Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica ivartalanítással kapcsola...

Cica ivartalanítással kapcsolatos kérdéseimben kérhetnék tanácsot?

Figyelt kérdés
3 éves fiú cicámat tervezzük a nyáron ivartalaníttatni.Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban tapasztalt gazdikhoz akik esetleg tudnak segíteni. Első sorban szeretném megkérdezni hogy a jelölgetéssel mennyire segít az ivartalanítás.Csökkenti a szagot vagy esetleg teljesen abba hagyja utána a jelölést. Szabadon bejárós cica így ez nagyon fontos kérdés. Eddig nem volt baj a jelöléssel mert csak az udvaron csinálta de idén bent is jelöl.Második kérdésem hogy az ivartalanítás után is fog e verekedni más kan macskákkal a területért vagy esetleg lenyugszik és abba hagyja, illetve amennyiben megtámadják képes lesz e még megvédeni magát a hormonok hiányában is. Mondjuk mivel elég nagy erős macska inkább ő az aki támadni szokott úgyhogy a kérdés első fele az ami jobban izgat. Továbbá nagyon aggódok a miatt is hogy a műtét után megeshet e hogy elveszíti a kis szemtelen egyéniségét amit annyira szeretek. Tudom hogy ez túl aggódásnak hangzik de nem szeretném ha megfosztanám a személyiségétől. Ti mit tapasztaltatok ilyen téren. Illetve utolsó kérdésem még az lenne hogy mivel ez előtt már sok macskám volt de még soha nem kellett őket ivartalanítani nem vagyok tisztában az árakkal. Titeket mennyiért vállat az orvos? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)

2019. máj. 16. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Célszerű lett volna korábban ivartalaníttatni, még mielőtt elkezdett volna jelölgetni. Az a baj, hogy ilyenkor már megmaradhat ez a rossz szokás, nincs arra garancia, hogy abbahagyja.


Ivartalanítás után csökken a verekedés valószínűsége (szinte 0), mert nem mászkál kilométereket a nőstények után. Valószínű így is néha összetűzésbe kerül "átutazó" kandúrokkal. Az, hogy meg tudja-e magát védeni ezután is, egyáltalán nem függ attól, hogy ivaros-e vagy sem. Ha eddig ment, ezután is menni fog. Mondjuk ivartalanítás után "nem keresi a bajt magának", lenyugszik.


A személyisége nem változik, nem kóborol annyit.


Nekem a kandúromat tizenvalamennyiért ivartalanították 4,5 éve. Most nem tudom mennyi, de érdeklődj utána a dokinál! :)

2019. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

- Jelölgetés: sajnos ez teljesen cicafüggő. Sokan ezért javasolják a kandúrok fiatalon ivartalanítását, mert akkor el sem kezdi a jelölgetést, ez a fix. Később sajnos lutri. Kevésbé lesz büdös (általában), de van olyan macska, aki ösztönösen csinálja ugyanúgy.

A mienknél pl (szintén felnőttként ivartalanított, ex-utcakandúr) a mozdulat megmaradt, de spriccelni nem spriccel, legalábbis látható nyoma/szaga nincs (UV alatt meg nem néztem a lakást :D)

- Kevésbé lesz verekedős, de természetesen meg tudja magát védeni, ha úgy adódik. Viszont kevésbé lesz kóborlós, vagyis kevesebbet keveredik ilyen helyzetbe.

- Az alapvető személyisége nem fog változni, de nyugodtabb lesz (erre szokták azt mondani, hogy ellustul).

- Árban nagyon nagy különbségek vannak orvosok között, de a kandúr jellemzően olcsóbb, és egyszerűbb, mint egy nőstény (hacsak nem derül ki, hogy nem szállt le a heréje pl). Nagy általánosságban 5-15 ezer között, leginkább 10 körül jellemző.

2019. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénk másfél évesen lett ivartalanítva, és teljesen abbahagyta a jelölést.
2019. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan benti cica, de olyan majd két éves korában lett ivartalanítva mert csak akkor állt neki jelölgetni a lakásban. Attól a naptól nálunk nem volt pisi sehol csak az alomban. Jött közben még egy kis kandúr ő már egy éves kora körül kezdte így hamar ivartalanítva lett, ő is egyből abba hagyta. Szerintem mindenképp érdemes megcsináltatni, csak pozitívuma volt a 'műtétnek' semmi varrat semmi kínlódás nem volt velük, aznap az altatás miatt kivoltak aztán másnap mintha semmi nem lett volna :)
2019. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi szobakandúrunk 8 hónaposan lett ivartalanítva, akkor már párszor jelölt. Utána még talán 3 vagy 4 alkalommal lepisilte a kutya párnáját, azóta teljesen megszűnt a probléma.

