Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnék tenni egy nagyon...

Mit tudnék tenni egy nagyon apró kiscicával, akit nagyon nehéz gondozni?

Figyelt kérdés

Szóval, nem olyan régen egyik családtagom rábukkant erre a kismacskára, akit nem rég szült a felnőtt macskánk. Nem volt hajlandó etetni/törődni vele (első terhessége, nem tudom ez magyaráz-e valamit). Azóta próbálom én és a családtagjaim gondozni őt. A gond ott kezdődik, hogy nagyon macerás vele törődni. Nem tud magától vizelni, törölgetni kell alul hogy ez sikerüljön neki. Étel ként csak tehéntejet tudunk neki adni, mivel más nincs kéznél, ahol pedig lakom nincs állatpatika/állatorvosi rendelő. Van egy olyan érzésem, amit az internet beigazolt, hogy nem igazán tesz jót neki a tehéntej. A gond az, hogy folyton nyávog, éjjelente nem lehet tőle aludni, nincs vele mit kezdeni. Hiába ringatom, simogatom, etetem, pisiltetem, folyton nyávog torkaszakadtából. Egy fajta utálat is kialakult bennem, mivel semmit nem lehet vele tenni. Van valakinek valamilyen ötlete, hogy tudnék házilag csinálni neki olyan tejet ami nem erős, vagy hogyan nyugtassam le? Volt már macskám, de a dolgokat mindig az anyamacska intézte eddig. Sajnos most nem így van, én pedig kezdek kiakadni teljesen. A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.


(Azoknak, akik fognák a fejüket valami miatt amit esetleg rosszul csináltam, elárulom, ismét, hogy sosem volt még arra szükség hogy újszülött macskát neveljek.)



2019. ápr. 15. 16:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Rendelj a netről macslatápszert.

Van olyan oldal ahol másnapra ott van .

Persze ha él még addig.

2019. ápr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Keress szoptatós anyamacskát, hátha elfogadja, esetleg add oda allatvédő szervezetnek.
2019. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezek közül sajnos egyik sem fog menni. Nincs sajnos gondozó macskám, tápszert meg nem rendelhetek, sajnos.
2019. ápr. 15. 16:41
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Tedd fel facebookra, keress meg állatmentőket, akik tudják gondozni, ha már te képtelen vagy rá. A felnőtt macskádat ivartalanítsd, amint lehet. Nem állok neki papolni a felelős állattartásról, de azért gondold át, hogy mégis mi szükség volt erre...
2019. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy Frenssnapfban vagy állatpatikában van macskatápszer,de két-három óránként kell etetni vele.
2019. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van azoknak akik azt írják vidd el állatmentőknek. Addig pedig inkább rendes ember-babáknak készült tápszer csak hígan! Az sem jó(!) csak legalább egy fokkal jobb mint a tehéntej. Gyógyszertárban és drogériákban is lehet venni, gondolom azért az csak van ott ahol laksz. Amit tudsz a megnyugtatásáért tenni az az, hogy meleg helyen tartod, és sokat simogatod. Azt írod kialakult benned utálat... hát képzeld el akkor mi alakulhatott ki abban a szerencsétlen macskában... rémült, fáj a hasa a tehéntejtől, hiányzik neki az anyja ->ezért nyávog olyan hangosan. Szép dolog, hogy nem hagytad magára, és ha már ezt megtetted, akkor ne itt add fel. Tedd fel internetre tényleg, hogy szoptató anya-macskát keresel, vagy vidd állatmentőkhöz. Ha ezt így folytatjátok nagyon hamar meg fog betegedni.
2019. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Hagyjuk már, hogy nincs patika, se állatorvos!

Akkor a faluban (mert gondolom ott élsz) SENKI nem tarthatna állatot, hiszen felelőtlenség volna, bármi történhet. Biciklire kell pattni és elmész a legközelebbig.


A tehéntej pedig méreg számukra, csak a macskatápszer vagy a kecsketej jöhet szóba!

Falun kecske biztos van, oda is elbandukolhatsz és kérsz egy kevés tejet.


Közben SOS keress egy állatvédőt a közeledbe, hívd fel és mond el, hogy nem tudsz róla gondoskodni

Azt inkább ne említsd, hogy a te macskád ellett...találtad és kész.

2019. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha ennyire hatalmas teher törődni azzal a nyomorulttal, akkor mi a francért nem lett ivartalanítva az anyamacska?


Keresd meg az állatmentőket és add oda az anyamacskát is, nyilvánvalóan képtelenek vagytok gondoskodni róluk.

2019. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor született? Az anyacicának vajon van még teje? Nem lehetne valahogy rávenni, hogy engedje szopni?

Az egyik cicámat vemhesen találtuk, valószínűleg az első alom volt neki két kiscica. Nem tudta, mit kell csinálni, csak nyalogatta őket. Én tettem a cicijére a kiscicákat az első 1-2 napban, közben simogattam az anyacicát, hogy fekve maradjon. Aztán észrevettem, hogy nem is pisilteti őket, így azt is én csináltam párszor, amikor éppen mosdatta őket, mire rájött, hogy mi a teendő. Ez idő alatt ki sem engedtem a szobából, ahol volt (a lakás legfélreesőbb pontja, senki se ment be oda, csak én), csak amikor evett vagy wc-re ment. Az első vemhesség gyakran problémás, de némi odafigyeléssel még a vonakodó anyacicákkal is meg lehet oldani, hogy gondozzák a piciket. Korábban már voltam hasonló helyzetben, amikor még a szüleimmel laktam, a szülésnél is ott voltam mindkét macseknál.

2019. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicával?
2019. ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!