Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

El vagyok késve az ivartalanítással kandúrnál. Mit tudok addig csinálni vele?

Jövő hét utáni hétre kaptam időpontot, de nem lehet bírni vele már. Egyfolytában nyekereg az ajtóban, menne ki, alig eszik.

Mielőtt elszidnátok, hogy milyen szemét felelőtlen gazdi vagyok. Nem az első mentettem, hat állatom van, eddig mindegyik időben sora került ivartalanításra. Ő ideiglenesben került hozzám tavasszal kölyökként, ergo szoktam vállalni ideiglenes gondozást menhelyről. Neki nem lett gazdija, de nem akartam vissza adni a menhelynek sem, mert megszerettem, ergo a nyakamon maradt. Viszont megígérték hogy elintézik időben az ivartalanítást. Sajnos nekem anyagilag már nem mindegy 6 állattal ,ezért gondoltam kivárom. De már nagyon az utolsó pillanatba kerültünk bele, és most kaptam időpontot Február 5-re, de történetesen ma lett bolond. Eddig is már láttam a jeleit, csapkodta a farkát, ki akart menni, de nem volt vészes. Le lehet valahogy nyugtatni, vagy muszáj leszek elvinni máshova műtétre, ha nem akarok megőrülni még két hétig? Őrület, egyfolytában "sír". Sajnálom is, de hallgatni is borzalom. Elzárást hagyjuk, mert ennél jobban nem tudom elzárni, hogy lakásban van. A másikak ivartalanítva vannak. Az idősebb nőstény pl. folyton üldözi szegényt, mindig megpofozza.

jan. 25. 21:36  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Nyugtatót neki!

Sima, emberi is jó!

A válasz 5%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 41%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont jan. 25. 21:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Komolyan lehet nyugtatót adni neki??? És azok az illatos párnák? Van valami macska izé,(kis párnácska) ami állítólag nyugtatja őket.

# 2/14Időpont jan. 25. 21:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ja, eszembe jutott a neve. Macskamenta. Az esetleg erre nem használ?

# 3/14Időpont jan. 25. 21:47 Privát üzenet
Feliway párologtatót lehet neki venni, az nyugtat valamilyen szinten. Emberi nyugtatót meg erre a problémára eszedbe se jusson adni. Ez a troll minden kérdés alá ideböfögi hogy nyugtatózza az állatait és milyen jó felelős gazdi emiatt.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont jan. 25. 22:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nyugi, eszembe sincs nyugtatózni, főleg nem másfél hétig.

# 5/14Időpont jan. 25. 22:13 Privát üzenet

A macskamenta stimulál, attól csak még jobban kiakad.

Feliway megér egy próbát, ha nem sajnálod rá a pénzt.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont jan. 25. 22:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Attól függ mennyibe kerül. :-) Ha több ezer forint, akkor már inkább megéri elvinnem másik állatorvoshoz, aki előbb megműti.

# 7/14Időpont jan. 25. 23:04 Privát üzenet

Nyugtatót neki!

Sima, emberi is jó

Te bolond vagy, embernek se jó az, te gyökér, nemhogy állatnak.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont jan. 26. 09:06 Privát üzenet
Vagy engedd ki hagy kúrjon. Majd aztán hazacammog.

A válasz 17%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 35%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont jan. 26. 11:13 Privát üzenet

#7 Most, hogy mondod, jogos, készülékkel együtt 7-8ezer a párologtató, annyiért találsz dokit kandúrnak :D

Legrosszabb esetben szobafogságra lehet ítélni, úgy értem nem simán az, hogy nem engeded ki, hanem fürdő, kamra, olyan helyiség, ahol nincs állandó légmozgás, tán kevésbé érzi a nőstényeket a környéken... legrosszabb esetben letakart ketrec, teljes nyugalom, bár ez macskafüggő kétesélyes: vagy elnyugszik, vagy vadul szabadulni akar majd.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont jan. 26. 11:17 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Laparoszkópos ivartalanítással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Van itt olyan, akik valamilyen formában megjárta az ivartalanítással?
Cica ivartalanitassal kapcsolatban szeretnem kerdezni, hogy mennyi ido amig elmulik a kandurnak az az eros vizelet szag?
Az ivartalanitás mire jo kandurnál és mivel etessem utána?
Fel hívtam pár állatorvost kanúr ivartalanítással kapcsollatba. Eltérő véleményeket kaptam. Miért?
Mit jelent egy alig több, mint fél éves kandúrnál, ha nyálas a bundája?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!