Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadjam őket?

Befogadjam őket?

Figyelt kérdés
Van egy macskám aki most 70% hústartalmú kaját eszik, ami ugye drágább, mint a rossz minőségűebbek. Unokatestvérem talált 2 kidobott kiscicát és senkinek se kell, pár nap múlva viszi őket menhelyre, mert van egy kutyája és ő elég durván bánik a cicákkal. Én be tudnám fogadni őket, de akkor biztos, hogy rossz minőségű kaját fognak kapni, oltásokat nem biztos, hogy tudom mindegyiknek fizetni meg még ivartalanítás is van és nekem sincs sok pénzem. Befogadjam őket vagy jobb lesz nekik a menhelyen? Kinti-benti cicák lennének.

2019. jún. 24. 12:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Ha más nem fogadd be ideiglenesen a cicákat, addig kapnak rosszabb minőségű kaját, de majd az örökbefogadó ivartalanítja stb. Hirdesd meg nagyon sok helyen, hogy talált cicák ingyen elvihetők, pl Jófogás, facebook csoportok stb.
2019. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Ne fogadd be. A menhelyen kapnak oltást és ivartalanítják őket. Ez a minimum. Ha nincs rá pénzed, akkor inkább ne. Mi lesz, ha valami gond lesz velük és állatorvoshoz kéne vinni? Az sem két forint.
2019. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Ne!
2019. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

A menhelyen semmi esetre sem lesz jobb nekik, a túlélési esélyeik elég minimálisak a sok fertőzés miatt, ami ott van.


Annyit megtehetsz, hogy ha nem fér bele anyagilag, akkor ideiglenesen elszállásolod a macsekokat és kérsz segítséget cicamentő alapítványoktól az orvosi ellátásban (én is így szoktam ha találok), aztán hirdeted őket több felületen.

2019. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Ne, utána úgy sem tudod őket továbbpasszolni. Jöhetnek a nagy állatbarátok, de a macska sokszor ingyen se kell, szinte senkinek.
2019. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Azt se biztos fogadják őket a menhelyen. Azt megértem, hogy a kutya széttépné őket.


Rakjátok fel Favebookra, jőfogás, plakátot a buazmegbe stb. Hátha.

Még mimdog jobba járnak, ha nálad whiskast esznek, mint a menhelyen.

2019. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A menhellyel le van beszélve? Tudják fogadni őket? Csak mert ha nem, akkor tuti, hogy el fogják hajtani az ismerősödet!
2019. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Fogadd be őket, és tedd fel netre. Én is azt hittem, hogy macska senkinek sem kell, a szomszéd csak 5 cicót passzolt el nemrég.
2019. jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Fogadd be, és keress nekik gazdit. Még mindig jobb, mint a menhelyen.
2019. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat félreérthetően írtam, van pénzem ivartalanítársa, oltásra, csak akkor a legolcsóbb kaját kapják, amit a boltba találok. Menhellyel le van beszélve 3 nap múlva beviszi őket unokatestvérem, ha nem talál gazdit nekik.
2019. jún. 24. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!