Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El vagyok késve az ivartalanít...

El vagyok késve az ivartalanítással kandúrnál. Mit tudok addig csinálni vele?

Figyelt kérdés

Jövő hét utáni hétre kaptam időpontot, de nem lehet bírni vele már. Egyfolytában nyekereg az ajtóban, menne ki, alig eszik.

Mielőtt elszidnátok, hogy milyen szemét felelőtlen gazdi vagyok. Nem az első mentettem, hat állatom van, eddig mindegyik időben sora került ivartalanításra. Ő ideiglenesben került hozzám tavasszal kölyökként, ergo szoktam vállalni ideiglenes gondozást menhelyről. Neki nem lett gazdija, de nem akartam vissza adni a menhelynek sem, mert megszerettem, ergo a nyakamon maradt. Viszont megígérték hogy elintézik időben az ivartalanítást. Sajnos nekem anyagilag már nem mindegy 6 állattal ,ezért gondoltam kivárom. De már nagyon az utolsó pillanatba kerültünk bele, és most kaptam időpontot Február 5-re, de történetesen ma lett bolond. Eddig is már láttam a jeleit, csapkodta a farkát, ki akart menni, de nem volt vészes. Le lehet valahogy nyugtatni, vagy muszáj leszek elvinni máshova műtétre, ha nem akarok megőrülni még két hétig? Őrület, egyfolytában "sír". Sajnálom is, de hallgatni is borzalom. Elzárást hagyjuk, mert ennél jobban nem tudom elzárni, hogy lakásban van. A másikak ivartalanítva vannak. Az idősebb nőstény pl. folyton üldözi szegényt, mindig megpofozza.


2019. jan. 25. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%

Nyugtatót neki!


Sima, emberi is jó!

2019. jan. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Komolyan lehet nyugtatót adni neki??? És azok az illatos párnák? Van valami macska izé,(kis párnácska) ami állítólag nyugtatja őket.
2019. jan. 25. 21:43
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja, eszembe jutott a neve. Macskamenta. Az esetleg erre nem használ?
2019. jan. 25. 21:47
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Feliway párologtatót lehet neki venni, az nyugtat valamilyen szinten. Emberi nyugtatót meg erre a problémára eszedbe se jusson adni. Ez a troll minden kérdés alá ideböfögi hogy nyugtatózza az állatait és milyen jó felelős gazdi emiatt.
2019. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nyugi, eszembe sincs nyugtatózni, főleg nem másfél hétig.
2019. jan. 25. 22:13
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

A macskamenta stimulál, attól csak még jobban kiakad.

Feliway megér egy próbát, ha nem sajnálod rá a pénzt.

2019. jan. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Attól függ mennyibe kerül. :-) Ha több ezer forint, akkor már inkább megéri elvinnem másik állatorvoshoz, aki előbb megműti.
2019. jan. 25. 23:04
 8/14 anonim ***** válasza:

Nyugtatót neki!



Sima, emberi is jó



Te bolond vagy, embernek se jó az, te gyökér, nemhogy állatnak.

2019. jan. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4%
Vagy engedd ki hagy kúrjon. Majd aztán hazacammog.
2019. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#7 Most, hogy mondod, jogos, készülékkel együtt 7-8ezer a párologtató, annyiért találsz dokit kandúrnak :D


Legrosszabb esetben szobafogságra lehet ítélni, úgy értem nem simán az, hogy nem engeded ki, hanem fürdő, kamra, olyan helyiség, ahol nincs állandó légmozgás, tán kevésbé érzi a nőstényeket a környéken... legrosszabb esetben letakart ketrec, teljes nyugalom, bár ez macskafüggő kétesélyes: vagy elnyugszik, vagy vadul szabadulni akar majd.

2019. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!