Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim fején/homlokán a...

A macskáim fején/homlokán a fűlnyílástól a szemöldökig van egy majdnem teljesen kopasz folt, mindkét füllel szemben. Mi ez?

Figyelt kérdés

Egy pici rövid szőr azért található ott is de rendesen kilátszik a macskák bőre azon a részen... A fülük amúgy tömve van sűrű szőrrel, meg rendben van a szőrük mindenhol máshol... Még a fülük hátsó részén rövid eléggé a szőr, de ott a sűrüség rendben van.


Mindig is így volt, kiskorukban is. Nem tudom hogy ez normális e.

2 és 3 éves, ivartalanított szoba cicák, egyszer voltak oltva kombival, veszettség ellenivel, meg még mással is, de az most nem jut eszembe... Talán macska nátha ellenivel.


Nagyon minőségi száraztápot kapnak, amerikából rendelem nagyobb kiszerelésekben.

Nedvesből csak 2-3 naponta kapnak, közepes minőségűt, azt a DM-ben veszem...


Kapnak havi egyszer nyers csirke/pulyka/kacsa szívet/májat és nyers tojássárgáját.


Néha legelnek macskafüvet, illetve még lazacolajat is kapnak... Mindig 8 hétig adom nekik, kúraszerűen aztán 8 hétig nem, majd újra.


Igazából nincs semmilyen problémájuk, nem is vakaróznak sokat, vagy ilyesmi... Csak nem tudom, hogy ez a kopaszság azon a részen mennyire normális.

Amúgy testvérek, úgyhogy gondolom lehet sima genetikai dolog is.


Más macskáknál is van ilyen?

Szerintetek miért lehet?


2019. ápr. 6. 22:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nincs kikopva, nem kopaszodik, ilyen.


A mi cicáinknak is ilyen.

A fehér-tarkán csak akkor lehet észrevenni ha közelről figyeled, a feketén messzebbről is látszik.


Sőt, nagyszüleimnél anno rengeteg fél-kóbor tanyázott, nekik is mind olyan volt. Normális.

2019. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem akarok beleszólni de valóban az állatorvosok nagyrésze potenciálisan fejhetonek tartja a kacsa/kutyagazdakat. Én is hordam és sokszor az atkat sem mind tudta irtani. Szóval valódi baj esetén kell csak orvos!
2019. ápr. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az anyémnél is kicsit ritkább, de nem betegség. Az enyém Brit rövidszőrű. Kis pufi macifejű.
2019. ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem akarok beleszólni de valóban az állatorvosok nagyrésze potenciálisan fejhetonek tartja a macska/kutyagazdakat. Én is hordam és sokszor az atkat sem mind tudta irtani. Szóval valódi baj esetén kell csak orvos! A kacsa sem rossz ! Erre képes az androidos szövegjavítás ! :)
2019. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!