Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám terhes, de kisebb...

A cicám terhes, de kisebb mint az átlag. Így is gondmentesen fog szülni?

Figyelt kérdés

A macskám 1 éves és három hónapos, de kisebb termetű az átlagnál, emiatt félek, hogy baja lesz szülés közben.

A pocakja nagy, kb. 3 kiscicát fog világra hozni.

Ma 48 napos terhes és július 12-25 között fog szülni



2019. júl. 3. 13:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%
Sajnálom szegény macskát, hogy eddig nem lett ívartalanítva. Ha te tisztába vagy ezzel akkor elkerűlhetted vólna. Fiatal a cica és kicsi is. Mindenképpen beszélj állatorvossal. Vagy baja lesz vagy nem. Fontold meg az ívartalanítást.
2019. júl. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
16%
Hahó, emberek, mi ütött belétek? Ti normálisak vagytok? A kérdező nem kérdezett egy szóval sem az ivartalanításról, erre 100%-van mindenki azt hajtogatja mint egy papagáj. Itt mindenki ennyire gyűlöli a kiscicákat? Nem csak kölyökcica gyűlölő emberek léteznek, sokan szeretnének kiscicát. Ivartalan cicával ezt meglehetősen nehéz lesz összehozni. Ostobák.
2019. júl. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó sokan szeretnének cicát? Mégis hol?????

Tele vannak a menhelyek, de gyere le falura, ahol minden második háznál ott van nyaranta legalább 5 alom. Csak halkan mondom a falusi macska átlagáletkora felénk 3-4 év, mert vagy megmérgezik, elütik, a szomszéd tünteti el, vagy egyszerűen belehal az ivarzás valamelyik részébe. Az én cicáim ivartalanok, mindenki néz is egy nagyot, hogy 11 és 12 évesek... én ugyanis nem csak kismacskát akartam, hanem társakat, évekre magam mellé.


Kedves Kérdező lehet probléma. Én kutyával jártam, úgy hogy megkettyintették a biztosnak hitt kerítésen keresztül. Mivel nem tudtuk mennyi idős, mikor észrevettük, így injekciót kapott, hogy vetéljen. Nem szerettem volna, ha belehal az ellésbe, és mint írtam vidékiek vagyunk, vállalhatatlan nálunk egy éjjeli császár. 6 hét pihenő után vittem ivartalanítani. Azóta is remek egészségnek örvend.

2019. júl. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Nem csak kölyökcica gyűlölő emberek léteznek, sokan szeretnének kiscicát"


Annak a sok embernek javaslom, keresse fel a menhelyet, fogadjon be cicát, akit később ivartalanít. Igen, akkor is, ha cukik a kiscicák. Nekem is van kettő, szintén ivartalanok. Meg egy rakat ideiglenes.

És csak hogy számszerűsítsek: alapítványnál önkénteskedem cicás részlegen. Az elmúlt hónapban 80+ vemhes/szoptatós anyát, újszülött cicát akartak volna beadni. Leírom betűvel is: nyolcvannál többet, hetek alatt. Töredékének sem jut hely, és még annál is kevesebb talál végül gazdira annál a szerinted sok-sok embernél, akik cicát szeretnének. És ez csak egy (kis) szervezet a sok közül, és még nincs vége az idei babyboomnak. (Főleg, hogy a tavaszi kölykök ősszel már vemhesülhetnek... és belepusztulhatnak...)

2019. júl. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás +1


Amúgy nem a kiscicagyűlölők javasolják az ivartalanítást, hanem azok, akik nemcsak addig szeretik a macskákat, amíg "cukik".

2019. júl. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hol van az a sok ember, aki még cicát szeretne???

Hónapok óta nem találok egy db embert sem, aki egy mentett cicát hazavinne... Hirdetem mindenhol minden nap, és még csak érdeklődő sem volt rá!

2019. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!