Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elokerulhet meg a cicam?

Elokerulhet meg a cicam?

Figyelt kérdés
1 napja eltunt, kerti cica. Budapest kertvarosaban lakunk. Aludni bent szokott, de ha jo ido van, akkor kimefy. Tegnap hajnalba kiengedtem es azota nem jott, se reggelizni, se vacsorazni. Soha nem volt meg ennyit el. Nem birok aludni, rettegek, hogy baja esett. Kerestuk ejjel is, hivtuk, jartuk az utcakat a kornyeken, de semmi. Nekem o csaladtag, egyfolytaban sirok, van meg esely, hogy elokerul? 4 eves, nem ivartalanitott. (most szerettuk volna, nalunk meg csak 1 eve van, persze mar reg meg kellett volna csinalni, tudom...)
2019. máj. 9. 04:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Simán elkerülhet, ismerős cicája vidéken egy hét múlva került elő, neki kb 100ezer volt a csúnya combtörésének a kezelése. Azóta eltelt pár év, és eltűnt végleg. 4 év körüli volt, kijárós cicáknál kb ennyi az átlag életkor. Ha nem történt baja csak kolbászol, akkor előbb-utóbb hazakerül. Ha baja esett, akkor pedig valószínűleg nem látod többet.
2019. máj. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha előkerül csinápjatok neki egy zárt kifutót és azt javaslom hámmal sétáltasd naponta.
2019. máj. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Előkerülhet, egy nap még nem idő, főleg egy ivaros cicánál.

Fiú vagy lány?

2019. máj. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

A kandúrom ivaros korában egy hétre eltűnt. Simán elokerulhet még.

Viszont szerintem gondoljàtok àt a benti tartàst, kint csak felügyelettel legyen. Ha ennyire szeretitek, ahogy írod, mindenkinek jobb lenne. Kint ritkán élik meg a 10-15 évet. :( De persze ti tudjátok. Simán előkerülhet még.

2019. máj. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem történt baja, akkor akár 1-2 hét múlva is előkerülhet.
2019. máj. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon kotodom hozza, szerettem volna megcsinalni a keritest, de most nyaron koltozunk es mivel nem 2 ft, az uj hazba akartuk. El sem hiszem, hogy nem latom tobbe, teljesen magam alatt vagyok. Csak azert irtam ki, hogy kicsit megnyugtassatok, de erzem, hogy baj van es megszakad a szivem.
2019. máj. 9. 07:29
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze, én is el szoktam tűnni három napra, aztán végül előkerülök.
2019. máj. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Milyen nemű egyébként? Ivaros kandur simán elmehet egy napra csajozni.
2019. máj. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Még megkerülhet ha nem adod fel.Ne csak egyszer járd körül a környéket felületesen, hanem kezdd el újra.Ti utcátokban és kb.körbe legalább 5 utcányi területet át kell nézni, bokrokat, fák tetejét.Csinálj szórólapokat, sokat és az említett területen mindenhova tedd ki fákra, villanyoszlopokra, kerítésekre, szupermarketek, boltok ajtajára,stb.Ahol sokan látják.Adj fel helyi újságba hirdetést.Plusz ami még fontos:ezen a területen minden lakásba csengess be:kérdezd meg nem látták-e?Kérd meg, nézzék meg a kamrákat, pincét, stb.helyeket az udvaron, hátha bezáródott vagy beleesett valamibe.Ahol engedik, te is keresheted.Ahol nem jön ki senki, dobjál be a szórólapból a postaládába.

Ami még fontos:Van ez a Netboard-elveszett-talált állatok facebook oldal, oda tegyél fel hirdetést.Sokaknak így lesz meg az állata, hogy megosztják.

Nekem is veszett el cicám, 3 napig ezt csináltam amit leírtam, és 4.nap megtaláltam!Utolsó nap már nyoma volt, mert látták,volt aki m ondta a kertjükben a bokor alatt feküdt, volt aki mondta hogy az udvarukon a kutyájuk felzavarta a fára, ott ült 1 napig.Mindig mentem a mondottak alapján tovább, és éhesen, kimerülten,remegve megtaláltam.2 napig csak aludt és evett, meg bújt hozzám, ki se akart utána menni.

Mostmár nem járnak ki a cicáim,lakásba vannak és van nekik egy udvarrész bekerítve, teteje is van, oda kijárnak biztonságosan.

2019. máj. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Még előkerülhet. De lehet, hogy nem. 50%. Ha kiengeded a halálba, ne csodálkozz, ha egyszer nem jön haza többé. Ha családtag, vigyázz rá.
2019. máj. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!