Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 napja elkoborol a cicánk...

László Hortenzia kérdése:

3 napja elkoborol a cicánk esély van még rá, hogy előkerül. Ivartalanított lány cica 11 hónapos. Meddig szoktak a cicák elkoborolni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 13:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Több csoportba is be lett rakva. Igazából benti cica, néha szokott menni mióta ilyen jó idők vannak. De bejőtt mindig enni, inni, pisilni. Minden este bejött. Kedd este párom nem hozta be mert elszalad előle. Gyerekek meg nem voltak itthon. Én meg dolgoztam és 10órakor mikor haza értem hiába hívtam nem jőtt elő. Fél1-ig hivogattam de hiába. 1x aludt kint mikor a bagzása volt mert már a 4. Nap után nem tudtunk aludni ez miatt. Akkor nem ment el reggel az ajtó előtt feküdt. Azt gondoltam mikor eltünt, hogy biztos a tetőn alszik, persze ott is kerestem lámpával hiába,de reggel mikor hivogattam nem jőtt elő. Tudtam, hogy elkoborolt sajnos. Remélem elő kerül, család tagnak számítot nálunk, nagyon hiányzik a gyerekeknek is de főleg nekem mert a nap részében velem volt mindig. Bármit csináltam búj dörgölödött a lábamhoz. Munkából haza jőttem jött elém a lakásba mikor hallota este hogy nyilik az ajtó. Mindig simogattam, öleltem, köszöntem neki. Napok óta csak sírok bárhova nézzek mindenről ő jut az eszembe. Kisebbik lányom mindig vele azóta mióta nincs nyugtalanul alszik fogolodik az ágyba nagyon hiányzik neki 😢
2019. ápr. 19. 23:01
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyobb távolságra is keressétek/plakátoljatok. Ha benti cica, akkor nagy rá az esély, hogy valahova bekéredzkedett. Nálunk volt olyan, hogy hozzánk bejött egy cica, teljesen otthonosan érezte magát, és másnap láttam, hogy plakáton keresik. Kb. 5-6 utcányira lakunk az otthonától. Ismerős cicája meg a mezőn tévedt el és amikor meglátott egy embert, hazáig követte. (Úgy derült ki, hogy pont annak az egyik barátját pécézte ki magának, akitől elkóborolt.)

Esély mindig van, hogy előkerül! Drukkolok!

2019. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A 4es és véletlenül a 6os válaszoló vagyok. Miért kellett lepontozni? 11%ot esett az értékelésem -.-“
2019. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

4 válaszolónak nem pontoztalak le!!!!! Mindenkinek a zöldt nyomtam mert hasznos információt adtatok. Ha meg igen akkor az véletlen volt bocsi.

A 6 válasz meg az enyim volt!!!!

2019. ápr. 22. 10:58
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem akarlak lehangolni, de ugyanez történt a 4 éves ivartalanított cicámmal. Nézz körbe a környéken, mindenhol de ezt már leirták, mi sajnos ezt nem tettük meg mondván majd előkerül.. Hát nem. Mi is azóta az új cicánkba tetettünk chipet így még tudjuk nézni hogy hol van ha eltűnik.
2019. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De! Hallottam már olyat hogy macskák 4-5-6 hónap után kerültek elő. Bár erre alig van esély.. de ebben a világban bármi megtörténhet. Én is hazavárom az én kedves Cirmimet igaz, hogy hónapok óta eltűnt, de én mindig várni fogom :). Nagyon sok szerencsét kívánok nektek. Csak egy percig se hitesd el magaddal, hogy veszett ügy!!! :)
2019. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15 "meg tudjuk nézni, hogy hol van, ha eltűnik"

Lehet én értelek félre, de a jeladós (GPS) nyakörv ad jelet az elem lemerüléséig. A chip úgy működik, hogy ha megtalálják az állatot és megnézik chipolvasoval, utána az állatorvosi adatbázisban ki tudják ketesni a chipszámot, oda van írva, ki a tulajdonos, és a telefonszám, és felhivják. Ha, egyáltalán néz benne chipet a megtaláló. A chipet nem tudod nyomon követni.


Egyébként keresni kell az elkoborolt macskát nem várni. Meg nem kell hagyni mászkálni.


Én nem pontoztam senkit, de a 4. vàlasz azért nem tetszett mert ez egy olyan laza legyintés, hogy 9. életük van, a macskákat Magyarországon még mindig fogyóeszköznek tekintik, elmegy, majd jön másik, nincs nagy becsülete, és nekem ez a válasz ezt juttatja eszembe. Mert azért kell tenni, hogy lelkiismeretesebben tartsák a macskákat az emberek, meg ezt a sok elavult mondást felejtsék el, mert egy macskának ugyanúgy fáj, ha megsérül, baja esik, mint egy kutyának, lónak, tehénnek, és nincsenek extrém túlélési képességei.


Ugyanezért nem "várjuk" a macskát, hanem keressük, mert lehet hogy baja esett. És nekünk TÖRŐDNI kell velük, nem várni, meg legyintgetni, hogy 9 élete van.

2019. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

3 nap még semmi, simán elmennek ennyi időre, bár inkább kandúroknál szokás ez.

Akkor kezdj el aggódni, ha már 1-másfél hét eltelik

2019. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!