
2019. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Macskáknál egy oltás sem kötelező, az tény, de ha adsz nekik, a kombinált az alap, amit "muszáj" szobacicának is. Ebből van kiskombi és nagykombi, ezen túl a veszettség. Kijárós cicának pedig vannak ezen felül is oltások, de azok benti cicának nem feltétlen kellenek.

Szóval a doki nem vert át, csak megfelelően ellátta a macskáidat.


...amúgy az megvan, hogy az oltásokat évente kell ismételni? Az "egyszer valamikor kaptak valamit" nem jelent semmit.


Kérdésedre válaszolva: a kevesebb szőr ott normális, vedlési időszakban feltűnőbb lehet. Ha teljesen kopasz, az lehet gond, de akkor lenne egyéb tünet is, pl. vakarózás.

2019. ápr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ennek részletesen utána jártam és nem kell évente ismételni...

Mar ha egyszer a szervezetükbe került, akkor valamennyi védelmet nyújt.


Nem akarok szobacicánál ilyen hülyeségekre költeni, ha nem kötelező, inkább táplálom Őket normálisan, szerintem az jobb helye a pénznek.

2019. ápr. 6. 23:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindegyik macskának ilyen.
2019. ápr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

Uristeen te el is hiszed amennyi ostobaságot itt össze hordasz???


Évente kell oltani, SAJNOS itthon nem kötelező,de erősen ajánlott és kell is, szobacicáknak is.

Negyed évente féreghajtás, és nem havi 1x hús, hanem heti többször is!



A lazacolaj teljesen felesleges, ha normálisan etetnéd, és normálisan gondoskodnál róluk! Akkor a szőrük sem kopna ki talán, nem?!

Az orvos nem húz le, látszik fogalmad sincs semmiről.

Ez vagy kamu kérdés, vagy tényleg ennyire hülye vagy...és még el is hiszed magadról,hogy jól csinálod a dolgokat, ez külön vicces.:DD

2019. ápr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az állatorvosok magas százaléka NEM ajánlja a BARF, illetve Prey etetési módszereket.

Egy minősségi száraztáp mellett a rendszeres hússal való etetés pedig komoly problémákat okozhat, többek között azért mert teljesen más az emésztési idő.


Meséld már el nekem, hogy mit is ad nekik az éves oltás, hogyha egyszer rohadtul szobacicák a cipőmet pedig mindig az ajtó előtt letisztítom? Ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy az éves oltás 2.5-3 évig elég a valóságban!

2019. ápr. 7. 00:10
 9/14 A kérdező kommentje:

A lazacolajban jelenlévő dolgokat pedig kb. semmi nem tudja helyettesíteni.

A 8-8 hetes dolog azért kell mert a jótékony hatásai mellett az E-vitamin felszívódást viszont gátolja.

2019. ápr. 7. 00:11
 10/14 anonim válasza:
A szőr részre válaszolva, teljesen normális hogy ki van kopva, viszont aminaz oltásokat illeti, hacsak a cipődet nem úgy fertőtleníted mint orvosnál szokás akkor sajnos bármit bevihetsz, és hidd el egy felv/ fiv pozitiv macskát sokkal drágább mulatság kezeltetni, mint évente oltatni. Az egyetlen oltás amire tényleg igaz amit mondasz az a veszettség, benti cicánál arra valóban nincs feltétlen szükség
2019. ápr. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!