Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy macskát, de az...

Szeretnék egy macskát, de az egyik lakótársamnak egyhe asztmája van?

Figyelt kérdés
Egy Ragdollt néztem ki magamnak, amiről néhány helyen azt olvastam, hogy mivel nincsen alsó szőrzete ezért nem annyira allergén. illetve gondolkoztam még egy légtisztító beszerzésén is

2019. ápr. 20. 13:44
1 2
 1/11 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
Szerintem ne gondolkozz! Az együttélésben a közös minimum a döntő. Kérdezd meg a lakótársadat! Amit mond, az legyen.
2019. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Én lennék a lakótársad, macskástól kivágnálak.

Hogy nem tudod te tiszteletben tartani más életét, magán szféráját.????

BIRKA!!!

2019. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis felvilágosítás. Nem a macska szőre okozza az allergiát, hanem a macska nyála. Mivel nyelvével tisztogatja magát, és a szőre nyálas lesz, az meg észrevétlenül szállingózik a lakásban az allergia ilyenkor jön elő.

Ha erősen allergiás vagy asztmás, akkor a kopasz macska mellett is befulladhat. Tudom tapasztaltam, hiszen nekem is van asztmám, és allergiás vagyok a macskára, kutyára.

Ragdoll cica a lehető legrosszabb választás lenne. Nagy cica, és a szőre folyamatosan hullik, vedlik, ezért heti 3-4 alkalommal kell fésülni, ápolni a szőrét. Mivel a ragdollt más néven rongycicának is nevezik, ennek oka az, hogy utál egyedül lenni. A napi 5-8 óra lakásban bezárást egyedül nem viselnék el. (ilyenkor tombol, szökik, tönkretesz dolgokat) Ha úgy érzi hanyagolva van, akkor jönnek az antiszociális viselkedései. ( máshová pisil, kakil stb)


Mint írtam a macska nyála okozza az allergiás reakciót. Ragdoll hulló szőre miatt állandóan tisztogatja, és ezért figyelned kell, hogy ne legyen állandó szőrlabda képződés. Megfelelő tápokkal segíthető.


Mielőtt bármilyen állatot magadhoz vennél tanácsolom a következőket.

1- Beszéld meg a lakótársaddal. Mond el az előnyeit, hátrányait, és úgy döntsetek. Igen van hátránya. Napi foglalkozás vele, ápolni a szőrét, alomtakarítás napi szinten, ha beteg orvoshoz vinni, így anyagi felelősség is. (nem olcsó)

2. Ha a lakótársad belemegy, és albérletben éltek akkor engedélyt kell kérned a lakás tulajdonosától is, hogy engedélyezze a macskatartást.

Ugyanis ha a tulaj nemet mond, nem mehet oda macska.

3. Előbb olvass, járj utána, hogy a te életviteledhez melyik macskatípus a megfelelő. Ahogy a kutyáknál is ha nem tudod a macska igényeit előteremteni, a macska kezelhetetlen lesz.

4. A macska 10-18 évig is a család tagja lesz. Ha olyan hosszú távú terveid vannak, hogy egyetem, külföld, akkor ne akarj még macskát, sőt semmilyen állatot.

Az állat felelősséggel jár.


Ja, és igen, van macskám annak ellenére, hogy asztmát vált ki, és előjön az allergiám is. De mivel nagyon sokat foglalkozom vele, napi szinten 2x is felporszívózom a lakást, és ha tisztogatja magát nem ölelgetem.

2019. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Vegyél /ki/ egyedül egy lakást és azt veszel, amit akarsz.


De utolsó genny dolog egy beteg emberrel kiszúrni pusztán hobbiból.


Társas helyre vagy közös megegyezés kell vagy akvárium a szobádba.

2019. ápr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
beszéltem vele, azt mondta hogy nem zavarja csak tartsam a szobámban. Viszont nincs nagy tapasztalatom macskákkal, de gondolom nem nagyon tetszene neki ha nem mászkálhatna a lakásban
2019. ápr. 20. 17:13
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Macska nem fog a szobádban maradni. Kell neki a mozgás, és lakáson belül mindenhová megy. Szerintem felejtsd el a macskát.
2019. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudsz macskát egy szobában tartani. Beteg ember mellé meg jó nagy kibarmolás
2019. ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz 1 kis szobában bezárva tartani egy macskát! Ráadásul hogy gondoltad, ott lesz az almostál az ágyad mellett és szagolod? A macskaszőrt pedig kiviszed a ruhádon is. Majd ha befullad a lakótársad, akkor kezdhetsz sos gondolkozni azon, hogy hova passzold le azt a szerencsétlent...
2019. ápr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a lakótársad asztmás, mnem biztos, hogy a macskára is allergiás. Bizonyára kivizsgálták, és tudja mire érzékeny. Kérdezd meg!

Ha macskára (is), nem lenne jó ötlet a lakásba vinni egyet.

2019. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaszőrre, macskaszőrre szoktak tesztelni. Először is, albérletbe nem tudom miért kell macska, aztán majd fél év múlva hirdetni fogod. A macska 15-20 evig is él, talán ezt át kéne gondolni. Àllatos albérletet találni nagyon nehéz. Hogy megfelelő legyen árban, abban, hogy hol van, felszereltségben, katasztrófa. Annak kell majd alárendelni, hogy a macskát beengedjék. (Van itt a topicban egy kérdés, hogy miért adnak ki ilyen nehezen macskásoknak/ kutyásoknak albérletet). Mi lesz, ha elköltözöl innen? A macska lelkivilágárol hogy gondolod, hogy folyton cserélődnek majd a lakótársak, meg az albérletek, aztán egyszer jó esetben visszaveszi a tenyésztő, ha már nem tudod tartani? Tk-s ragdoll jó drága, ezen kívül, nem mindegy, mivel eteted. Egy jó minőségű konzerv 300,- Ft /darab, plusz száraztáp, plusz alom. A whiskas színvonalra ne vegyél macskát, gyakorlatilag az egy éhezés neki. Orvosi költségek, oltások? Chip, mert illene egy tk-s macsekot chippeltetni.

Szegény lakotársad, bocs, hogy nem vele kezdtem: asztmás ember mikor befullad, cseppet sem vicces. Még csak nem is rokonod, nem a testvéred, nem csinálhatod ezt vele.

A macska szőrre is lehet valaki allergiás, és a nyálában is van egy fehérje, amit allergiát vált ki, ez kettő külön dolog. A macskát nem tarthatod egy szobában bezarva 18 éven keresztül, mert az büncselekmény, amúgy hamarabb is meghülyül tőle. Nagyobb térre van szüksége, az egész lakásra. A szőre szállni fog a lakásban, csak mondom.

2019. ápr. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!