Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hete hoztam haza egy kiscicá...

2 hete hoztam haza egy kiscicát és elvileg allergiás vagyok rájuk, allergia vizsgálaton mondták. Hosszútávon lehet valami bajom tőle? Nem nagyon trüszkölök, csak kiütések jelentek meg rajtam!

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 14:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat! meg kicsit ugyérzem mintha legyengültem volna:D de ez nem hiszem,hogy tőle van
2010. júl. 6. 16:15
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Egy idő után rámehet a légző rendszerre és asztmát okozhat.
2010. júl. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Meg fox halni! Csak nem az allergiatol.

Valoszinuleg hozza fogsz szokni, mint en - ipari menyisegu macskat tartok, semmi bajom tole, pedig.

(Kiveve a macskaharapast - iiiigy feldagad - de ezt elkerulheto azzal, hogy nem szolgalom fel magam macskavacsoranak -_-! )

2010. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Az allergia oka a macska fehérje, ami leginkább a nyálban található meg, és a macskák a mosakodás során viszik fel a szőrükre. Erre megoldás ha többet fürdeted te a cicádat, többet takarítasz és a fresnapfban lehet kapni állítólag egy port, amivel ha beszórod a cicád, csökkenti a fehérje hatását.

Bár az orvosok véleménye megoszlik, én vagyok az élő példa, hogy a szervezet egy idő után képes ellenállni az allergiás irritációnak. Barátoméknak 2 macskájuk van amikor először mentem át, aludtam ott hát kb a taknyom-nyálam egybefolyt, rendszeresen ki kellett takarítani mindent ha én mentem át aludni. Ez 5 éve volt. Tavaly vettem észre, hogy már nincs semmi bajom és hogy képes vagyok együtt aludni a macskáival. Jelenleg egy abesszín cica boldog tulajdonosa vagyok, az allergiám 4 keresztről 2re csökkent, ami annyit jelent, hogy csak akkor kezd el folyni az orrom, ha játszás közben a cicám véletlenül belém kap a körmével. De vele alszok mindennap, az arcomhoz szokott bújni és semmi, egy orrfújás egy szemdörzsölés sem.

De ugyanez igaz a kutyákra is, 4 keresztesen voltam allergiás azokra is, majd Mamám kapott egy kutyát, én meg a gyerekkorom nagy részét ott töltöttem, tavaly az allergiavizsgálaton a kutyaallergiát már nem mutatták ki.

Az egész gyerekkoromat úgy éltem le, hogy anyukám óvott a szőrös állatoktól és én azt hittem nekem sose lehet már se kutyám, se cicám. Pedig minden gyerek kisállatot akar. Ne essen félreértés nem hibáztatom, csak azt tette, amit jónak gondolt. De most 21 évesen rájöttem, hogy milyen fontos, hogy szoktassuk magunkat, ahhoz ami irritációt vált ki belőlünk, és ha lesz majd kisgyerekem és esetleg ő is allergiás lesz, biztos hogy normális mértékben az állapotát figyelve, de kifogom tenni ilyen környezetnek, hogy minél hamarabb csökkenjen az allergiája és ne olyan reménytelenül gondolok a szőrös állatokra, ahogy én tettem kicsinek. Persze itt több tényező fontos, ha valaki pl. aszthmás is akkor ez nem megoldható.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!