Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacskám eléggé vadul...

A kismacskám eléggé vadul játszik. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Pár hete kaptam egy kiscicát..nagyon aranyos, de amikor játszik nagyon bedurvul.Már jó párszor megharapott és meg is karmolt. Ha nem fájna akkor annira nem is zavarna. De félak attól, hogyha nagyobb lesz még erősebben fog harapni meg karmolni. Sokan azt mondják,hogy ilyenkor üssem meg...de nem akarom hogy féljen tőlem,és nem is szeretném őt bántani. Mit tehetnék ez ellen?
2010. júl. 7. 13:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Először az jutott eszembe: nem tehetsz mást, kivárod, amíg nagyobb lesz:)


Jól gondolkodsz, félni fog tőled, a kezedtől, ha megvered. Amikor nagyon bevadul, egyszerűen fogd le, ne engedd harapni, karmolni. Ehhez egy kicsit fejlesztened kell a reakciós készséged:) A lefogás, nem erős leszorítás addig tartson, amíg lenyugszik és megállapítja, hogy te vagy a főnök (max. 1 perc), utána úgyis elszalad. Viszont nem fog félni tőled.


Maradj ezzel a módszerrel következetes, és idővel konstatálni fogja, hogy rangban felette állsz, nem támad rád.

Mi az első macskánkkal elkövettük ezt a hibát, azóta is meg van győződve arról, hogy a lakás valójában az övé, mi meg a szolgái vagyunk...:) 14 éves múlt a drágám.

2010. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Mi anno amikor jöttek a kiscicák, rengeteget játszottunk velük, meg amikor 2-3-at megtartottunk, azokkal is. Eszméletlenül imádtunk velük játszani, tiszta karmolás, seb volt a kezünk, karunk, de olyan jó volt amikor az ujjainkra vadásztak, kukucskás támadós (ők támadtka minket :D) játékot játszottunk, meg hajj miket! Csak úgy repültek a kis vadak a levegőben széttárt lábakkal, mint egy repülő mókus. :DDD Olyan ennivalók voltak. :) Amúgy próbálj madártollal játszani velük, vagy madzag végére köss vmit, azt is szeretik, ha a földön huzigálják nekik, v a levegőben lógbálják.
2010. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az én macskám is bedurvul játék közben és egy kicsit fáj is ,de már megszoktam (amúgy se tudna nagy sérülést okozni ,csak kis karmolásokat) :)
2010. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ja meg még az hogy ilyenkor én is bekeményítek ő pedig a végén elfut , elugrik ...XD
2010. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Még annyit, hogy amikor a cicáink rosszat csinálnak, akkor egy erőteljes SSSSS-sel szoktam őket leinteni. Ilyenkor elmenekülnek vagy abbahagyják, amit nem szabad. Nekem is van egy édes kölyökcicám, lány, aki már nem is oylan kicsi, 1 éves, de még mindig azt hiszi magáról, hogy ő a királynő a házban. :) Mondjuk imádom ezért. :D
2010. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
13.42-es voltam, bocs.
2010. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Amugy legelso! Fogadjunk 5eHuf-ba hogy at tudlak dobni a keritesen a farkadnal fogva!
2010. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

enyém még most is harap. (12-én lesz egy éves) Imádom. A vendségeket is meg szokta harapni játékból. Büszke is vagyok rá.

Amúgy meg mondom őszintén én még nem találkoztam igazi bújós macskával. Viszont szeretem az ilyen kis öntudatos cicákat.

Semmiképpen ne üsd meg. Hagyd abba a játékot ha nagyon bedurvul.

2010. júl. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem, nem jó, ha hagyjuk a macskát harapni. Saját identitása miatt sem (az ember legyen neki ember, a macska pedig a fajtatárs).

Felnőtt macskánál a támadás azt jelenti, hogy rangban maga alá tartozónak érez, ami jópofának tűnhet, de zavart okoz az állatnál is.

2010. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, nem vagy komplett. :D Háiállatról, nem vadállatról bezsélünk. A macskát kitartják, kényeztetik, ez már a sorsa! Ugyan milyen zavart okozna a cicának a kényeztetés!? :DD Ne butítsd az agyszüleményeiddel a népet!
2010. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!