Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mennyit takarítotok egy...

Ti mennyit takarítotok egy nap a macska/macskák után?

Figyelt kérdés
Nálunk két cica van, bent tartottak. Reggel felporszívózok, felmosok, majd délre ugyanolyan szőrcsomós és alomkavicsos lesz minden, és söpörhetek is fel. :/
2019. máj. 8. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alomdarabok nálam is gondot okoznak, a szőr nem annyira. Nagyon jó tápot kap és furminátorral fésülöm hetente egyszer és ez kb. elég is. Bár gondolom genetika is tényező itt.
2019. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni ilyen hálós kilépőt amit az alomtálca alá kell helyezni,és az gyűjti a kihullott kavicsokat.

Szőrgondra pedig furminátor,illetve (mivel nyár jön) akár hajnyíróval minimálisan levágva segíthetsz cicusodon. Valamint van az a kesztyű,aminek a belseje sörtés vagy ilyen kis rücskök vannak benne. Azzal kéne átsimogatni napi 1×,mert leszedi a fölös szőrt.


Egyébkènt nálunk lekövezett szobában vannak,így a kihullott köveket én csak felsöpröm :) meg felmosni is könnyebb. Esetleg ha már nagyok emelt falú alomtálcát vagy macska wc-t javaslok.

2019. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem eleget. :/ minden nap alomcsere és felsöprök. Kétnaponta kizárom őket a "wc-ből" amíg felmosok fertőtlenítővel.


Fél óra múlva olyan, mintha semmit nem csináltam volna. Ahogy tiszta az alom, valamelyiknek eszébe jut, hogy most kell kakilni. Akkor megint kikotorja. Gondoltam kicseszek velük és veszek ajtós macska wv-t. Ők csesztek ki velem, nem használták, hanem elépisiltek. :D


Már megfogadtam amikor el kellett altatni a 16 éves macskámat, hogy soha többet nem lesz macskám...aztán találtam egyet a folyóparton, egyet meg egy a szelektívben. -.-


Szerintem 0-24 lehetne takarítani. :D

2019. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3, ajtós wc-hez fokozatosan érdemes szoktatni őket, nekünk három állásba hajtható tetős van, néhány hèt alatt ment az àtállás, tető nélkül, felhajtott tetővel, félig lehajtva.... mikor már fixen ment, hogy igen, teteje van, de attól még bent van a kakilda, akkor tettük fel az ajtót is. :)


Alom ellen a tálca elé helyezett alomszőnyeg sokat segít. Ha nem akarsz rá költeni, mi eleinte pl egy kisebb fürdőszobaszőnyeget tettünk le, nyilván nem olyan jó, mint a cicalábtörlők, de így is rengeteget felfogott. (Mondjuk nekünk az egyik macska kijön az alomból és elkaparja a szőnyeget is, nála nem ér sokat, mert felfordítja... de azért a semminél így is több.)

Szőr ellen a furminator tényleg szuper, ha nem làtom nem hiszem el, ég és föld a különbség. Heti egyszer használva is annyit jelent, hogy nem naponta kell porszívózzak; elég heti kétszer. :)

2019. máj. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4! Próbálkoztam a fokozatossággal, de ahogy felkerül az ajtó, nem hajlandóak bemenni. Egyik sem. :(
2019. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!