Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire hat ki a kiscica...

Mennyire hat ki a kiscica fejlődésére, ha 3 hónapos koráig rossz ételeket kapott?

Figyelt kérdés

A cicamama gazdája royal canin zselés alutasakos és szószos eledeleket adott csak nekik meg tejet. Az anyja 4 hetesen "kitagadta" őket(nem szoptatta, nem gondoskodott róluk, semmi).

Én most hoztam el, 3 hónapos. 80% hústartalmú tápot, 70% hústartalmú konzervkaját vettem neki(előbbi orijen 6 fish, utóbbi animonda carny). Időnként tervezek adni neki főtt csirkehúst, tojást is. Jó lesz így? Mennyire baj, hogy eddig nem túl magas tápértékű ételt evett?



2019. jún. 19. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Royal canin se olyan rossz.


Tejet többet ne kapjanak, kicsiként még nem volt baj.

2019. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0 %?
2019. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Minden nap többször adok a kicsiknek tejet semmi bajuk nincs tőle. Plusz kedves kérdező eddig is normálisan volt etetve a macska nem tudom miért hiszed rossznak.
2019. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondom. Kismacska még megemészti a tejet, fóleg, mert szopik is. Semmi baj a székletével, látom az alomban.



Úgy csinálsz, mintha mérget adptt volna neki. Nem lesz ettől kisebb a cicád. Van jobb kaja nála, de sokkal jobb, mintha Tesco sajátmárkást evett volna, vagy kenyeret...

2019. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hiába "nagy" a neve, a royal teli van gabonával, meg "melléktermékek" ami húsféle benne. Jó, nem a legrosszabb, de alapból nagy része víz, nem vmi tápanyag gazdag egy növésben lévő cicának. Amúgy meg hasmenése van. Csak nem szeretném, ha visszamaradna a fejlődésben.
2019. jún. 19. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kellett lepontozni? Kicsit gáz...


Szerintem atért van hasmenése, mert átállítittad hurtelen ezekre a magas fehérjetartalmú kajákra.


Vagy beteg.

2019. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A tejjel az a baj, hogy általában nem tudják emészteni, nem tudják a laktózt feldolgozni. Nem kell neki adni tejet, attól is lehet hasmenése.

Ne aggódj, annyira azért nem élt rossz koszton. Te most változtatsz, helyesen, de nem lesz semmi baja hidd el!

2019. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Senkit nem pontoztam sehova, ti pontozgatjátok egymást, azt a kérdezőt szidjátok.

Eleve fostos volt, amikor elhoztam, össze volt ragadva a bundája a hátsójánál.

Doki szerint nem beteg, vagyis olyan baja nincs. Féreghajtót 1x kapott, mielőtt hoztam.

Jól van, remélem igazatok van és nem lesz baja. Csak ugye a kölyökkor, az első év a legfontosabb, hogy mindent jól csináljunk. ezáltal alapozzuk meg a jövőjét.

2019. jún. 19. 16:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Rossz kaja? Enyémet 4 hónaposan hoztuk el, akkor éppen tojásos nokedli volt előtte.Addig is moslékkal (értsd tányérból lekotort maradék) etették. Szépen összeszedte magát.
2019. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért volt fostos, mert tejet kapott. Attól hasmenésük szokott lenni, de semmi egyéb. Szóval ne aggódj, semmi gond nem lesz.
2019. jún. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!