Ivartalanítási akció keretében 8.500 Ft-ot fizettünk Fehérváron, ez két éve volt. :)

2019. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. El se tudjátok képzelni mekkora segítség ez nekem. Nagyon aggódtam a műtét következményei miatt, főleg a személyiség téma volt az ami igazán aggasztott de most már hogy olvastam a kommenteket megnyugodtam. Köszönöm szépen. :)
2019. máj. 16. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 5.000.forint volt vidéken.


Amúgy mi kölyökként vittük őket és dajnos ugyanúgy jelölgetnek, mert tengeteg erre az ivaros kandúr és szerintem így védik a területüket. Házban sosem jelöltek és nem is büdös nekik a hormonok hiányában.


Amúgy az én 4 hónaposan ivartalanított kandúrom a környék legrettegettebb kandúra, bárkit legyőz, aki idejön megveri, a "szomszédok" felett is ő az úr. Nősténx után nem kóborol, de így is volt már pár harci sérülése (tályog, szétdzakított fül). De nyilván kevesebb, mintha "udvarolna".


De ez abszolút személyiségfüggő a tesói sosem verekednek. Úgy hogy nem fog eltunyulni és nem fogják elverni.


A másik, hogy másnap már azt sem tudták, hol járnak. Nem fog nagyon megváltozni szerintem, vagy látványosan ellustulni.

2019. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Most nem tudom megállni, hogy először ne arra reagáljak, hogy sok macskád volt régen, de még soha NEM KELLETT őket ivartalanítani.Inkább úgy írnám, soha nem ivartalaníttattad őket, pedig kellett volna már akkor is!

Ugyanis a lány cicáid szültek feleslegesen, a fiúk meg csinálták a sok kismacskát szintén feleslegesen.Akiknek nagy része elpusztult, utcára került, autó elütötte, stb.

Kérdésre válaszolva:7 fiú és 4 lány cicám van, ivartalanított mind.Mind mentett cica, felelőtlen gazda miatti szaporodás okán.

Semmit ne gondolkozz azon, jelölni fog-e, stb.Ezek a dolgok maguktól megoldódnak, nem kell rajtuk görcsölni.

A cicádnak sokkal jobb lesz ivartalanítás után, és ez a lényeg.

Nem fog annyit csavarogni, nem fog annyit verekedni,lehet hogy jelöl, mert túl későn van 3 évesen az ivartalanítása, hamarabb kellett volna.Játékosabb lesz,egyénisége nem fog sokat változni.

Ha kijárós cica, ivartalanítás hiányában 5-6 évet ha megél, elütik, agyonverik,megmérgezik mert udvarlása terhes lesz egyeseknek.Lesoványodik, mindenféle halálos fertőzést összeszed,tele lesz karmolással, sebekkel.

Itt nálunk ivartalanítás kb.5000Ft fiú cica.

2019. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Igazából eddig soha nem dönthettem a macskáim sorsáról ugyanis kicsi voltam amikor kaptam őket. Mostani cicám előtt pedig 5 évig nem volt macskám(most vagyok 18 éves) mert túl sokukat veszítettem el és anyukám megtiltotta a nagyszüleimnek hogy hozzanak nekem másikat.Meg nem is akartam macskát miután annyi meghalt.Sajnos mindegyik meghalt egy éves koruk előtt ezért mondtam hogy nem kellett ivartalanítani mert szegények nem érték meg a kort. Abba pedig nem volt beleszólásom hogy hoznak e helyette másikat mert nagyszüleimnél laktunk és ők nem igazán törődtek ezzel csak kellett nekik a macska hogy megfogja az egeret ami a szomszédból jött . De szerencsére mostmár olyan körülmények között lakunk hogy anyukámmal ketten gondoskodhatunk a cicámról így most mindent meg szeretnék neki adni amit a többinek nem tudtam.
2019. máj. 23. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!