Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Mit csináljak...

Segítség! Mit csináljak ezekkel a cicákkal?

Figyelt kérdés
Kinnt sétáltam és az árokban feküdt egy macska mellette nyávogó kiscicák. Rohantam be hoztam nekik dobozt most itt vannak bennt. Szerencsére anya cica él csak a lábán van seb szerintem a másik el is tört. A kiscicák 4-en vannak megtöröltem őket, mert esett az eső az anyjuktól szopiznak, de láthatóan éhesek, vékonyak szerintem nincs elég tej. Mit csináljak? Mit adjak a kiscicáknak? Nagyon félek, remegek már szinte. Nincs kocsim, hívtam ismerősöket nem tudnak el vinni ügyeletre a cicákkal. Tömegközlekedéssel nekivágjak? Fogalmam sincs mit tegyek kössek rá valamit a véres lábára, fertőtlenítsem? Légyszi valaki!!!!!

2019. jún. 11. 22:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj le, ezzel nem segítesz rajtuk.

Ha tudod hol van ügyelet, vidd el őket oda. Tömegközlekedés és taxi is jó, ha ismerős/ szomszéd nincs.

2019. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
Vizet, húst tegyél nekik, nem rudom a kicsik mennyire tudnak enni. Holnap első dolgod legyen elnenni egy állatorvoshoz, vagy legalább egy állatboltba, ott tudsz venni tápszert a kicsiknek, az anyát pedig fel kell erősítened, hogy legyen teje. Jó lenne ha orvos is látná őket, ő ponrosan tudná kivel mit tegyél.
2019. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Az anyacicát kellen dokihoz vinni, holnap reggel azonnal! Nem tudom mekkora a seb. Nibcs lebénulva, ugye? Szerintem túléli.


Mennyi idősek a kicsik? Ha legalább 4-5 hetesek megpróbálkozhatsz valami főthússal, szilárd kajával. Mindenképpen kell nekik tápszer, holnap jó lenne venni. Ha nagyobbak kölyök kajával is ptóbálkozhatsz és van kiscicáknak való tej is, whiskas is, de más márkából is.

2019. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszi! Tényleg megpróbálok lenyugodni csak nagyon félek.

A kiscicáknak főztem husit, de nem kérnek az anyjuk már evett belőle, de nem túl sokat. Nem tudom Győrbe hol van ügyelet. Most meleg helyen vannak. Valaki esetleg nem tudja hol van a környéken ügyelet? Én is most próbálok keresni, de ha valaki tud légyszi segítsen!!

2019. jún. 11. 22:27
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem reggelig kibírják mindannyian. De reggel amint nyit az állatorvos irány oda. Legyenek meleg helyen és néha kullancs rájuk. Többet nem igen tudsz tenni. Kaja mindig legyen előtte és víz.
2019. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Kukkancs*
2019. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem lesz ott gond reggelig! Holnap sem tudsz ismerőst keríteni, aki kocsival elvinne egy állatorvoshoz? Ha nem, marad a tömegközlekedés, de az anyacicának kellene egy szállítóbox! Szerintem keress rá milyen állatvédő szervezetek vannak Győrben, ők talán tudnak segíteni a szállításban!
2019. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Már mindannyian alszanak, nem zárható őket inkább. Reggel az egyik ismerősöm el tud vinni cska most így este nem tudott/akart. Remélem minden rendben lesz a kis családdal.
2019. jún. 11. 23:23
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Ha van teje az anyaicának nem lesz gond, DE ha van éjjel-nappali ahova letudsz menni LAKTOZMENTES tejjel kínálhatod őket.

Az anyacicát nagyon fontos, hogy reggel elvid dokihoz és akkor a kicsiknek is tud további tápszert stb adni a doki, ha kell.

Nagyon rendes dolog tőled, ritkán olvasni itt ilyen felelősségteljesen gondolkodó emberről!

Fontos, hogy meleg védett helyen legyenek, friss viz, mamának jó kaják.:)

Aztán ha a kicsik 8-10 hetesek, kereshetsz nekik felelősségteljes gazdikat! A mamit ivartalaníthatod stb.

Le a kalappal!

2019. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Ja a sebet betadinnel nyugodtan leöntheted, a törött lába gondolom nem nyilt törés, azt ugye látnád. Sánta vagy honnan gondolod?
2019. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!